lv / en
 
 
Kultūrkapitāla fonds Kultūras ministrija Mākslinieku reģistrs Rīgas arhitekta birojs Žurnāls Latvijas arhitektura Elektroniskais arhitektūras žurnāls Project baltia GAIP Eiropas Savienība Arhitektūras veicināšanas fonds Arhitektūras veicināšanas fonds Ilgtspējīgas būvniecības padome SKOLNIEKS PĒTNIEKS PILSĒTNIEKS
 
Sākumlapa
Jaunumi
Modernists ar otu un arhitektūras gada balvas laureātiem
2014-12-17
Iznācis žurnāla "Modernists" ziemas numurs ar arhitektūras rakstnieku esejām par gada labākajiem darbiem arhitektūrā un Paula Bankovska ilustrācijām.
Otra lielā tēma – biroji, kūkas, kleitas, Čaka dzīvoklis un klavieru fabrikas Estonia atdzimšana.
Mīsa Van der Rohes balvai nominētas 9 būves no Latvijas
2014-12-16
European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2015 ir Eiropas arhitektūras nozīmīgākais apbalvojums un līdzi nes prestižu par izcilākajām arhitektūras būvēm Eiropā.
Baltās dūnas laureāti
2014-12-09
Noslēdzies arhitektu lielais ziemas pasākums – “Baltā dūna -2014” un sadalītas balvas „Zoss - 2014” un „Aitas un Auni - 2014”.
Lietuvas arhitektūras interaktīvā karte
2014-12-08
Lietuvieši ir nākuši klajā ar pavisam jaunu iespēju iepazīt Lietuvas arhitektūru un arhitektus interaktīvā un ikvienam pasaules lietotājam sasniedzamā veidā.
Interaktīvā karte www.archmap.lt veidota bilinguāli un tai ir arī mobilā versija lietošanai no viedtālruņa.
Kartē atzīmētas neatkarīgās Lietuvas arhitektūras celtnes kopš 1991.gada. Šī platforma veidota interaktīva, ar iespēju pievienot komentārus, novērojumus, kā arī atzīmēt apskatāmo celtņu sarakstā un izveidot savu maršrutu. Ēkas aprakstā detalizēti pieejama informācija par ēkas vēsturi, arhitektu, celtneicības un pilsētplānošanas niansēm. Celtnes iespējas atlasīt peč dažādiem kritērijiem, kas nodr gan pētnieciskiem nolūkiem, gan vienkāršai intereses raisīšanai.

Projekta ideja dzima jau 2009.gadā un līdz realizācijai to palīdzēja novest nevalstisko organizāciju Lietuvas Arhitektu savienības, Arhitektūras fonds sadarbība ar privātām kompānijām, piesaistot Lietuvas Kultūras ministrijas atbalsta finansējumu.

Visnotaļ Lietuvieši ir spēruši soli pretī arhietktūras pieeajmībai un atraduši vienkāršu, taču mūsdienīgu veidu, kā iepazīstināt plašāku sabiedrību ar arhitektūras vērtībām, mantojumu un iesaistīties viedokļa veidošanā.
Arterritory intervija ar arhitekti Zaigu Gaili
2014-12-06
Viestarta Gailīša un Zaigas Gailes saruna par Jaunā Rīgas teātra projektu, mīlestību uz laiku, kurā iedzīvināt vecās mājas, dziestošo Rīgas centru un apmātību ar modernitātes brīnumiem un pārsteigumiem, Rīgas Tehniskās universitātes ēkas laiku un kultūras atmiņām Laikmetīgās mākslas muzeja kontekstā, kā arī Rīgas tēlu un sajūtu par ēkām.

Galu galā par arhitektes personību laikmetā, kad ir darba pilnas rokas, lai saglābtu to, kas mums jau ir.

Rakstu lasiet portālā Arterritory.com

Foto: Karlīna Vītoliņa
Izstāde EARTHWORKS
2014-12-02
No 6.decembra līdz 10.janvārim salonā Xcelsior, Kalnciema ielā 37 būs apskatāma izstāde Earthworks diziana studijas RIJADA izpildījumā.
Izstādes objekti ir izpētes rezultātā tapis tradīciju tulkojums mūsdienu dizaina valodā, ne tikai formāls agrāku paņēmienu atdarinājums vai to rekonstrukcija. Earthworks pamatā ir parādīt, ka Latvijā tiek turpināti etnogrāfiskie motīvi mūsdienu interpretācijās, piešķirot senajām vērtībām jaunu pielietojumu.
Pasākumu cikls «Vārds dizainam» decembrī
2014-12-01
Novembra beigās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs atklāja jaunu dizaina pasākumu programmu «Vārds Dizainam». Programma ietvers jau popularitāti ieguvušo pasākumu ciklu «Vārds Latvijas dizaineriem», atzītu speciālistu lekcijas par dizainā aktuālām tēmām un populāru Latvijas dizaineru vadītas darbnīcas.

