lv / en
 
 
Kultūrkapitāla fonds Kultūras ministrija Mākslinieku reģistrs Rīgas arhitekta birojs Žurnāls Latvijas arhitektura Elektroniskais arhitektūras žurnāls Project baltia GAIP Eiropas Savienība Arhitektūras veicināšanas fonds Arhitektūras veicināšanas fonds Ilgtspējīgas būvniecības padome SKOLNIEKS PĒTNIEKS PILSĒTNIEKS
 
Sākumlapa
Jaunumi
Rīga pirms 100 gadiem. Izstāde LNB.
2014-11-11
Līdz 30. novembrim jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros skatāma izstāde Mana, tava, mūsu Rīga pirms 100 gadiem, kas ir mēģinājums ielūkoties dinamiskajā, daudzveidīgajā, etniski un kultūras ziņā tik raibajā pilsētas dzīvē līdz 1914. gadam, kad Eiropā sākās Pirmais pasaules karš.
Semināri par pēckara padomju laika modernismu – Rīgas gidiem un interesentiem
2014-11-04
Pašvaldības aģentūra „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” sadarbībā ar biedrību „Latvijas Arhitektu savienība” trijās šī gada novembra ceturtdienās Arhitektu namā organizēs izglītojošus seminārus Rīgas gidiem, kas veltīti padomju laika modernisma būvēm, projektiem un idejām.
13./ 20./ 27. novembrī, Arhitektu namā
Madara Alaine par Taivānas pavilionu Venēcias bienālē
2014-11-03
Taivānas paviljons, izvēlējies apskatīt, kā modernisma arhitektūra tiek apdzīvota un kādas unikālas lokālās un nacionālās iezīmes ir veidojušās pēc definīcijas unificējošajam modernisma konceptam. Šādi atbildot uz Rem Koolhaas jautājumu: vai nacionālā identitāte ir izzudusi modernisma vārdā?
Madara Gritāne par Francijas pavilionu Venēcijas bienālē
2014-10-29
Tradicionāli lineāra vēstures izklāsta vietā Francijas paviljona veidotāji izvēlējušies izcelt četras tēmas, kas ne tik daudz atspoguļo modernitātes absorbciju vai veidošanos Francijā, kā iezīmē tās radītās pretrunas – cerības un solījumus, kā arī tām sekojošo pielāgošanos un dažkārt piedzīvoto vilšanos. 
Arhitektūras dienu pasākumi Liepājā
2014-10-22
Lai gan oktobris tuvojas beigām un līdz ar to arī arhitektūras mēnesis - liepājnieki parūpējušies, lai mums būtu iespēja to pagarināt vēl vismaz par pāris nedēļām ar dažādiem arhitektūras notikumiem Liepājā.
Šogad Arhitektūras dienās Liepājā tiks īpaši apspēlēta ūdens un pilsētas tēma zem kopējā nosaukuma „PILSĒTAS SPĒKS – ŪDENS”.
Atklāšanas notikums - 30.oktobrī plkst. 15:00 A. Pumpura ielā 5.
3 stāsti par Venēcijas Arhitektūras biennāli
2014-10-20
Tuvojoties Arhitektūras mēneša noslēgumam, piedāvājam atgriezties pie šī gada pasaules arhitektūras vērienīgākā un nozīmīgākā notikuma – Venēcijas Arhitektūras biennāles, kura nu jau vairs tikai mēnesi līdz 23.novembrim būs izbaudāma Arsenālā un Venēcijas dārzos.
Prezentācija no semināra par Būvniecības likumu
2014-10-07

Šeit ir pieejama prezentācija  no Latvijas Arhitektu savienības organizētā semināra par jauno būvniecības likumu.
Te varat apskatīt  Latvijas Republikas Ekonkomikas ministrijas organizētā semināra prezentāciju un video.

Jautājumus lūdzam sūtīt uz e-pastu arhprakse@latarh.lv.

Mazās arhitektūras konkurss Francijas vīna laukos
2014-10-07
Līdz 30.novembrim arhitekti un arī studenti, kas nav vecāki par 30 gadiem ir aicināti piedalīties velotūristu atpūtas vietu, kā arī ūdenmalas metu konkursā Francijas vīna un velotūrisma reģionā CHOUZÉ-SUR-LOIRE.
.

Pirmo divu apbalvojumu projekti tiks praktsiki realizēti sadarbībā ar Francijas Inženieru asociācijas un būvniecības studentu palīdzību.

