Apakšsadaļas

Atlases žūrija

Manten Devriendt

Arhitektūras un dizaina studijas "Sampling" vadošais partneris un žūrijas priekšsēdētājs. Jau kopš "Sampling" dibināšanas 2010. gadā studijas darbība ir starpdisciplināra, izteikti konceptuāla un starptautiska. "Sampling" realizē plašu spektru projektus – gan dažādu funkciju ēku jaunbūves un pārbūves, gan teritoriju attīstības koncepcijas, gan ekspozīciju un produktu dizainus. M.Devrīnts ir starptautiski aktīvs arī akadēmiskajā vidē: lasa lekcijas, vada radošās darbnīcas un seminārus, kā arī īsteno pētījumus un izstrādā publikācijas. 

Zane Tetere-Šulce

Arhitektūras biroja “OAD” (Open Architecture Design) dibinātāja un vadošā arhitekte. Modernisma idejas piekritēja, arhitekte ar spēcīgu kodolu un skaidru vīziju, kas ļāvis iegūt starptautisku atzinību. Prestižākie un nesenākie no apbalvojumiem ietver trīs projektu nominācijas “ArchDaily Building of the year Awards” (2023), “Latvijas Arhitektūras gada balva” žūrijas īpašo atzinību un sabiedrības balsojuma balvu, “Architizer A+ Awards” īpašu žūrijas atzinības rakstu (2022), “Outstanding Property Awards London” platīna balvu (2021), “Luxury Lifestyle Awards” balvu par labāko dzīvojamo kompleksu (2021), iekļūšanu portāla “Dezeen” arhitektūras balvas TOP 6 finālistu sarakstā (2021). 

Ilze Ratniece

Būvniecības uzņēmuma SIA "Rem Pro" vadošā arhitekte. Projektē galvenokārt publiskās ēkas un interjerus. Pēdējo desmit gadu laikā dažādās komandās, bet lielākoties kopā ar Pēteri Blūmu, strādājusi vairākos nozīmīgos Daugavpils cietokšņa būvju atjaunošanas projektos - Informācijas centrs, Rotko mākslas centrs, Nikolaja vārti, Pulvera noliktavas un Inženieru arsenāla restaurācija. Par diviem pēdējiem saņēmusi 2022. gada Latvijas Arhitektūras gada balvu. Interesē vēsturiskā mantojuma mūsdienīga atjaunošana un nestandarta risinājumi. Katrā projektā izvērtē vietas kontekstu un iedziļinās detaļās. 

Anda Kursiša

Latvijas Arhitektu savienības Valdes locekle un arhitektu biroja "Virtu" īpašniece. Pēdējo 10 gadu laikā projektēšanas fokuss ir publisko un industriālo ēku atjaunošanā, piešķirot tēlu un pilnveidojot funkciju sabiedriski nozīmīgām ēkām – slimnīcām, ražošanas uzņēmumiem, tehnoloģiskām ēkām. Daudzu gadu garumā ir apgūta padziļināta kompetence ēku ilgtspējas un energoefektivitātes uzlabošanā. Papildus arhitekta sertifikātam, A. Kursišai ir sertifikāti un pieredze ēku energosertifikācijā, un ēku arhitektūras risinājumu ekspertīzē.

Normunds Tirāns

Būvinženieris, inženierzinātņu doktors, praktizējošs būvkonstruktors un būvkonstrukciju projektēšanas biroja SIA “IG Kurbads” vadītājs. Vadījis būvkonstrukciju projektēšanu dažādiem projektiem, kā piemēram, augstceltnei "Zunda Towers" Pārdaugavā, "Zeimuļš" Rēzeknē, Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa un Hanzas Perona rekonstrukcija, Starptautiskā vidusskola "Ekziperī" un citas. Vada Latvijas Standarta STK apakškomiteju “Eirokodeksi” un ir LBPA valdes loceklis. Vada LBPA tehnisko jautājumu darba grupu, aktīvi strādā pie ēku robustuma izpētes, kā arī robustuma prasību un risinājumu popularizēšanas. 

Edgars Neilands

Eiropā sertificēts arborists, dārznieks, koku eksperts un koku tehniķis, 15 gadus uzņēmuma "LABIE KOKI" dibinātājs un vadītājs. Kā arhitekta un ainavu arhitektes dēls jau no bērnības ir saskāries ar arhitektūras un vides mijiedarbību. Izglītību ainavas veidošanā ir papildinājis Norvēģijā, Nīderlandē, Itālijā un Vācijā. Turpina eksperimentēt un apgūt jaunas metodes kā integrēt dabu pilsētvidē. Kā savu dvēseles uzdevumu saredz – mācīties un mācīt citus, tāpēc ir nodibinājis "Annas koku skolas" biedrību ar mērķi paplašināt zināšanas koku kopšanā, ainavu arhitektūrā, dārzkopībā, kā arī arhitektūrā, ārtelpas mākslā un dabas daudzveidības saglabāšanā. 

Kaspars Vanags

Mākslas kurators, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktors. Kurators Latvijas paviljonam 56.Venēcijas mākslas biennālē (Katrīna Neiburga, Andris Eglītis “Armpit”). Starp nozīmīgākajām pēdējā laika izstādēm un mākslas projektiem jāmin “Šķērssvītra: starp normatīvo un fantāziju” Laikmetīgās mākslas centrā kim? (2015) , “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (2018), Rīgas Starptautiskās mākslas biennāles starpsezonu publiskā programma microRIBOCA (2019) un “Sekretiki: Rakšanās padomju pagrīdē” Laikmetīgās mākslas muzejā “Garage” Maskavā (2020). 

Partneri