Apakšsadaļas

Fināla žūrija

Henrijs Glagau (Henry Glogau)

Henrijs ir arhitekts no Jaunzēlandes, kas strādā Kopenhāgenas arhitektūras firmas 3XN inovāciju vienībā GXN. Viņš strādā ar starpdisciplināru komandu, kas fokusējas uz uzvedības dizainu un digitālo dizainu iebūvētajā vidē. Henrijs specializējas arī arhitektūrā ekstrēmās vidēs, pētot pašreizējos un nākotnes globālos izaicinājumus un izmantojot 1:1 prototipus ekspedīcijās dažādās vietās. Henrijs uzskata, ka, lai reaģētu uz sarežģītajām problēmām, ko rada klimata pārmaiņas un resursu trūkums, mūsu projektiem ir jāiemācās strādāt saskaņā ar mūsu ekosistēmām, nevis cīnīties pret tām.

Kaja Pae (Kaja Pae)

Kaja Pae savu arhitektes, fiziķes, Igaunijas arhitektūras žurnāla Maja galvenās redaktores lomu apvieno ar pētnieces un pasniedzējas darbu Igaunijas Mākslas akadēmijā. Kaja ir publicējusi grāmatas un rakstus, kūrējusi un piedalījusies izstādēs, kā arī organizējusi seminārus un konferences par telpisko dizainu. Viņa ir saņēmusi apbalvojumus no Igaunijas Kultūras fonda, Igaunijas Arhitektu asociācijas, Igaunijas Ainavu arhitektu savienības, Tartu pilsētas, Igaunijas Mākslas akadēmijas, Igaunijas Zinātņu akadēmijas un Pasaules Zinātnieku federācijas.

Tomass Rendals-Peidžs (Thomas Randall-Page)

Tomass ir studējis arhitektūru Glāzgovas mākslas skolā (Glasgow School of Art), Ālto universitātē (Aalto University) un Londonas Metropolitēna Universitātē (London Metropolitan University). Studējot strādājis 6A Architects, bet pēc studijām pievienojies Heatherwick Studio, kur strādāja gan Apvienotās Karalistes, gan starptautiskos projektos. Tomass ir ilgstoši pasniedzis Oksfordas Brūksas Universitātē (Oxford Brookes University), Austrumlondonas universitātē (University of East London), Londonas Metropolitēna universitātē un pašlaik arī Arhitektūras asociācijā (Architectural Association). Īpaši specializējies pilna mēroga projektu izstrādē ar studentiem, ir pasniedzis lekcijās un darbnīcās arī starptautiski – Krievijā, Latvijā, Zviedrijā, Polijā, Austrijā un Spānijā. Kopš 2014. gada Tomasa Rendala-Peidža studija ir ieguvusi reputāciju kā uzņēmums, kas realizē materiāli inovatīvus un rotaļīgus projektus, kas atšķiras pēc mēroga, ātruma un ilgmūžības, sākot no augsti novērtētā Mākslas šķūnis (Art Barn) Devonā līdz konkursā uzvarējušajam AirDraft – eksperimentāla piepūšama peldošā mākslas telpa. Studijas darbības kodols nepārprotami ir arhitektonisks, taču tā lepojas ar to, ka uzņemas arī dizaina izaicinājumus, kas robežojas ar citām disciplīnām vai pat pārkāpj to robežas, sākot no drīz pabeigtā Cody Dock Rolling Bridge līdz Linden Thing, kas nesen uzvarēja Kew Gardens Tree-House konkursā. Neraugoties uz šo daudzveidību, rotaļīgs vieglums un prieks vienmēr ir būtiskākie.

Vītauts Biekša (Vytautas Biekša)

Vītauts Biekša ir arhitekts no Viļņas. Kopš 2007. gada vada arhitektūras praksi Processoffice. Kopā ar kolēģiem veiksmīgi īstenojis vairākus nozīmīgus kultūras projektus, tostarp Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas Rīgā renovāciju un piebūvi (2016).

Vītauts Biekša šobrīd strādā pie Jonuša Radvila pils kompleksa restaurācijas un pielāgošanas projekta Lietuvas Nacionālajam mākslas muzejam, kā arī pie Lietuvas Nacionālā muzeja jaunā arsenāla ēkas renovācijas projekta.

Partneri