Programmas mērķis ir popularizēt latviešu dizainu, iepazīstināt ar nozares aktualitātēm un dot iespēju padziļināti izprast jomas specifiku, līdzdarboties. Pasākumos kopumā aicināti piedalīties 16 dizaineri un zīmolu pārstāvji, to vidū Jānis Barlo, Ingūna Elere, Ēriks Božis, Aļona Bauska, Jānis Mitrēvics, Jānis Ronis, Liene Jākobsone un citi.
Par būvniecības padomes priekšsēdētāju ievēlēta Elīna Rožulapa
2014-11-28
LAS SC vadītāja Elīna Rožulapa ir ievēlēta par Latvijas Būvniecības padomes priekšsēdētāju.

Elīna jau ilgāku laiku aktīvi iesaistījusies arhitektūras un būvniecības likumdošanas sakārtošanā, kas ietver saspringtu darbu un diskucijas nozares iekšienē, kā arī neatlaidīgas pārrunas ar dažādu valsts instanču un ministriju pārstāvjiem. Arhitektūras un būvniecības nozares likumdošanas sakārtošana uzskatāma par LAS vienu no prioritārajaiem darbības virzieniem.
 
Latvijas Būvniecības padome tiek izvedota saskaņā ar Būvniecības likuma 5. pantu un tās darbību reglamentē Ministru kabineta noteikumi.
 
Mūža stipendija piešķirta Verai Savisko
2014-11-27
Valsts kultūrkapitāla fonds piešķīris mūža stipendiju arhitektei Verai Savisko.
Arhitektes radošā virsotne ir sasniegta projektējot Komponistu jaunrades namu Jūrmalā, Mellužos (dalība konkursā 1967). Pie projektēšanas gan dažādu apstākļu dēļ ir pavadīti 20 dzīves gadi, izstrādājot katru ēkas un interjera detaļu (projektēšana 1968–1987), bet atzinībā par ieguldīto darbu 1989.gadā ir piešķirta LPSR Ministru Padomes prēmija. 
Vera ir ilggadēja LAS biedre (kopš 1961), ņēmusi dalību sabiedriskās diskusijās un darbojusies LAS sekcijās. 
Prezentācija no semināra par Būvniecības likumu
2014-10-07

Šeit ir pieejama prezentācija  no Latvijas Arhitektu savienības organizētā semināra par jauno būvniecības likumu.
Te varat apskatīt  Latvijas Republikas Ekonkomikas ministrijas organizētā semināra prezentāciju un video.

Jautājumus lūdzam sūtīt uz e-pastu arhprakse@latarh.lv.

Mazās arhitektūras konkurss Francijas vīna laukos
2014-10-07
Līdz 30.novembrim arhitekti un arī studenti, kas nav vecāki par 30 gadiem ir aicināti piedalīties velotūristu atpūtas vietu, kā arī ūdenmalas metu konkursā Francijas vīna un velotūrisma reģionā CHOUZÉ-SUR-LOIRE.
.

Pirmo divu apbalvojumu projekti tiks praktsiki realizēti sadarbībā ar Francijas Inženieru asociācijas un būvniecības studentu palīdzību.

Vairāk informācijas angļu un franču valodā konkursa mājas lapā: www.loire-et-loges.com
Intervijas ar Antanas Mockus
2014-09-18
Latvijas Arhitektūras gada balvas īpašais viesis Antanas Mockus maijā viesojās Rīgā un sniedza intervijas vairākiem Latvijas elektroniskajiem portāliem un drukātajiem domas un dzīvesstila žurnāliem.
LAS biedri jubilāri jūnijā, jūlijā un augustā
2014-06-01
Arhitektūras gada balva – Zaigas Gailes skolas rekonstrukcijai
2014-05-16
Otro gadu pēc kārtas galveno apbalvojumu Latvijas arhitektūrā saņem skola. Šogad Lielās gada balvas laureāti ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola un tās rekonstrukcijas autori – Zaigas Gailes birojs. Trīs darbi godalgoti ar otrās pakāpes Gada balvu:
 
