Apakšsadaļas

Latvijas

Izsludināts Afroamerikāņu ēkas konkurss Atlantā

Iesniegt līdz: 2015-05-18

Konkursā aicināti arhitekti, ainavu arhitekti, māklsinieki, dzejnieki, mūziķi un rakstnieki no jebkuras disciplīnas komandās vai individuāli, studenti vai profesionāļi, ar ierosinājumiem Afroamerikāņu ēkas (Negro building) atdzimšanai.

Afroamerikāņu ēka ir aizmirsta vēsturiski nozīmīga lokācija Atlantā, Džordžijas štatā, kur 1895. gadā norisinājās Kokvilnas štatu un Starptautiskā izstāde. Laikā, kad Atlanta atguvās pēc Civilā kara un noritēja cīņas par civiltiesībam, Afroamerikāņu ēka ir pirmais atskaites punkts, kad starptautiskai publikai tika izrādīts afro amerikāņu darbs un sasniegumi. "Kokvilnas Štatu" un "Starptautiskajā Ekspo" visai pasaulei tika izrādīta Amerikas Dienvidu štatu sasniegumi tehnoloģijās un lauksaimniecībā.  

Vašingtona runa (Atlantas Kompromiss), pati Afroamerikāņu ēka, tajā noritošās izstādes, uzstāšanās un konferences stimulēja debates par civiltiesību kustībai.

Šodien, vairāk kā simts gadus vēlāk Atlantas Piedmontas parkā bijušās Afroamerikāņu ēkas vietā ir neizmantota un tukša platība 25 000m2 lielumā. Ēka ir aizmirsta un tās nozīme izgaisusi. Tādēļ ir laiks atcerēties Afroamerikāņu ēku kā nozīmīgu atskaites punktu garo civiltiesību cīņās Atlantā un Amerikā.

Konkursa mērķis ir atgriezt Afroamerikāņu ēku sabiedrības atmiņā uzkrītošā, provokatīvā un jaunā veidā. Konkurss meklē idejas dažādās disciplīnās, medijos un radošās interpretācijas veidos. Izstrādājot piedāvājumu, jāņem vērā Afroamerikāņu ēkas agrākā lokācija un notikumi tajā, vēsturiskai konteksts Atlantā un Dienvidos, kā arī cīņas par cilvēku un civiltiesībām.

Pirmās trīs vietas un vairākas sekojošās vietas apbalvos nacionāli prominenta arhitektu, mākslinieku, rakstnieku, ainavu mākslinieku un vēsturnieku žūrija.

Balvas

  1. Vietas ieguvēji - 1000$ (katram)
  2. Vieta - 500$
  3. Vieta - 250$

+Atzinības 

Turpmākie paziņojumi par žūrijas locekļiem, nepieciešajiem materiāliem pieteikumu izveidei sekos.
Vairāk informācijas meklē šeit.

Ideju konkurss: Kafejnīcas Rīgā, Pēterbaznīcas ielā 37

Iesniegt līdz : 2015-05-08

SIA "Tēvzemes īpašumi" izsludina atklātu arhitektūras ideju konkursu "Kafejnīcas (ar īslaicīgas lietošanas būves statusu) Rīgā, Pēterbaznīcas ielā 37 (1.grupa, 67.grunts) projekta skiču izstrāde"
Darbu iesniegšana līdz 2015.gada 8.maijam.
 
Ar konkursa nolikumu iepazīties zemāk pievienotajos failos.

Pēc papildus informācijas un materiāliem vērsties pie Mārtiņa Ulāna +371 26406119

Noslēdzies konkurss Zirgu ielā 14

Februāra sākumā noslēdzies konkurss par "Biroju ēkas un kafejnīcas Rīgā, Zirgu ielā 14 skiču projekta izstādi", un par veiksmīgāko atzīts Vincents Arhitekti piedāvājums, informēja VINCENTS grupa mārketinga vadītāja Baiba Drengere.