Vairāk informācijas angļu un franču valodā konkursa mājas lapā: www.loire-et-loges.com
Intervijas ar Antanas Mockus
2014-09-18
Latvijas Arhitektūras gada balvas īpašais viesis Antanas Mockus maijā viesojās Rīgā un sniedza intervijas vairākiem Latvijas elektroniskajiem portāliem un drukātajiem domas un dzīvesstila žurnāliem.
LAS biedri jubilāri jūnijā, jūlijā un augustā
2014-06-01
Arhitektūras gada balva – Zaigas Gailes skolas rekonstrukcijai
2014-05-16
Otro gadu pēc kārtas galveno apbalvojumu Latvijas arhitektūrā saņem skola. Šogad Lielās gada balvas laureāti ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola un tās rekonstrukcijas autori – Zaigas Gailes birojs. Trīs darbi godalgoti ar otrās pakāpes Gada balvu:
 
-  ielu telpu restaurācija Kuldīgas vecpilsētā (autori: Kuldīgas novada pašvaldības Būvniecības nodaļa, Guntis Kalniņš un Aldis Orniņš),
-  Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskā centra arhitektoniskā izpēte, attīstības koncepcija un kultūrvēstures tūrisma takas izveide (autori: arhitektūras birojs Forma, Karklins Design Studio, arhitekti Ināra Kārkliņa un Miks Kārkliņš, piedaloties Jānim Zaharānam, Gatim Kalniņam, Agnesei Smilškalnei, Rolandam Cibuļskim, Marikai Rupekai un Laurai Eglītei),
- pilsētvides pasākumu cikls MANUAL: Urban Sports and Architecture (autori: Kristaps Kleinbergs, Helvijs Savickis, Gunita Kuļikovska un Zane Žeivate). 
LAS iepazīstina arhitektus ar jaunā Būvniecības likuma radītajām izmaiņām
2014-02-28
Šonedēļ Latvijas Arhitektu savienība organizēja vienu no saturīgākajām pēdējā laika domapmaiņām par arhitektu praksi un tās vietu būvniecības procesā. Seminārs notika 25.februāra pēcpusdienā RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē. Teju 200 klausītāju ierašanās un garā jautājumu sesija liecināja, ka jaunā Būvniecības likuma radītās izmaiņas arhitektiem vēl arvien rada daudz neskaidrību un sakāpinātu interesi.
 
Seminārā ar priekšlasījumiem uzstājās LAS padomes priekšsēdētājs Viktors Valgums un LAS Sertificēšanas centra vadītāja Elīna Rožulapa, kā arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs. Kā zināms, tieši EM vadībā notiek jaunā Būvniecības likuma normatīvās bāzes izstrāde, un LAS līdzās citām profesionālajām organizācijām šajā procesā ir aktīvs un bieži vien nepiekāpīgs partneris. 
Daudz laimes dzimšanas dienā!
2014-02-20
Februāris ir Latvijas Arhitektu savienības dzimšanas mēnesis, un šogad mums paliek apaļi 90. Apsveicam!
 
Latvijas arhitektu vadošā profesionālā organizācija ar nosaukumu Latvijas Arhitektu biedrība dibināta 1924. gada 2. februārī. Dibināšanas sapulce notika LU Arhitektūras fakultātes bibliotēkā (tagadējo Arhitektu namu arhitekti savā valdījumā ieguva pāris gadu vēlāk) un prasīja krietni mazāk laika, nekā viena otra ikdienas LAS valdes vai padomes sēde šodien – pusotrā stundā biedrība bija gatava un par tās pirmo priekšsēdi ievēlēts Eižens Laube. 
Latvijas Arhitektu savienības paziņojums presei par jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos
2013-12-04
Saistībā ar amatpersonu izteikumiem par jaunā Būvniecības likuma stāšanos spēkā Zolitūdes traģēdijas iespaidā, Latvijas Arhitektu savienība (LAS) ir spiesta vēlreiz, nu jau ar masu mediju starpniecību, paust par to savu profesionālo viedokli. LAS piekrīt Ekonomikas ministrijai (EM), ka jauns Būvniecības likums ir vajadzīgs un tam ir jābūt labākam par iepriekšējo. Taču LAS absolūti nepiekrīt EM, ka jaunajam likumam ir jāstājas spēkā nākamā gada 1.februārī. Likuma spēkā stāšanās ir jāatliek tieši šī iemesla dēļ – lai tas būtu, cik vien iespējams kvalitatīvs. Ja likuma stāšanās spēkā tiks sasteigta, tas būs vēl vājāks par iepriekšējo. Amatpersonu apgalvojumi, ka traģēdija nebūtu notikusi, ja jaunais likums jau būtu spēkā, ir tik hipotētiski, ka tos pat nav vērts kritizēt.
Arhitekta atbildība
2013-11-29

Ņemot vērā paaugstinātu sabiedrības interesi par arhitekta atbildību, Latvijas Arhitektu savienība (LAS) ir sagatavojusi skaidrojumu par arhitekta atbildības apmēru saskaņā ar LAS profesionālajiem standartiem un Latvijas normatīvajiem aktiem. 