-  ielu telpu restaurācija Kuldīgas vecpilsētā (autori: Kuldīgas novada pašvaldības Būvniecības nodaļa, Guntis Kalniņš un Aldis Orniņš),
-  Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskā centra arhitektoniskā izpēte, attīstības koncepcija un kultūrvēstures tūrisma takas izveide (autori: arhitektūras birojs Forma, Karklins Design Studio, arhitekti Ināra Kārkliņa un Miks Kārkliņš, piedaloties Jānim Zaharānam, Gatim Kalniņam, Agnesei Smilškalnei, Rolandam Cibuļskim, Marikai Rupekai un Laurai Eglītei),
- pilsētvides pasākumu cikls MANUAL: Urban Sports and Architecture (autori: Kristaps Kleinbergs, Helvijs Savickis, Gunita Kuļikovska un Zane Žeivate). 
LAS iepazīstina arhitektus ar jaunā Būvniecības likuma radītajām izmaiņām
2014-02-28
Šonedēļ Latvijas Arhitektu savienība organizēja vienu no saturīgākajām pēdējā laika domapmaiņām par arhitektu praksi un tās vietu būvniecības procesā. Seminārs notika 25.februāra pēcpusdienā RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē. Teju 200 klausītāju ierašanās un garā jautājumu sesija liecināja, ka jaunā Būvniecības likuma radītās izmaiņas arhitektiem vēl arvien rada daudz neskaidrību un sakāpinātu interesi.
 
Seminārā ar priekšlasījumiem uzstājās LAS padomes priekšsēdētājs Viktors Valgums un LAS Sertificēšanas centra vadītāja Elīna Rožulapa, kā arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs. Kā zināms, tieši EM vadībā notiek jaunā Būvniecības likuma normatīvās bāzes izstrāde, un LAS līdzās citām profesionālajām organizācijām šajā procesā ir aktīvs un bieži vien nepiekāpīgs partneris. 
Daudz laimes dzimšanas dienā!
2014-02-20
Februāris ir Latvijas Arhitektu savienības dzimšanas mēnesis, un šogad mums paliek apaļi 90. Apsveicam!
 
Latvijas arhitektu vadošā profesionālā organizācija ar nosaukumu Latvijas Arhitektu biedrība dibināta 1924. gada 2. februārī. Dibināšanas sapulce notika LU Arhitektūras fakultātes bibliotēkā (tagadējo Arhitektu namu arhitekti savā valdījumā ieguva pāris gadu vēlāk) un prasīja krietni mazāk laika, nekā viena otra ikdienas LAS valdes vai padomes sēde šodien – pusotrā stundā biedrība bija gatava un par tās pirmo priekšsēdi ievēlēts Eižens Laube. 
Latvijas Arhitektu savienības paziņojums presei par jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos
2013-12-04
Saistībā ar amatpersonu izteikumiem par jaunā Būvniecības likuma stāšanos spēkā Zolitūdes traģēdijas iespaidā, Latvijas Arhitektu savienība (LAS) ir spiesta vēlreiz, nu jau ar masu mediju starpniecību, paust par to savu profesionālo viedokli. LAS piekrīt Ekonomikas ministrijai (EM), ka jauns Būvniecības likums ir vajadzīgs un tam ir jābūt labākam par iepriekšējo. Taču LAS absolūti nepiekrīt EM, ka jaunajam likumam ir jāstājas spēkā nākamā gada 1.februārī. Likuma spēkā stāšanās ir jāatliek tieši šī iemesla dēļ – lai tas būtu, cik vien iespējams kvalitatīvs. Ja likuma stāšanās spēkā tiks sasteigta, tas būs vēl vājāks par iepriekšējo. Amatpersonu apgalvojumi, ka traģēdija nebūtu notikusi, ja jaunais likums jau būtu spēkā, ir tik hipotētiski, ka tos pat nav vērts kritizēt.
Arhitekta atbildība
2013-11-29

Ņemot vērā paaugstinātu sabiedrības interesi par arhitekta atbildību, Latvijas Arhitektu savienība (LAS) ir sagatavojusi skaidrojumu par arhitekta atbildības apmēru saskaņā ar LAS profesionālajiem standartiem un Latvijas normatīvajiem aktiem. 

Latvijas Arhitektu savienības paziņojums presei saistībā ar Zolitūdes traģēdiju
2013-11-22
Ir vajadzīgs laiks ne tikai notikušā izmeklēšanai. Ir vajadzīgs krietns laiks arī notikušā apjēgšanai – tik šokējoša, prātus un sirdis plosoša ir vakardienas traģēdija Zolitūdē. Latvijas Arhitektu savienība un visi Latvijas arhitekti sēro kopā ar Latvijas tautu un bojāgājušo tuvajiem. Taču laiks negaida, un mums visiem, cik vien iespējams ātri, ir jātiek skaidrībā – kamdēļ tik daudz cilvēkiem bija veltīgi jāmirst.