"Vincents Arhitekti iesākuši jauno gadu ar uzvaru prestižā arhitektūras ideju konkursā biroju ēkas un kafejnīca jaunbūvei Zirgu ielā 14. Šī ēka atradīsies pašā Vecrīgas sirdī- Līvu laukumā, kas ir pilsētbūvnieciski ļoti sarežģīta vieta. Konkursa žūrija atzīmēja, ka Vincents Arhitektu priekšlikums ar fasādes ģeometrisko ritmu lieliski iekļaujas Vecrīgas vidē un tam ir labākais arhitektoniskais risinājums.

Biroja ēkas jaunbūve ar kafejnīcas paviljonu paredzēta Līvu laukumā, kas ietilpst- Rīgas vēsturiskā centra teritorijā. Projekts ir mūsdienīgs dialogs ar Vecrīgas dažādo pilsētvidi, kas pilnībā respektē apbūves vēsturisko identitāti. Biroju ēkas apjomam paredzēti pieci stāvi, no kuriem divi mansardā, bet kafejnīcas paviljona piebūvei – viens stāvs ar ekspluatējamu jumtu. Pirmā stāva līmenī abos apjomos paredzēts restorāns, augstākos stāvos - biroju telpas. Jaunās biroju ēkas priekšlikums respektē bijušās, vēsturiskās Ķēniņu ielas ēkas telpiskās aprises, siluetu, dzegas un kores augstumu. Vienlaikus, ēka atbilst arī mūsdienās esošajai pilsētbūvnieciskajai situācijai, kurā tā ir Līvu laukuma frontes daļa, rezultātā veidojot perimetrālai apbūvei raksturīgu un loģisku noslēgumu kvartālam starp Zirgu un Ķēniņu ielu.

Plānojuma pamatā ir racionāla konstruktīvā shēma, kas ļauj ēkas iekštelpu plānojumu elastīgi piemērot dažādiem izmantošanas un nākotnes attīstības scenārijiem. Fasāžu kompozīcijas pamatā ir stingri ritmiskā plānojuma reprezentācija un dialogs ar apkārtējās apbūves raksturu – vēsturisko apbūves mērogu un tradicionālajiem materiāliem. Dialogs risināts neofunkcionālisma formās, dominējot izsmalcinātai vienkāršībai, dabisku toņu atturībai un augstai arhitektonisko detaļu kultūrai."

Vincents Arhitektūra vadītāja Guna Eglīte
Projekta vadītājs: Ojārs Šablovskis
Projekta grupa: Jurģis Vizulis, Laura Meija, Ingrīda Dreimane, Jūlija Kononova, Māris Grodums, Baiba Drengere

Viesnīca Rīgā, Kalēju ielā 64/66

Iesniegt līdz : 2015-03-06

SIA "PAS DE MARQUE" izsludina atklātu arhitektūras ideju konkursu "Viesnīcas jaunbūves Rīgā, Kalēju ielā 64/66 (3.grupa, 87.grunts) projekta skiču izstrāde"
Darbu iesniegšana līdz 2015.gada 6.martam

Ar konkursa nolikumu un biežāk uzdoto jautājumu atbildēm var iepazīties zemāk pievienotajos failos.

Pēc papildus informācijas un materiāliem vērsties pie Mārtiņa Ulāna +371 26406119

Ideju konkurss: Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēka Rīgā, Strēlnieku ielā 4b

Iesniegt līdz : 2015-04-03

Izsludināts atklāts arhitektūras projekta idejas konkurss „Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēka Rīgā, Strēlnieku ielā 4b”, kura pasūtītājs ir SIA „Vestabalt” (reģ Nr.40103011765). Ar konkursa nolikumu var iepazīties pasūtītāja mājas lapā www.travertino.lv. Kopējais prēmijas fonds ir 8000 eiro. Darbu iesniegšana paredzēta līdz 2015.gada 3.aprīlim 15:00.

Pasūtītāja mērķis ir izmantojot radošu sacensību un nodrošinot vispusīgu piedāvājumu salīdzinājumu, iegūt arhitektoniski augstvērtīgu ideju ”Daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Strēlnieku ielā 4b, Rīgā”, kā arī iegūt sadarbības partneri tālākai, detalizētākai projekta izstrādei.

