Latvijas arhitektūras izstāde gūst plašu uzmanību Korejā

Lielu interesi Korejā ir izpelnījusies Latvijas arhitektūrai veltītā izstāde “Latvia. Acrhitecture at Convergence”. Tā ir jau otrā izstāde un Korejas galvaspilsētā Seulā būs apskatāma līdz 12. jūnijam.

Šī izstāde ar lekciju sērijām ir viena no Latvijas valsts simtgades Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm, lai popularizētu mūsu valsts arhitektūru un tēla atpazīstamību Korejā. Lai gan tās pamattēma ir arhitektūra, mērķis ir sniegt ieskatu arī Latvijas vēsturē un kultūrā. Izstāde 10 moduļos ar 40 lielformāta fotogrāfijām mēģina rast atbildi uz jautājumu, kas ietverts izstādes nosaukumā: “Latvija. Arhitektūra tuvinājumā”.

Pirms izstādes sēriju aizsākšanas Korejā tā vairākkārt rādīta Japānā kā turpinājums 2016. gada Japānas arhitektūras žurnāla “a+u” speciālizlaidumam par Latvijas arhitektūru Nr. 555 "Feature: Latvia – Architecture Unfolding". Pirmo reizi izstāde tika atklāta Tokijas Tehnoloģiju institūtā, kur to uzņēma japāņu arhitekta Jošiharu Cukamoto laboratorija. 2017. gadā japāņu arhitekts bija Latvijas arhitektūras gada balvas starptautiskās žūrijas sastāvā.

Vairāk informācijas

Pieteikums foto: no “Korea Foundation” arhīvaPartneri