Apakšsadaļas

Fināla žūrija

Fensanta Nieto

Fensanta Nieto ir studējusi Madrides Politehniskajā universitātē (Universidad Politécnica de Madrid), kā arī Kolumbijas Universitātes Arhitektūras un plānošanas fakultātē (Graduate School of Architecture and Planning at Columbia University), Ņujorkā. Savu arhitektes karjeru viņa aizsāka ar universitātes absolvēšanu 1983. gadā. Viņa ir Nieto Sobejano Arquitectos dibinātāja un Madrides Eiropas universitātes profesore. Fuensanta Nieto lasa lekcijas par arhitektūru un piedalās žūrijās un simpozijos dažādās institūcijās visā pasaulē. No 1986. līdz 1991. gadam viņa bija līdzdirektore arhitektūras žurnālam ARQUITECTURA, ko izdeva Madrides Oficiālā Arhitektu Koledža (Colegio Oficial de Arquitectos de Madrid). 

 

Fensanta Nieto

Stīns Enriko Andersens

Stīns Enriko 1980. gadā ieguva maģistra grādu arhitektūrā Dānijas Karaliskajā Mākslas akadēmijā Kopenhāgenā. No 1980. līdz 1983. gadam viņš strādāja Skidmore, Owings & Merrill, Ņujorkā. Kopš 1985. gada viņš ir PLH Architects partneris un direktors Kopenhāgenā un Londonā. Stīns ir atbildīgs par PLH pieejas izstrādi integrētai darba vietai un ēku projektēšanai, kā arī par PLH darbību ārzemēs. Viņš ir bijis atbildīgs par projektiem Apvienoto Nāciju Organizācijai un Pasaules Veselības organizācijai Kopenhāgenā, Ženēvā, Ņujorkā un Ņūdeli. Viņa nozīmīgākie jaunie projekti ir Aller Media Building un DSV Global Headquarters Kopenhāgenā, godalgotā A klases biroju ēka K29 Viļņā, Lietuvā un Sivantos Global Headquarters Singapūrā.

Stīns Enriko Andersens

Ots Alvers

Ots Alvers ir studējis Londonas Metropolitēna universitātē (London Metropolitan University), savukārt maģistra grādu arhitektūrā ieguvis Igaunijas Mākslas akadēmijā (Estonian Academy of Arts). Pēc studijām viņš strādāja arhitektu birojā ALVER ARHTEKTIDI, taču 2013. gadā līdzdibināja ARHITEKT MUST, kur šobrīd aktīvi darbojas. Kopā ar partneriem un komandu, viņiem ir piešķirti vairāk nekā 30 dažādi apbalvojumi. Nesenie darbi ietver Tõrvas pilsētas centra ainavas dizainu, Suure-Jaani Heath Centre multifunkcionālo ēku, Tabivere pamatskolu un Haabersti tuneļa apgaismojuma dizainu. Suure-Jaani Heath Centre ir nominēts 2021. gada Mies van der Rohe balvai un ir recenzēts vairākās vietnēs, piemēram, ArchDaily, Archello, utt.

Līdztekus darbam ARHITEKT MUST, Ots arī ir Igaunijas Mākslas akadēmijas pirmā kursa studentu pasniedzējs.

 

Ots Alvers

Laurinas Avižius

Laurinas Avižius ir arhitektu studijas NEBRAU.COM vecākais arhitekts un partneris. Viņš ir studējis Horsensas arhitektūras skolā (Horsens Architecture School) Dānijā, savukārt maģistra grādu arhitektūrā ieguvis Kauņas Tehnoloģiju universitātē (Kaunas University of Technology). Kopš 2006. gada Laurinas strādā Lietuvā, taču iepriekš ir bijis aktīvi iesaistīts dažādos arhitektūras birojos Šveicē. Starp vairākām citām balvām, viņa “House On The Slope” bija arhitektūras un dizaina konkursa Tendencijos 2019 uzvarētājs kā 2019. gada labākais privātmājas projekts.

Laurinas Avižius

Andris Kronbergs

Arhitekts Andris Kronbergs ir viens no respektētākajiem un talantīgākajiem Latvijas laikmetīgās arhitektūras procesa dalībniekiem. A. Kronbergs ir arhitekts, kurš pakāpeniski, ar visaptverošu arhitektūras izpratni, ieguvis savas paaudzes līdera pozīcijas, jo neapstājas attīstībā un savos darbos neatkārtojas. Saņēmis Latvijas Arhitektūras gada balvu (2000, 2001, 2003, 2007, 2020) un 2003. gadā pēc ASV vēstnieka Latvijā ierosinājuma nominēts pasaulē nozīmīgākajai arhitektūras atzinībai – Pritckera balvai. 2009. gadā arhitekts ir apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un kopš 2015. gada ir Zinātņu akadēmijas goda loceklis. Andris Kronbergs ir iekļauts Latvijas kultūras kanonā.

Daudzus gadus ir Nacionālās arhitektūras padomes sastāvā un ir Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomes vadītājs. Strādājis pie Latvijas Arhitektūras likuma, bijis Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studentu diplomdarbu vadītājs. Ir RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē viens no Projektēšanas kursa vadītājiem.

A.Kronberga radītā arhitektūra iemieso latviešu laikmetīgās arhitektūras ideālus, tai raksturīga formu skaidrība un tīrība, kas saglabā emocionalitāti, izsmalcināta un niansēta tonalitāte un vēriens, kas nezaudē mēroga sajūtu un pietāti pret kontekstu, kā arī sasaisti ar apkārtējo urbāno vai dabas ainavu.

2008. gadā tika izdota grāmata „ARHIS arhitektūra” par biroja 20 gadu darbību, bet 2010. gadā izdevniecība „Neputns” izdeva Jāņa Lejnieka (1951) grāmatu „Krampis. Arhitekts Andris Kronbergs”.

Andris Kronbergs


Partneri