Apakšsadaļas

Fināla žūrija

Īvs Moro

Īvs Moro ir Nīderlandiešu-Beļģu arhitekts. Profesionāli darbojies Beļģijā, Zviedrijā un Francijā. Ir studējis Svētā Lūkas Mākslas un dizaina koledžā Briselē un pabeidzis Čalmera Tehnisko universitāti Gēteborgā. 2008. gadā saņēmis Nouveaux Albums des Jeunes Architectes and Paysagistes balvu. 2003. gadā Parīzē kopā ar partneri dibinājis arhitektūras biroju MUOTO. Biroja darbība iekļauj darbus arhitektūras, urbānisma, dizaina un zinātnisku pētījumu veikšanas nozarēs. Ofisa darbs bieži iekļauj minimālu struktūru radīšanu, izmantojot dažādus raupjus materiālus, rezultātā kombinējot dažādas aktivitātes un sapludinot ekonomiskus un estētiskus jautājumus. Vertikāla dažādība kā artikulācija starp ēku un pilsētu mērogu caurvij vairākus MUOTO projektus. Birojs ieguvis vairākus apbalvojumus — Holcim apbalvojumu 2014. gadā, Equerre d’Argent apbalvojumu 2016. gadā, and Bauwelt balvu 2017​. gadā.

Īvs Moro

Teodors Molojs

Teodors Molojs ir arhitekts un Londonā bāzētā arhitektu biroja PUP architects direktors. Ar izcilību pabeidzis Vestminsteras Universitāti, pirms tam studējis Makintoša Arhitektūras skolā Skotijā un Arhitektūras akadēmijā Mendrisio Šveicē. Ir strādājis vairākos arhitektūras birojos Šveicē, Spānijā un Lielbritānijā. Kopā ar partneriem 2015. gadā dibinājis PUP arhchitects, platformu ar daudzpusīgu interesi par dizainu, mākslu un arhitektūru. PUP pašlaik strādā pie dažādiem publiskiem un kultūras projektiem Lielbritānijā. Papildus arhitekta praksei ir pasniedzis arhitektūru vairākās skolās, ieskaitot Arhitektūras asociāciju un Umea universitāti Zviedrijā. Pašlaik pasniedz Oksfordas Brūka Universitātē un Rīgas Tehniskās universitātes vasaras skolā.

Teodors Molojs

Katrina Kova

Katrina Kova ir arhitekte un kopš 2016. gada Igauņu Arhitektu savienības prezidente. Ir strādājusi arhitektu birojā KAVAKAVA, kurā piedalījusies vairākos atzinību un abpalvojumus guvušu objektu projektēšanā, tādu kā skolas sporta zāle Pērnavas centrā, Tartu Narvas universitātes koledžas jaunbūve, privātmājas Kuresārē un ainavu iekārtojums Randveres skolai. Viņa ir arī ainavu arhitektūras pasniedzēja Igauņu Mākslas akadēmijas Arhitektūras fakultātē, kā arī māca arhitektūru bērniem Arhitektūras hobiju skolā (Arkitektuurikool). Papildu arhitekta un lektora pienākumiem trīs gadus ir bijusi redaktore arhitektūras žurnālam MAJA.

 

Katrina Kova

Lins Lapinsks

Arhitekts no Viļņas, Lietuvas, kura profesionālā darbība iekļauj arhitektūras projektēšanu dažādos komerciālos, dzīvojamos un sabiedriskos kontekstos. Lielākā daļa viņa projektu sastāv no telpiskām struktūrām, kas parāda, veido un sadzīvo ar mākslu. Viens no nesenākajiem un pazīstamākajiem projektiem ir pasaulē slavenākais taizemiešu kinorežisora Apičatponga Vīrasetakula retrospektīvas video mākslas darbu izstāde Viļņas Laikmetīgajā mākslas centrā, 2018.

 Lins Lapinsks

Dagnija Smilga

Arhitekte un urbāniste, arhitektu biroja Hosoya Schaefer Architects asociētā direktore, Rīgas Arhitektūras institūta līdzdibinātāja. Saņēmusi Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 starptautiskās žūrijas īpašo atzinību kā viena no kuratoru komandas Latvijas ekspozīcijai Baltijas paviljons Venēcijas biennāles 15. starptautiskajā arhitektūras izstādē. Strādājusi pie liela mēroga infrastruktūras projektiem, tajā skaitā pie dzelzceļa staciju dizaina Šveicē un Kanādā. Akadēmisko interešu lokā ir mūsdienu infrastruktūras ainava, īpašu uzmanību veltot Baltijas jūras reģionam.

Dagnija Smilga


Partneri