Apakšsadaļas

Fināla žūrija

Igns Ogints (Ignas Uogintas), Lietuva

Igns Ogints ir beidzis Kopenhāgenas Karalisko mākslas akadēmiju, studējis arhitektūru arī Amsterdamas Arhitektūras akadēmijā, Viļņas Gedimina tehniskajā universitātē un Valensijas Politehniskajā universitātē. Igna bakalaura darbs ieguva balvu kā labākais izpētes projekts Lietuvā, savukārt maģistra darbs, kurā Igns analizēja Viļņas dzīvojamā rajona Pašilaičiai vēturi, problēmas un attīstības iespējas, tika iesniegts Lietuvas parlamentam un izstādīts Lietuvas Pilsētas forumā. 

Šobrīd Igns strādā arhitektu birojā DO ARCHITECTS, kā arī lasa lekcijas Viļņas Gedimina tehniskajā universitātē un Kharkivas Arhitektūras skolā Ukrainā. Ignas uzskata, ka kritiskā domāšana un telpiskā izpēte palīdz ne tikai laba projekta plānošanā un realizācijā, bet mudina arhitektus un profesionāļu kopienu vērst uzmanību uz sarežģītās un mainīgās dzīves problēmām plašākā nozīmē un ilgtermiņā. 

Igns Ogints (Ignas Uogintas), Lietuva

Anabela Varona (Anabel Varona), Spānija

Kopš 2001. gada Anabela Varona strādā kā arhitekte — vispirms sadarbībā ar arhitektu biroju Peña Ganchegui & Associates, vēlāk viņa ir viena no jauna un optimistiska biroja Rulot līdzdibinātājām. Pirms desmit gadiem kopā ar domubiedriem izveido Maushaus, kas ir mākslas un arhitektūras izglītības projekts bērniem un jauniešiem. Šobrīd Anabela ir arī redaktore bērnu arhitektūras žurnālam Amag!. Arhitekti interesē, kā apvienot bērnu un jauniešu arhitektūras izglītības programmas skolās ar muzejiem. Kopā ar savu komandu Anabela iekārtojusi izglītojošas izstādes, kā arī gatavojusi publikācijas par arhitektūras izglītību, piemēram, izdevusi grāmatu "Arhitektūra caur spēli" un arī grāmatu par to, kā skatīties uz pilsētu un kā par to domāt. 

 

Anabela Varona (Anabel Varona), Spānija

Indreks Neks (Indrek Näkk), Igaunija

Indreks ir studējis Igaunijas mākslas akadēmijā. Uzsākot studijas, 19 gadu vecumā laimīgā kārtā viņš nonācis Künnapu & Padrik arhitektu birojā, kurā sācis strādāt par arhitekta Vilena Kinapū (Vilen Künnapu) palīgu, kas ir bijusi ļoti svarīga pieredze. 1996. gadā izveido savu biroju Indrek Näkk Arhitektuuribüroo, kurā tapuši gan privātmāju, gan sabiedrisko ēku projekti. Indreks bijis izvirzīts Mies Van der Rohe balvai vienā no nominācijām, viņa darbs publicēts Phaidon mūsdienu arhitektūras izdevumā. Kopš 2009. gada aktīvi dabojas Eiropas Arhitektu padomē; 2015. gadā organizējis tās ģenerālasambleju un 25. gadu jubilejas noslēguma pasākumu Tallinā. Aktīvi iesaistās arī Igaunijas Arhitektu savienības darbā.

Indreks Neks (Indrek Näkk), Igaunija

Agnese Lāce, Latvija

Arhitekte, arhitektu biroja 12 LĪNIJAS vadītaja. Saņēmusi LAGB 2018 par trīs daudzstāvu dzīvojamo māju pārbūvi Rīgā, Ģertrūdes ielā 121. Šis objekts nominēts EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2019. Autore Latvijas paviljonam izstādē Expo 2017 Astanā, par ko iegūta bronzas godalga kategorijā Exibition design. Kopš 2014. gada darbojas Latvijas Arhitektu savienības brīvdomīgās izglītības projekta Skolnieks pētnieks pilsētnieks / SPP arhitektu komandā, kas apbūvētās vides veidošanas mākslā ievada bērnus un skolu jauniešus. Strādā pie vēsturisku ēku atjaunošanas un pārbūves projektiem, ar cerību mudināt cilvēkus izvēlēties tās apdzīvot, tādejādi saglabāt pilsētu senākās daļas dzīvas.

Agnese Lāce, Latvija


Partneri