lv / en
 
 
Kultūrkapitāla fonds Kultūras ministrija Mākslinieku reģistrs Rīgas arhitekta birojs Žurnāls Latvijas arhitektura Elektroniskais arhitektūras žurnāls Project baltia GAIP Eiropas Savienība Arhitektūras veicināšanas fonds Arhitektūras veicināšanas fonds Ilgtspējīgas būvniecības padome SKOLNIEKS PĒTNIEKS PILSĒTNIEKS
 
Sākumlapa
Jaunumi
Izsludināta pieteikšanās Eiropas arhitektūras mantojuma intervences balvai
2015-01-06
Līdz 15.aprīlim iespējams pieteikt darbus Eiropas balvai par arhitektūras mantojuma intervenci (The European Award for Architectural Heritage intervention AADIPA), kuras mērķis ir ir izcelt labās prakses piemērus arhitektūras mantojuma atjaunošanā un no jauna atklāt vēsturisku ēku būtību mūsdienīgā garā un izpratnē.
Pasākumu cikls «Vārds dizainam» janvārī, februārī, martā
2015-01-04
Novembra beigās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs atklāja jaunu dizaina pasākumu programmu «Vārds Dizainam». Programma ietvers jau popularitāti ieguvušo pasākumu ciklu «Vārds Latvijas dizaineriem», atzītu speciālistu lekcijas par dizainā aktuālām tēmām un populāru Latvijas dizaineru vadītas darbnīcas.

Programmas mērķis ir popularizēt latviešu dizainu, iepazīstināt ar nozares aktualitātēm un dot iespēju padziļināti izprast jomas specifiku, līdzdarboties. Pasākumos kopumā aicināti piedalīties 16 dizaineri un zīmolu pārstāvji, to vidū Jānis Barlo, Ingūna Elere, Ēriks Božis, Aļona Bauska, Jānis Mitrēvics, Jānis Ronis, Liene Jākobsone un citi.
Prezentācija no semināra par Būvniecības likumu
2014-10-07

Šeit ir pieejama prezentācija  no Latvijas Arhitektu savienības organizētā semināra par jauno būvniecības likumu.
Te varat apskatīt  Latvijas Republikas Ekonkomikas ministrijas organizētā semināra prezentāciju un video.

Jautājumus lūdzam sūtīt uz e-pastu arhprakse@latarh.lv.

LAS biedri janvārī un februārī
2014-06-01
Arhitektūras gada balva – Zaigas Gailes skolas rekonstrukcijai
2014-05-16
Otro gadu pēc kārtas galveno apbalvojumu Latvijas arhitektūrā saņem skola. Šogad Lielās gada balvas laureāti ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola un tās rekonstrukcijas autori – Zaigas Gailes birojs. Trīs darbi godalgoti ar otrās pakāpes Gada balvu:
 
-  ielu telpu restaurācija Kuldīgas vecpilsētā (autori: Kuldīgas novada pašvaldības Būvniecības nodaļa, Guntis Kalniņš un Aldis Orniņš),
-  Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskā centra arhitektoniskā izpēte, attīstības koncepcija un kultūrvēstures tūrisma takas izveide (autori: arhitektūras birojs Forma, Karklins Design Studio, arhitekti Ināra Kārkliņa un Miks Kārkliņš, piedaloties Jānim Zaharānam, Gatim Kalniņam, Agnesei Smilškalnei, Rolandam Cibuļskim, Marikai Rupekai un Laurai Eglītei),
- pilsētvides pasākumu cikls MANUAL: Urban Sports and Architecture (autori: Kristaps Kleinbergs, Helvijs Savickis, Gunita Kuļikovska un Zane Žeivate). 
LAS iepazīstina arhitektus ar jaunā Būvniecības likuma radītajām izmaiņām
2014-02-28
Šonedēļ Latvijas Arhitektu savienība organizēja vienu no saturīgākajām pēdējā laika domapmaiņām par arhitektu praksi un tās vietu būvniecības procesā. Seminārs notika 25.februāra pēcpusdienā RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē. Teju 200 klausītāju ierašanās un garā jautājumu sesija liecināja, ka jaunā Būvniecības likuma radītās izmaiņas arhitektiem vēl arvien rada daudz neskaidrību un sakāpinātu interesi.
 
