lv / en
 
 
Kultūrkapitāla fonds Kultūras ministrija Mākslinieku reģistrs Rīgas arhitekta birojs Žurnāls Latvijas arhitektura Elektroniskais arhitektūras žurnāls Project baltia GAIP Eiropas Savienība Arhitektūras veicināšanas fonds Arhitektūras veicināšanas fonds Ilgtspējīgas būvniecības padome SKOLNIEKS PĒTNIEKS PILSĒTNIEKS
 
Sākumlapa
Jaunumi
Madara Gritāne par Francijas pavilionu Venēcijas bienālē
2014-10-29
Tradicionāli lineāra vēstures izklāsta vietā Francijas paviljona veidotāji izvēlējušies izcelt četras tēmas, kas ne tik daudz atspoguļo modernitātes absorbciju vai veidošanos Francijā, kā iezīmē tās radītās pretrunas – cerības un solījumus, kā arī tām sekojošo pielāgošanos un dažkārt piedzīvoto vilšanos. 
Meklējam aktīvistus svarīgām darba grupām
2014-10-24

Latvijas Arhitektu savienība aicina savus biedrus vai citus ieinteresētus profesionāļus iesaistīties divās profesijas attīstībai nozīmīgās darba grupās.

Vienas darba grupas mērķis ir izstrādāt arhitekta profesijas standartus (ieskaitot ar BIM saistītus), otras – veikt pētījumu par Latvijas likumdošanas atbilstību Starptautiskās Arhitektu savienības arhitekta profesijas pārvaldības vadlīnijām.

Katrā darba grupā vajadzīgi 4 – 6 aktīvi locekļi, no kuriem viens ir attiecīgā projekta vadītājs. Visu darba grupu locekļu, kā arī projektu vadītāju darbs tiks apmaksāts. Plānotais darbu termiņš ir 3 – 6 mēneši.

Interesentus lūgums rakstīt uz latarh@latarh.lv līdz 2014. gada 7. novembrim.
 
Jau iepriekš pateicoties par atsaucību,
Latvijas Arhitektu savienības valde


Attēls: exacttarget.com

 

SEMINĀRS: Konektorkopņu tehnoloģija-pielietojums un ražošana
2014-10-24
5. novembrī  viesnīcā Maritim, Slokas ielā 1 norisināsies profesionāls, starptautiski atdzīts seminārs par onektorkopņu tehnoloģiju pielietojumu un ražošanu.
Pieteikšanās līdz 3. novembrim
Arhitektūras dienu pasākumi Liepājā
2014-10-22
Lai gan oktobris tuvojas beigām un līdz ar to arī arhitektūras mēnesis - liepājnieki parūpējušies, lai mums būtu iespēja to pagarināt vēl vismaz par pāris nedēļām ar dažādiem arhitektūras notikumiem Liepājā.
Šogad Arhitektūras dienās Liepājā tiks īpaši apspēlēta ūdens un pilsētas tēma zem kopējā nosaukuma „PILSĒTAS SPĒKS – ŪDENS”.
Atklāšanas notikums - 30.oktobrī plkst. 15:00 A. Pumpura ielā 5.
Kultūras krustpunkti 2014
2014-10-22
No 30.oktobra līdz 1.novembrim Latvijas Kultūras akadēmijā notiks starptautiskā zinātniskā konference „Kultūras Krustpunkti 2014”.
Konferences galvenā misija ir publiskot Latvijai nozīmīgu, starptautiski aktuālu kultūras un mākslas jomas problēmu izpētes rezultātus, kā arī aktivizēt akadēmisko diskusiju. Tā ļauj precizēt un paplašināt kultūras un mākslas nozīmes izpratni sabiedrībā, kā arī sekmēt kultūras un citu sabiedrības dzīves sektoru produktīvu mijiedarbību kopumā. 
Baiba Veismane par Dānijas paviljonu Venēcijas biennālē
2014-10-21
Kāda saistība tauriņiem, kvantu mehānismiem, dzejai un smiltīm ar arhitektūru?
Baibas uzmanību īpaši spēcīgi piesaistīja Stiga L. Andersona veidotais Dānijas paviljons – Empowerment of Aesthetics. Ekspozīcija ir mēģinājums analizēt Dānijas arhitektūru ar estētiskās pieejas un zinātniskās pieejas apvienojumu.
3 stāsti par Venēcijas Arhitektūras biennāli
2014-10-20
Tuvojoties Arhitektūras mēneša noslēgumam, piedāvājam atgriezties pie šī gada pasaules arhitektūras vērienīgākā un nozīmīgākā notikuma – Venēcijas Arhitektūras biennāles, kura nu jau vairs tikai mēnesi līdz 23.novembrim būs izbaudāma Arsenālā un Venēcijas dārzos.
Starptautiskā Šmēlinga konference Rīgā
2014-10-11
30. oktobrī Rīgā notiks jau otrā starptautiskā R.Šmēlinga konference, kas šogad veltīta Rīgas mājokļu videi. Uz konferenci “Rīgas mājokļu vide: jaunie arhitektūras horizonti” aicināti gan arhitektūras, būvniecības un saistīto nozaru profesionāļi, gan ikviens pilsētnieks, kam rūp mājokļu nozares attīstība. Jaunu skatījumu uz nozares izaicinājumiem piedāvās pētnieki un profesionāļi no 6 valstīm.
Reģistrācija šeit.
Prezentācija no semināra par Būvniecības likumu
2014-10-07