Latvijas Arhitektu savienības paziņojums presei saistībā ar Zolitūdes traģēdiju
2013-11-22
Ir vajadzīgs laiks ne tikai notikušā izmeklēšanai. Ir vajadzīgs krietns laiks arī notikušā apjēgšanai – tik šokējoša, prātus un sirdis plosoša ir vakardienas traģēdija Zolitūdē. Latvijas Arhitektu savienība un visi Latvijas arhitekti sēro kopā ar Latvijas tautu un bojāgājušo tuvajiem. Taču laiks negaida, un mums visiem, cik vien iespējams ātri, ir jātiek skaidrībā – kamdēļ tik daudz cilvēkiem bija veltīgi jāmirst.

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) rīcībā patlaban nav informācijas, kas liktu apšaubīt ēkas projektēšanā iesaistīto kolēģu kompetenci un godaprātu. Taču, apzinoties gan arhitekta atbildību katrā konkrētā objektā, gan mūsu profesijas atbildību kopumā, LAS jau tuvākajās dienās izveidos ekspertu grupu, kas izvērtēs ēkas būvprojektu. Vajadzības gadījumā būsim gatavi palīdzēt arī atbildīgajām izmeklēšanas institūcijām. Kamēr nav veikta pilnvērtīga izmeklēšana, LAS atturas no jebkādu versiju izteikšanas par notikušā iemesliem. Mēs aicinām arī sabiedrību, būvniecības procesa dalībniekus un medijus izvairīties no pārsteidzīgiem minējumiem vainīgo meklēšanā.
Konkursi
Moduļu māju dizains un ražošana
2014-11-21
Līdz 26.janvārim arhitekti no visas pasaules tiek aicināti iesniegt koka moduļu māju dizaina priekšlikumus izstrādei un ražošanai sadarbībā ar Igaunijas ideju platformu Katus.eu, Iaunijas moduļu māju ražošanas uzņēmumiem un Igaunijas Arhitektūras centru.
Balvu fonds 19 200 Eur, kā arī iespēja izmantot Katus.eu publicitātes un mārketinga resursus.

Vairāk informācijas: www.katus.eu/competition
Skiču ideju konkurss atpūtas parka izveidei Ozolniekos
2014-11-05
Ozolnieku novada pašvaldība izsludina atklātu skiču ideju konkursu atpūtas parka izveidei Ozolnieku ciema Jāņa pļavas, Veselības takas un kalna pie Skolas ielas teritorijās, ar kopējo platību 10,84 ha.
Iesniegšanas termiņš: 23.janvāris
Daudzdzīvokļu daudzstāvu dzīvojamā māja ar komercplatībām Lāčplēša ielā 11/13
2014-10-21
Arhitektūras projekta idejas konkursu „Daudzdzīvokļu daudzstāvu dzīvojamā māja ar komercplatībām Lāčplēša ielā 11/13, Rīgā” izsludina SIA „Axi Invest” (reģ. Nr. 40103360551). Kopējais prēmiju fonds 7000 eiro. Darbu iesniegšanas termiņš 1.decembris.
Rail Baltica Parnu pašazieru termināļa arhitektūras ideju konkurss
2014-10-17

Pērnavas pašvaldība izsludinājusi arhitektūras konkursu par Rail Baltic termināļa dizainu un piegulošās teritorijas visaptverošu pilsētvides plānojuma risinājumiem.
Konkursa uzvarētāji tiks aizcināti uz tālākām sarunām un tiks piesaistīti projekta tehniskās daļas izstrādē.
Termiņš: 2014.gada 8.decembris
 
KALENDĀRS
<< Novermbris >>     2014
P O T C P S Sv
12
34
SEMINĀRS: Konektorkopņu tehnoloģija-pielietojums un ražošana
5
6.novembrī: "Smart City Day" Beļģu pieredze Latvijā
6
SLICE OF ARCHITECTURE: Reinis Liepiņš
7
89
1011
Vilema-Jana Nētelingsa lekcija: IDENTITATE, ORNAMENTS UN PUBLISKA TELPA
12
13
Flāmu arhitektūras izstāde Arhitektūras muzejā
14
1516
171819
Semināri par pēckara padomju laika modernismu – Rīgas gidiem un interesentiem
20
SLICE OF ARCHITECTURE: Baiba Tračuma (Sochi 2014)
21
22
Madara Alaine par Taivānas pavilionu Venēcias bienālē
23
Rail Baltica Parnu pašazieru termināļa arhitektūras ideju konkurss
24
2526272829
Mazās arhitektūras konkurss Francijas vīna laukos
Rīga pirms 100 gadiem. Izstāde LNB.
30
Protokoli 2014
... tālāk
Aktuāli
Latvijā
LAS biedri jubilāri jūnijā, jūlijā un augustā
plašāk
Aicinājums piedalīties RVC plānojuma grozījumu apspriešanā
plašāk
v.1.0 © Latvijas Arhitektu savienība. 2011-2013. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja un izvietoja Rixtel.