Latvijai galvenā balva Londonas Dizaina biennālē

Pirmdien, 3. septembrī, Somerseta namā notika 2. Londonas Dizaina biennāles balvu pasniegšanas ceremonija, kurā galveno balvu par labāko dizainu saņēma Latvija, kas šajā dizaina forumā pārstāvēta pirmo reizi un kurā eksponēto instalāciju instalācija “Matter to Matter” veidojis mākslinieks Artūrs Analts un starpdisciplinārais dizaina uzņēmums “Variant Studio”. Artūrs Analts ir arī Latvijas Arhitektūras gada balvas ananasu dizaina autors.

Mākslas objekta autors Artūrs Analts iedvesmojies no savas dzimtās pilsētas Rīgas un tās apkārtnes mežiem, kurus ietekmē Baltijas jūras tuvums, veidojot unikālu gaisotni un klimatu. Darbā to iemieso zaļā stikla siena, kas ar eksperimentālu tehnoloģiju starpniecību nodrošina dabīgu ūdens agregātstāvokļa pārejas procesu no gāzes līdz šķidrumam. Vizuāli vienkāršā stikla pamatne maģiski pārtop par interaktīvu platformu komunikācijai, kas rekonstruē visiem zināmu fizikālu parādību – kondensāciju. Biennāles apmeklētāji aicināti uz stikla virsmas atstāt pašiem savu vēstījumu, gluži kā bērnībā, kad tika zīmēts uz norasojuša loga.

Instalācijas sastāvdaļa ir “Statistikas sols”, uz kura katrs varēs piesēst, lai izbaudītu zaļās rasojošās sienas meditatīvo burvību. Izstādi papildina speciāls unikāls pases formāta izdevums, kas stāsta par Latvijas vēsturi, dizainu un konkrēto projektu.

Biennāle apmeklētājiem durvis ver 4. septembrī un turpināsies līdz 23. septembrim, īpaša Latvijai veltīta diena biennālē gaidāma 18. septembrī.

2018. gada biennāles tēma ir “Emocionālie stāvokļi” (“Emotional States”), un to interpretē 40 valstis no pieciem kontinentiem.

Vairāk informācijasPartneri