Šeit ir pieejama prezentācija  no Latvijas Arhitektu savienības organizētā semināra par jauno būvniecības likumu.
Te varat apskatīt  Latvijas Republikas Ekonkomikas ministrijas organizētā semināra prezentāciju un video.

Jautājumus lūdzam sūtīt uz e-pastu arhprakse@latarh.lv.

Pasniegta gada balva Rīgas arhitektūrā
2014-10-07
Pirmdien, 6. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā jau devīto reizi tika pasniegta 2014. gada balva Rīgas arhitektūrā. Šogad tā piešķirta Rīgas Tehniskās universitātes Radošo industriju centra autoriem – arhitektiem Ģirtam Valeinim, Jānim Prusakam, Kristīnei Krakopei, Signei Zihelmanei un inženierim Artim Silmanovičam – „Par kompetenci un degsmi 21. gadsimta augstākās izglītības un pētniecības prasībām atbilstošas sabiedriskas būves izveidošanā”. Papildus gada balvai, Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra astoņas atzinības par izcilību atsevišķu objektu arhitektūrā.
Mazās arhitektūras konkurss Francijas vīna laukos
2014-10-07
Līdz 30.novembrim arhitekti un arī studenti, kas nav vecāki par 30 gadiem ir aicināti piedalīties velotūristu atpūtas vietu, kā arī ūdenmalas metu konkursā Francijas vīna un velotūrisma reģionā CHOUZÉ-SUR-LOIRE.
.

Pirmo divu apbalvojumu projekti tiks praktsiki realizēti sadarbībā ar Francijas Inženieru asociācijas un būvniecības studentu palīdzību.

Vairāk informācijas angļu un franču valodā konkursa mājas lapā: www.loire-et-loges.com
Intervijas ar Antanas Mockus
2014-09-18
Latvijas Arhitektūras gada balvas īpašais viesis Antanas Mockus maijā viesojās Rīgā un sniedza intervijas vairākiem Latvijas elektroniskajiem portāliem un drukātajiem domas un dzīvesstila žurnāliem.
Bft un Somfy seminārs „Augstāki automātikas standarti un jauna līmeņa teritoriālie risinājumi”
2014-09-17
 
Otro gadu pēc kārtas Somfy un Bft pārstāvniecība Latvijā piedāvā 90 minūšu bezmaksas semināru arhitektiem, interjera dizaineriem un citiem jomas profesionāļiem.
 