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) rīcībā patlaban nav informācijas, kas liktu apšaubīt ēkas projektēšanā iesaistīto kolēģu kompetenci un godaprātu. Taču, apzinoties gan arhitekta atbildību katrā konkrētā objektā, gan mūsu profesijas atbildību kopumā, LAS jau tuvākajās dienās izveidos ekspertu grupu, kas izvērtēs ēkas būvprojektu. Vajadzības gadījumā būsim gatavi palīdzēt arī atbildīgajām izmeklēšanas institūcijām. Kamēr nav veikta pilnvērtīga izmeklēšana, LAS atturas no jebkādu versiju izteikšanas par notikušā iemesliem. Mēs aicinām arī sabiedrību, būvniecības procesa dalībniekus un medijus izvairīties no pārsteidzīgiem minējumiem vainīgo meklēšanā.
Konkursi
PILSĒTBŪVNIECISKĀS STRUKTŪRAS IZVEIDE RĪGĀ, KRIŠJĀŅA BARONA IELĀ 75
2014-12-15
Līdz 20.februārim iespējams iesniegt priekšlikumus starptautiskā konkursā, kura mērķis ir iegūt Rīgas vēsturiskajam centram atbilstošu un arhitektoniski kvalitatīvas telpiskās vides izveides priekšlikumu Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 75, saskaņā ar RVC principiem un tradīcijām. Apbūves metam jāietver kvartāla Krišjāņa Barona ielā 75 apbūves vadlīnijas visa kvartāla attīstībai un detalizētu risinājumu I kārtas apjomam.
Konkursa „Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēkas jaunbūve Pulkveža Brieža ielā 5, Rīgā” rezultāti
2014-12-03
Jūlijā SIA „Property Innovators” izsludināja atklātu arhitektūras projekta idejas konkursu „Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēkas jaunbūve Pulkveža Brieža ielā 5, Rīgā” ar mērķi iegūt arhitektoniski augstvērtīgu idejas priekšlikumu zemes gabalam 2014 m2 platībā un sadarbības partneri tālākai projekta izstrādei.
Moduļu māju dizains un ražošana
2014-11-21
Līdz 26.janvārim arhitekti no visas pasaules tiek aicināti iesniegt koka moduļu māju dizaina priekšlikumus izstrādei un ražošanai sadarbībā ar Igaunijas ideju platformu Katus.eu, Iaunijas moduļu māju ražošanas uzņēmumiem un Igaunijas Arhitektūras centru.
Balvu fonds 19 200 Eur, kā arī iespēja izmantot Katus.eu publicitātes un mārketinga resursus.

Vairāk informācijas: www.katus.eu/competition
Skiču ideju konkurss atpūtas parka izveidei Ozolniekos
2014-11-05
Ozolnieku novada pašvaldība izsludina atklātu skiču ideju konkursu atpūtas parka izveidei Ozolnieku ciema Jāņa pļavas, Veselības takas un kalna pie Skolas ielas teritorijās, ar kopējo platību 10,84 ha.
Iesniegšanas termiņš: 23.janvāris
 
KALENDĀRS
<< Decembris >>     2014
P O T C P S Sv
SLICE OF ARCHITECTURE: Udo Garitzmans (DE / NL)
Daudzdzīvokļu daudzstāvu dzīvojamā māja ar komercplatībām Lāčplēša ielā 11/13
1
2
Konkursa „Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēkas jaunbūve Pulkveža Brieža ielā 5, Rīgā” rezultāti
3
4
100%CITY forums
Arterritory intervija ar arhitekti Zaigu Gaili
5
Izstāde EARTHWORKS
Baltās dūnas laureāti
6
7
Lietuvas arhitektūras interaktīvā karte
8
Dizaina domāšanas radošā darbnīca
9
RŪRAS reģions – plānošanas un pētniecības laboratorija
10
11121314
Diplomprojektu aizstāvēšana RTU APF
15
Modernists ar otu un arhitektūras gada balvas laureātiem
RISEBA FAD studentu darbu aizstāvēšana
RTU studentu projektu atvērtās prezentācijas
16
1718192021
22232425262728
2930
Mīsa Van der Rohes balvai nominētas 9 būves no Latvijas
31
Protokoli 2014
... tālāk
Aktuāli
Latvijā
LAS biedri jubilāri jūnijā, jūlijā un augustā
plašāk
Aicinājums piedalīties RVC plānojuma grozījumu apspriešanā
plašāk
v.1.0 © Latvijas Arhitektu savienība. 2011-2013. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja un izvietoja Rixtel.