Grunts gabals 965m2 platībā Strēlnieku ielā 4b (19.grupa, 129.grunts) atrodas UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas – „Rīgas vēsturiskais centrs” teritorijā, kas bagāta ar kultūrvēsturiskām un modernām celtnēm.

Papildus informācija:
Mārtiņš Grīnbergs
Tālr. 26177874
martins.grinbergs@vestabalt.lv

Atklāts arhitektūras risinājumu ideju konkurss ''Daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamais nams Rīgā, Balasta dambī 90''

Iesniegt līdz : 2015-02-23

SIA ''Ķīpsalas spice'' sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību izsludina atklātu konkursu par labāko arhitektūras risinājumu ideju konkursam ''Daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamais nams Rīgā, Balasta dambī 90''. Konkursa mērķis ir, izmantojot radošo sacensību, iegūt iespējami labāko pilsētbūvnieciskās un arhitektoniskās idejas priekšlikumu objekta projekta arhitektūras daļai skiču stadijā.

Projekta priekšlikuma (meta) konkursa mērķis ir iegūt pamatotu, relatīvi labāko deviņu stāvu dzīvojamā nama un tā teritorijas izmantošanas risinājumu, kas ietver funkcionāli un estētiski kvalitatīvus arhitektūras apjoma priekšlikumus, kā arī teritorijas labiekārtojuma elementus, un rada priekšnoteikumus augstvērtīgai dzīvojamajai videi, vienlaikus radot priekšnoteikumus integrētai Ķīpsalas ziemeļu gala attīstībai nākotnē.

Konkursa prēmijas:

Konkursa godalgu fonds noteikts EUR 10 000 (desmit tūkstoši EUR, bez PVN nodokļa), kuru paredzēts sadalīt šādi:
Pirmā vieta – EUR 5 000;
Otrā vieta – EUR 3 500 ;
Trešā vieta – EUR 1 500 ;
Interjera risinājuma veicināšanas balva (pēc žūrijas komisijas ieskatiem).

Konkursa nolikums

Konkursa noteikumus un papildmateriālus iespējams saņemt, sūtot brīvas formas pieteikumu dalībai konkursā līdz š.g. 16.februārim , pievienojot juridiskās personas būvkomersanta reģistrācijas apliecības kopiju un/vai arhitekta prakses sertifikāta kopiju, uz e-pastu: latarh@latarh.lv
Konkursa darbi ir iesniedzami (vai sūtāmi pa pastu) Latvijas Arhitektu savienībā līdz 2015.gada 23.martam.

Metu konkurss: Ogres kultūras centrs

Iesniegt līdz : 2015-02-13

Ogres kultūras centra un pieguļošās teritorijas revitalizācija
Ogres novada, Ogrē, Brīvības ielā 15

Metu konkursa mērķis ir iegūt Ogres kultūras centram arhitektoniski kvalitatīvu publiskās ārtelpas dizaina risinājumu, nodrošinot teritorijai un ēkai atbilstošu vides pieejamību, autostāvvietu izvietojumu, vietu kultūras pasākumu rīkošanai, teritorijas labiekārtojumu un apzaļumojumu zemes vienībās Brīvības ielā 15b, Pļavas ielā 3a, Brīvības ielā 11 Brīvības ielā 13 un Brīvības ielā 15.

Konkursa naudas balvu fonds ir 10000 eur kopsummā.

Ogres kultūras centra un tā pieguļošās teritorijas revitalizācijas konkursa dalībnieki var būt Latvijas vai ārvalstu arhitekti vai arhitektu biroji, ar atbilstošu pieredzi līdzīga rakstura pilsētbūvnieciska, arhitektoniska un labiekārtojumu projektu izstrādē un realizācijā. Konkursam reģistrēties www.metukonkurss.lv vai rakstīt info@metukonkurss.lv
Reģistrācija metu konkursam sākas 2014. gada 19. decembrī.
Konkursa pretendentu reģistrācijas beigu datums – 2015. gada 13. februāris.
Konkursa norise no 2014. gada 19. decembra līdz 2015. gada 20. martam.
Konkursa rezultāti tiks paziņoti ne vēlāk kā 2015. gada 7. aprīlī.

