Apakšsadaļas

Atlases žūrija

Andra Šmite

Sertificēta arhitekte, privātprakse kopš 2004. gada. Vairāku arhitektūras konkursu laureāte, padziļināti interesējas par privāto dzīvojamo telpu un vides psiholoģiju, laikmetīgo mākslu un vietējām būvniecības un lietišķās mākslas tradīcijām. 2021. gadā saņēmusi Latvijas Arhitektūras gada balvu par Stūķu kūts rekonstrukcijas projektu.

Austris Mailītis

Austris Mailītis ir arhitekts, Mailitis Architects vadītājs. Strādā ar arhitektūras, dizaina un mākslas projektiem. Nozīmīgākie darbi – Šaoliņas Lidojošo mūku teātris Henaņas provincē Ķīnā un Dziesmu svētku estrāde Mežaparkā Latvijā. Būves saņēmušas Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu 2017. un 2021. gadā.

Gatis Didrihsons

Gatis Didrihsons ir arhitekts, KM Nacionālās arhitektūras padomes vadītājs, LAS padomes loceklis. Arhitektūras biroja Didrihsons arhitekti dibinātājs un īpašnieks. Kopš 2005. gada veiksmīgi startējis daudzos vietējos un starptautiskos arhitektūras konkursos. Nozīmīgākie realizētie objekti: Magdelēnas kvartāls, 1. kārta; dzīvojamā apbūve Lindenholma, 1. kārta;  Roche Latvija biroja nama pārbūve Miera ielā 25; biroja ēka, dzīvokļu un dvīņu mājas Mežaparka rezidences teritorijā Rīgā. Didrihsons arhitekti projektiem ir raksturīgi pārdomāti dienasgaismas risinājumi, interjera saikne ar ārtelpu, publiskās ārtelpas un labiekārtojuma nozīmīgums, kā arī augsta energoefektivitāte un izpildījuma kvalitāte, par ko liecina arī saņemtās atzinības. Biroja ēkas pārbūve Miera ielā 25 saņēma 2020. gada Latvijas Arhitektūras gada balvu. 

Ieva Zībārte

Ieva Zībārte raksta par arhitektūru, dizainu, pilsētvidi un populāro kultūru. Kā arhitektūras un dizaina eksperts darbojas KM Latvijas Nacionālajā Arhitektūras padomē, Latvijas Arhitektu savienības valdē, Latvijas Bankas Monētu dizaina komisijā un Eiropas Centrālās bankas jauno eiro banknošu tēmu padomnieku grupā. Kopš 2020. gada izstāžu vadītāja mākslas centrā Zuzeum. No 2022. gada pārstāv EK stratēģisko iniciatīvu Jaunais Eiropas Bauhaus Latvijā. Par Dailes teātra 90. sezonas jubilejas izstādi Aiz priekškara. Arhitekte Marta Staņa saņēmusi Latvijas Arhitektūras gada balvu.

Jānis Kreicburgs

Jānis Kreicburgs ir Skonto Būve vecākais projektu vadītājs, strādā uzņēmumā kopš 2005. gada. Vadījis daudz apjomīgu projektu – Radisson Blu Elizabete Hotel, TES TEC-2 rekonstrukcija, 2. kārta, II jaunais energobloks, vispārceltnieciskie darbi un gāzes turbīnas montāža, PSKUS jaunā korpusa projektēšana un būvniecība (pilnsabiedrība SBRE), jaunā Origo ēku kompleksa būvniecība un esošā rekonstrukcija, šobrīd – JRT ēku kompleksa rekonstrukcija. Ir lektors RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātē un RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē. Saņēmis Būvindustrijas lielās balvas augstāko novērtējumu Pamatakmens un ieguvis titulu Gada projektu vadītājs ‘21.

Lolita Tomsone

Lolita Tomsone ir muzeja Žaņa Lipkes memoriāls direktore. Lipkes memoriāls ir veltīts ostas strādnieka un kontrabandista Žaņa (Jāņa) Lipkes cilvēkglābšanas darbam – viņam kopā ar sievu Johannu un citiem palīgiem 2. pasaules kara laikā izdevās izglābt vairāk nekā 50 Rīgas geto ebreju dzīvības. Lolita studējusi Ebreju Universitātē Jeruzalemē un Latvijas Kultūras akadēmijā, strādājusi par žurnālisti radio Brīvā Eiropa, publicējusi rakstus par ebreju kultūru un sociālo politiku žurnālā Rīgas Laiks un citur. Viņu iedvesmo klusie varoņi – cilvēki, kas gājuši pretēji vispārpieņemtajam un, par spīti bailēm, palīdzējuši vajātajiem līdzcilvēkiem. Lolita ir sabiedriska sieviešu tiesību aktīviste un organizējusi protestus koku aizsardzībai Rīgā.

Uldis Lukševics

Uldis Lukševics ir arhitekts, arhitektu biroja NRJA vadītājs. Arhitektu birojs NRJA (no rules just architecture) dibināts 2005. gadā Rīgā un apvieno septiņus dažādi domājošus profesionāļus, kuri caur ikdienas diskusijām mēģina tuvoties patiesumam. Spēcīga koncepcija, struktūra, skaidrība un provokācija – projektu risinājumu iezīmes, ar kurām var asociēt NRJA arhitektūru. 2021. gadā saņēmis Latvijas Arhitektūras gada balvu par Mākslas, arhitektūras un dizaina telpu MAD Elizabetes ielā 2 Rīgā.

Partneri