Šoreiz semināri „Augstāki automātikas standarti un jauna līmeņa teritoriālie risinājumi” tiek organizēti sadarbībā ar ALAN DEKO, Preiss Būve un T Kalns
LAS biedri jubilāri jūnijā, jūlijā un augustā
2014-06-01
Arhitektūras gada balva – Zaigas Gailes skolas rekonstrukcijai
2014-05-16
Otro gadu pēc kārtas galveno apbalvojumu Latvijas arhitektūrā saņem skola. Šogad Lielās gada balvas laureāti ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola un tās rekonstrukcijas autori – Zaigas Gailes birojs. Trīs darbi godalgoti ar otrās pakāpes Gada balvu:
 
-  ielu telpu restaurācija Kuldīgas vecpilsētā (autori: Kuldīgas novada pašvaldības Būvniecības nodaļa, Guntis Kalniņš un Aldis Orniņš),
-  Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskā centra arhitektoniskā izpēte, attīstības koncepcija un kultūrvēstures tūrisma takas izveide (autori: arhitektūras birojs Forma, Karklins Design Studio, arhitekti Ināra Kārkliņa un Miks Kārkliņš, piedaloties Jānim Zaharānam, Gatim Kalniņam, Agnesei Smilškalnei, Rolandam Cibuļskim, Marikai Rupekai un Laurai Eglītei),
- pilsētvides pasākumu cikls MANUAL: Urban Sports and Architecture (autori: Kristaps Kleinbergs, Helvijs Savickis, Gunita Kuļikovska un Zane Žeivate). 
LAS iepazīstina arhitektus ar jaunā Būvniecības likuma radītajām izmaiņām
2014-02-28
Šonedēļ Latvijas Arhitektu savienība organizēja vienu no saturīgākajām pēdējā laika domapmaiņām par arhitektu praksi un tās vietu būvniecības procesā. Seminārs notika 25.februāra pēcpusdienā RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē. Teju 200 klausītāju ierašanās un garā jautājumu sesija liecināja, ka jaunā Būvniecības likuma radītās izmaiņas arhitektiem vēl arvien rada daudz neskaidrību un sakāpinātu interesi.
 
Seminārā ar priekšlasījumiem uzstājās LAS padomes priekšsēdētājs Viktors Valgums un LAS Sertificēšanas centra vadītāja Elīna Rožulapa, kā arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs. Kā zināms, tieši EM vadībā notiek jaunā Būvniecības likuma normatīvās bāzes izstrāde, un LAS līdzās citām profesionālajām organizācijām šajā procesā ir aktīvs un bieži vien nepiekāpīgs partneris. 
Daudz laimes dzimšanas dienā!
2014-02-20
Februāris ir Latvijas Arhitektu savienības dzimšanas mēnesis, un šogad mums paliek apaļi 90. Apsveicam!
 
Latvijas arhitektu vadošā profesionālā organizācija ar nosaukumu Latvijas Arhitektu biedrība dibināta 1924. gada 2. februārī. Dibināšanas sapulce notika LU Arhitektūras fakultātes bibliotēkā (tagadējo Arhitektu namu arhitekti savā valdījumā ieguva pāris gadu vēlāk) un prasīja krietni mazāk laika, nekā viena otra ikdienas LAS valdes vai padomes sēde šodien – pusotrā stundā biedrība bija gatava un par tās pirmo priekšsēdi ievēlēts Eižens Laube. 
Latvijas Arhitektu savienības paziņojums presei par jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos
2013-12-04
Saistībā ar amatpersonu izteikumiem par jaunā Būvniecības likuma stāšanos spēkā Zolitūdes traģēdijas iespaidā, Latvijas Arhitektu savienība (LAS) ir spiesta vēlreiz, nu jau ar masu mediju starpniecību, paust par to savu profesionālo viedokli. LAS piekrīt Ekonomikas ministrijai (EM), ka jauns Būvniecības likums ir vajadzīgs un tam ir jābūt labākam par iepriekšējo. Taču LAS absolūti nepiekrīt EM, ka jaunajam likumam ir jāstājas spēkā nākamā gada 1.februārī. Likuma spēkā stāšanās ir jāatliek tieši šī iemesla dēļ – lai tas būtu, cik vien iespējams kvalitatīvs. Ja likuma stāšanās spēkā tiks sasteigta, tas būs vēl vājāks par iepriekšējo. Amatpersonu apgalvojumi, ka traģēdija nebūtu notikusi, ja jaunais likums jau būtu spēkā, ir tik hipotētiski, ka tos pat nav vērts kritizēt.
Arhitekta atbildība
2013-11-29