Pilsētbūvnieciskās struktūras izveide Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 75

Iesniegt līdz : 2015-02-20

Starptautiskā konkursa mērķis ir iegūt Rīgas vēsturiskajam centram atbilstošu un arhitektoniski kvalitatīvas telpiskās vides izveides priekšlikumu Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 75, saskaņā ar RVC principiem un tradīcijām. Apbūves metam jāietver kvartāla Krišjāņa Barona ielā 75 apbūves vadlīnijas visa kvartāla attīstībai un detalizētu risinājumu I kārtas apjomam.

Konkursa naudas balvu fonds ir 14 000 EUR.
Konkursa organizētājs ir SIA ''Centra attīstības uzņēmums'' sadarbībā ar arhitektu biroju SIA ''Nams'' un  SIA ''Archconsult''.

Konkursa Krišjāņa Barona ielā 75 dalībnieki var būt Latvijas vai ārvalstu arhitektu biroji ar atbilstošu pieredzi līdzīga rakstura pilsētplānošanas projektu, dzīvojamo un sabiedrisko ēku projektu izstrādē un realizācijā (platība ne mazāka kā 5000 m²). Konkursā var piedalīties biroji, kuru vidējais gada apgrozījums no 2010. līdz 2013.gadam ir vismaz 100 000 EUR.

Reģistrācija Konkursam sākas 2014. gada 12.decembrī.
Konkursa norise līdz 2015. gada 20.februārim.
Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2015. gada martā.
Konkursam reģistrēties www.metukonkurss.lv vai rakstīt kb75@metukonkurss.lv.

Daudzdzīvokļu ēka Lāčplēšana ielā 11/13 konkursa rezultāti

2014. gada 20.oktobrī Rīgas pilsētas būvvaldes, VKPAI un pasūtītāja ''Axi Invest'' (reģ. Nr. 40103360551) apstiprinātais, tanī pat dienā izsludinātais atklātais arhitektūras projekta idejas konkurss ''Daudzdzīvokļu daudzstāvu dzīvojamā māja ar komercplatībām Lāčplēša ielā 11/13, Rīgā'' tika organizēts ar mērķi iegūt pilsētbūvnieciski un arhitektoniski iespējami labāko projekta priekšlikuma skici zemes gabalam 1939 m2 platībā Rīgas vēsturiskajā centrā.

Žūrijas locekļi savā pirmajā sēdē 2.decembrī iepazinušies ar 1.decembrī pieciem iesniegtajiem darbiem secināja, ka: 1) konkurss ir noticis; 2) darbi atbilst konkursa nolikumam un pasūtītāja programmai, tāpēc ir iespējams iegūt relatīvi labāko rezultātu.

Konkursa žūrija - priekšsēdētājs G. Čakāns, komisijas locekļi N. Lojāns, arhitekti L. Markova (VKPAI pārstāve), I. Miezīte, E. Timofejevs, V. Brūzis (Rīgas pilsētas KPAN vadītājs) un M. Treija (vērtējums iesniegts rakstiskā formā un iekļauts kopējā balsojumā) 2014.gada 10. decembrī pieņēma lēmumu atklātā balsojumā piešķirt pirmo vietu un veicināšanas prēmiju.

Pirmā vieta un prēmija 5000,- Euro apmērā pienākas darba LLB113 autoriem SIA ''SZK/Z'', Uģis Zābers, Marta Rutka, Ilva Cimermane, Aleksandrs Beļajevs.