Seminārā ar priekšlasījumiem uzstājās LAS padomes priekšsēdētājs Viktors Valgums un LAS Sertificēšanas centra vadītāja Elīna Rožulapa, kā arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs. Kā zināms, tieši EM vadībā notiek jaunā Būvniecības likuma normatīvās bāzes izstrāde, un LAS līdzās citām profesionālajām organizācijām šajā procesā ir aktīvs un bieži vien nepiekāpīgs partneris. 
Latvijas Arhitektu savienības paziņojums presei par jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos
2013-12-04
Saistībā ar amatpersonu izteikumiem par jaunā Būvniecības likuma stāšanos spēkā Zolitūdes traģēdijas iespaidā, Latvijas Arhitektu savienība (LAS) ir spiesta vēlreiz, nu jau ar masu mediju starpniecību, paust par to savu profesionālo viedokli. LAS piekrīt Ekonomikas ministrijai (EM), ka jauns Būvniecības likums ir vajadzīgs un tam ir jābūt labākam par iepriekšējo. Taču LAS absolūti nepiekrīt EM, ka jaunajam likumam ir jāstājas spēkā nākamā gada 1.februārī. Likuma spēkā stāšanās ir jāatliek tieši šī iemesla dēļ – lai tas būtu, cik vien iespējams kvalitatīvs. Ja likuma stāšanās spēkā tiks sasteigta, tas būs vēl vājāks par iepriekšējo. Amatpersonu apgalvojumi, ka traģēdija nebūtu notikusi, ja jaunais likums jau būtu spēkā, ir tik hipotētiski, ka tos pat nav vērts kritizēt.
Arhitekta atbildība
2013-11-29

Ņemot vērā paaugstinātu sabiedrības interesi par arhitekta atbildību, Latvijas Arhitektu savienība (LAS) ir sagatavojusi skaidrojumu par arhitekta atbildības apmēru saskaņā ar LAS profesionālajiem standartiem un Latvijas normatīvajiem aktiem. 

Konkursi
Viesnīcas jaunbūves Rīgā, Kalēju ielā 64/66, skiču projektu konkurss
2015-01-28
SIA "PAS DE MARQUE" izsludina atklātu arhitektūras ideju konkursu
"Viesnīcas jaunbūves Rīgā, Kalēju ielā 64/66 (3.grupa, 87.grunts) projekta skiču izstrāde"
Darbu iesniegšana līdz 2015.gada 6.martam
 
UIA izsludina konkursu Ķīnā
2015-01-13
UIA izsludina konkursu Ķīnas vidienē dzīvojamam, kultūras un biznesa pilsētai Hua Yan , kas sastāv no 18 dzīvojmās apbūves gabaliem vietonā  Molewa kompleksā.
Pieteikšanās līdz 5. februārim. Darbu iesniegšanas termiņš 10.aprīlis
Prēmijas:
1. vieta 160 000 USD,
2. vieta 80 000 USD,
3. vieta 40 000 USD.

Vairāk informācijas par konkursu, novietni un kritērijiem skatīt šeit.
un konkursa mājas lapā www.creativersal.com/uia/
Atklāts arhitektūras risinājumu ideju konkurss „Daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamais nams Rīgā, Balasta dambī 90”
2015-01-12
SIA “Ķīpsalas spice” sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību izsludina atklātu konkursu par labāko arhitektūras risinājumu ideju konkursam „Daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamais nams Rīgā, Balasta dambī 90”. Konkursa mērķis ir, izmantojot radošo sacensību, iegūt iespējami labāko pilsētbūvnieciskās un arhitektoniskās idejas priekšlikumu objekta projekta arhitektūras daļai skiču stadijā.
Darbu iesniegšanas termiņš: 23.marts
Metu konkurss: Ogres kultūras centrs
2014-12-23
Konkursa mērķis ir iegūt Ogres kultūras centram arhitektoniski kvalitatīvu publiskās ārtelpas dizaina risinājumu, nodrošinot teritorijai un ēkai atbilstošu vides pieejamību, autostāvvietu izvietojumu, vietu kultūras pasākumu rīkošanai, teritorijas labiekārtojumu un apzaļumojumu
Konkursa pretendentu reģistrācija no 19.decembra līdz 13.februārim.
Projektu iesniegšana - 20.marts
PILSĒTBŪVNIECISKĀS STRUKTŪRAS IZVEIDE RĪGĀ, KRIŠJĀŅA BARONA IELĀ 75
2014-12-15
Līdz 20.februārim iespējams iesniegt priekšlikumus starptautiskā konkursā, kura mērķis ir iegūt Rīgas vēsturiskajam centram atbilstošu un arhitektoniski kvalitatīvas telpiskās vides izveides priekšlikumu Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 75, saskaņā ar RVC principiem un tradīcijām. Apbūves metam jāietver kvartāla Krišjāņa Barona ielā 75 apbūves vadlīnijas visa kvartāla attīstībai un detalizētu risinājumu I kārtas apjomam.
 
KALENDĀRS
<< Februāris >>     2015
P O T C P S Sv
1
2345678
91011121314
UIA izsludina konkursu Ķīnā
15
16171819
PILSĒTBŪVNIECISKĀS STRUKTŪRAS IZVEIDE RĪGĀ, KRIŠJĀŅA BARONA IELĀ 75
20
2122
23242526
Viesnīcas jaunbūves Rīgā, Kalēju ielā 64/66, skiču projektu konkurss
27
28
Protokoli 2014
... tālāk
Aktuāli
Latvijā
LAS biedri janvārī un februārī
plašāk
Aicinājums piedalīties RVC plānojuma grozījumu apspriešanā
plašāk
v.1.0 © Latvijas Arhitektu savienība. 2011-2013. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja un izvietoja Rixtel.