Ņemot vērā paaugstinātu sabiedrības interesi par arhitekta atbildību, Latvijas Arhitektu savienība (LAS) ir sagatavojusi skaidrojumu par arhitekta atbildības apmēru saskaņā ar LAS profesionālajiem standartiem un Latvijas normatīvajiem aktiem. 

Latvijas Arhitektu savienības paziņojums presei saistībā ar Zolitūdes traģēdiju
2013-11-22
Ir vajadzīgs laiks ne tikai notikušā izmeklēšanai. Ir vajadzīgs krietns laiks arī notikušā apjēgšanai – tik šokējoša, prātus un sirdis plosoša ir vakardienas traģēdija Zolitūdē. Latvijas Arhitektu savienība un visi Latvijas arhitekti sēro kopā ar Latvijas tautu un bojāgājušo tuvajiem. Taču laiks negaida, un mums visiem, cik vien iespējams ātri, ir jātiek skaidrībā – kamdēļ tik daudz cilvēkiem bija veltīgi jāmirst.

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) rīcībā patlaban nav informācijas, kas liktu apšaubīt ēkas projektēšanā iesaistīto kolēģu kompetenci un godaprātu. Taču, apzinoties gan arhitekta atbildību katrā konkrētā objektā, gan mūsu profesijas atbildību kopumā, LAS jau tuvākajās dienās izveidos ekspertu grupu, kas izvērtēs ēkas būvprojektu. Vajadzības gadījumā būsim gatavi palīdzēt arī atbildīgajām izmeklēšanas institūcijām. Kamēr nav veikta pilnvērtīga izmeklēšana, LAS atturas no jebkādu versiju izteikšanas par notikušā iemesliem. Mēs aicinām arī sabiedrību, būvniecības procesa dalībniekus un medijus izvairīties no pārsteidzīgiem minējumiem vainīgo meklēšanā.
Konkursi
Daudzdzīvokļu daudzstāvu dzīvojamā māja ar komercplatībām Lāčplēša ielā 11/13
2014-10-21
Arhitektūras projekta idejas konkursu „Daudzdzīvokļu daudzstāvu dzīvojamā māja ar komercplatībām Lāčplēša ielā 11/13, Rīgā” izsludina SIA „Axi Invest” (reģ. Nr. 40103360551). Kopējais prēmiju fonds 7000 eiro. Darbu iesniegšanas termiņš 1.decembris.
Rail Baltica Parnu pašazieru termināļa arhitektūras ideju konkurss
2014-10-17

Pērnavas pašvaldība izsludinājusi arhitektūras konkursu par Rail Baltic termināļa dizainu un piegulošās teritorijas visaptverošu pilsētvides plānojuma risinājumiem.
Konkursa uzvarētāji tiks aizcināti uz tālākām sarunām un tiks piesaistīti projekta tehniskās daļas izstrādē.
Termiņš: 2014.gada 8.decembris
 
KALENDĀRS
<< Novermbris >>     2014
P O T C P S Sv
12
34
SEMINĀRS: Konektorkopņu tehnoloģija-pielietojums un ražošana
5
6789
10111213141516
17181920212223
Rail Baltica Parnu pašazieru termināļa arhitektūras ideju konkurss
24
2526272829
Mazās arhitektūras konkurss Francijas vīna laukos
30
Protokoli 2014
... tālāk
Aktuāli
Latvijā
LAS biedri jubilāri jūnijā, jūlijā un augustā
plašāk
Aicinājums piedalīties RVC plānojuma grozījumu apspriešanā
plašāk
v.1.0 © Latvijas Arhitektu savienība. 2011-2013. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja un izvietoja Rixtel.