Veicināšanas prēmija 2000,- Euro apmērā pienākas darba KIM186 autoriem SIA ''OPEN arhitektūra un dizains'', Zane Tetere, Dairis Tiesnesis, Kristaps Šulcs, Dace Bula, SIA ''Tectum'', Uldis Bērziņš, Alvis Zlaugotnis par drosmīgāko, interesantāko, lakoniskāko un gramatiski pareizāko stūra risinājumu pilsētvidē.

Žūrijas komisijas locekļu rekomendācija pasūtītājam – relatīvi labākās, 1.vietas, darbu iesniegt izskatīšanai tuvākajā nozīmētajā RVCSAP, leģimitējot konkursu. Turpinot darbu pie projekta, koriģēt jumta slīpumu, ja tas nepieciešams saskaņā ar RVC AZ TIAN normatīvu, piedāvāt variantus fasādes un jumta materiālam, racionalizēt balkonu izvietojumu pret Lāčplēša ielu, saglabājot piedāvāto plānojumu, veikt Lāčplēša ielas (no Skolas līdz Brīvības ielai) notinuma analīzi, pamatojot stūra akcenta priekšlikumu.

komisijas atbildīgā sekretāre                                                  
Velta Holcmane
tālr. 29423600
velta.holcmane@gmail.com

Ārzemju

Viļņas akadēmijas kampusa projektēšanas konkurss

Iesniegt līdz: 2015-04-30

Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmija un Lietuvas Arhitektu savienība rīko atvērtu konkursu Viļņas akadēmijas kampusa izveidei. Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijas kampuss paredzēts kā unikāls studiju komplekss, kas ietver mūzikas komponēšanai un atskaņošanai, teātra, dejas un kino mākslai paredzētās telpas un nepieciešamo starpnozaru sinerģiju.

Kompleksa galvenais uzdevums ir nodrošināt visas akadēmijas vajadzības (augsta līmeņa studiju, izpētes, kā arī servisa telpas) un kļūt par Viļņas kultūras centru – publiskā telpa (teātris, kino, koncertu, deju zāles) piesaistītu gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus. Kampusu paredzēts būvēt Kara muzejam piederošā neizmantotā platībā (4, 75 ha), tādēļ tam jāsniedz jauna kvalitāte, saturs un priekšstats par šo Vecpilsētas daļu, jāpadara saistošu un publiski pieejamu blakus esošo Viļņas pils kompleksu. No konkursa dalībniekiem sagaidāmi pilsētvides, funkcionāli un dizaina risinājumi, kā arī reprezentatīvs jaunā kompleksa arhitketūras tēls, kurā ņemts vērā apbūvējamās vietas vēsturiskais konteksts.

Uzvarētāja projekts tiks uzskatīts par pamata piedāvājums tālākam tehniskajam projektam. Konkursa rīkotāji veiks pārrunas ar uzvarētājiem par tālāko projekta attīstību.

Kompleksa programa (aptuveni 16 000 m2):

Koncerta, teātra, kino un deju zāles
Mūzikas, Kino un Teātra fakultātes
Administrācijas un izpētes centra (tai skaitā bibliotēkas) telpas
Kopmītnes
Kafejnīcu
+atklātās brīvdabas publiskās vietas

BALVAS:

1.vieta - 5792 Eur
2.vieta - 4344 Eur
3.vieta - 2896 Eur

Oficiālā konkursa valoda  ir lietuviešu valoda. Piedāvājums jāiesniedz lietuviešu un angļu valodās.

Pilns konkursa apraksts šeit:

Visi konkursa dokumenti pieejami šeit.

Atklāts Europan 13 konkurss

Iesniegt līdz: 2015-06-30

Europan 13 konkursa tēma ir “Pielāgojama pilsēta 2: Pašorganizācija – Dalīšanās – Projekts (Process)”. Konkursa objekti ir 49 dažādās vietas izveitoti 15 Eiropas valstīs.

Europan adaptē manīgos apstākļus jaunas pilsētvides un arhitektoniskās telpas veidošanā, kā arī iedrošina meklēt jaunas iespējas telpas projektēšanas un veidošanas procesā. Europan 13 konkursa ietvaros izceltas trīs galvenās nepieciešamās pārmaiņas Eiropas pilsētu plānošanā, kas plašāk atspoguļojas aktrā no projektēšanas uzdevumiem:

No centralizētas valsts uz pašorganizētām struktūrām. Valsts labklājības veidošanā jāstimulē aktīvu citu nevaltisko un privāto sektoru iesaiste pašorganizēšanās struktūru stiprināšanai.
Segregācijas mazināšana. Sociālās vienlīdzības un taisnības jautājumi pilsētu un telpu plānošanā. Sabiedrībai jāmācās izdalīt resursus efektīvi un pēc nepieciešamības. 
No objektiem un procesiem. Tuvākajā nākotnē arhitektiem jākļūst atbildīgiem ne tikai par pašu radītiem fiziskiem objektiem un apbūvētām struktūrām, bet arī tā tālakajiem attīstības procesiem, sociālām un ekonomiskām pārmaiņām, ietekmi uz paaudzēm, tehnoloģijām un nēkones sabiedrību kopumā.Detalizētaku aprakstu par konkursa tēmu meklē šeit.

-noteikumi
-novietnes
-kalendārs
-nacionālā žūrija
-reģistrācija
-pieteikuma forma

 Balvas
Uzvarētāji – €12,000
Pārējie finālisti – €6,000 
+ Īpašas atzinības
Kontakti: contact@europan-europe.eu
Vairāk informācijas: http://europan-europe.eu/en/

Moduļu ēku dizaina konkursa rezultāti

Igaunijas ideju platforma Katus.eu sadarbībā ar Igaunijas moduļu māju ražošanas uzņēmumiem un Igaunijas Arhitektūras centru paziņojuši uzvarētājus konkursā par moduļu ēku dizainu divās novietnēs - Igaunijā un Norvēģijā.

Konkursā iesniegti pieteikumi no 21 valsts. Šī konkursa mērķis bija iesaistīt arhitektus laikmetīgu konceptu radīšanā koka ēku būvniecībā. Igaunija ir viena no vadošajām kokmateriālu eksportētājām  Eoropā un vēlas būt arī viena no vadošajām moduļu ēku laikmetīgajā arhitektūrā un dizainā. Konkursa organizētāji vēlējās sagaidīt laikmetīgus un augstas kvalitātes risinājumus, taču ar zemākām eksplotācijas izmaksām un viegli konstruējamus.

Ar uzvarētāju priekšlikumiem iespējams iepazīties konkursa mājas lapā www.katus.eu/competition

Detroitas centrālās stacijas revitalizācija

Iesniegt līdz : 2015-03-01

Detroita ir ASV MIčiganas štata lielākā pilsēta un pagājušā gadsimta viena no ietekmīgākajām industrālajām pilsētāām, kuru okupēja Ford, Chrysler and General Motors mašīnrūpniecības centri, līdz ar to arī pilsēta ar milzīgu aglomerāciju un izplešanos (sprawl). Atvērtā tirgus konkurences globālā ekonomikas recesijas rezultātā Detroita šobrīd ir viena no pasaulē ātrāk sarūkošajām pilsētām, ar ~ 33 500 pamestu ēku un 800 000 dažādu citu būvju. Liela daļa no tām lēnā garā pārvēršas drupās un izsolēs nopērkamas par nieka $1. 

Šo apstākļu rezultātā, pilsēta ir kļuvusi par iespēju vietu dažādām mūsdienu mākslas kustībām un individuālām izpausmēm. Detroita ir izmanto šo priekšrocību un izsludina konkursu par ikoniskās centrālās stacijas ēkas revitalizāciju un pielāgošanu mākslas/mākslinieku vajadzībām.

Konkursā var piedalīties studenti un profesionāļi. Pieteikšanās līdz 15.februārim. Dalības maksa 100EUR + PVN.
PIeteikumu iesneigšanas termiņš 1.marts.
Balvu fonds 2000EUR + ievērības cienīga publicitāte.
Vairāk par konkursa uzdevuma specifiku un citiem nosacījumiem šeit.Partneri