Seminārs «Koks arhitektūrā – Latvijas un Zviedrijas pieredze».

16. februārī no plkst. 12 līdz 14.30 RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 1. stāvā notiks seminārs «Koks arhitektūrā – Latvijas un Zviedrijas pieredze».

Pasaulē arvien vairāk koku izmanto daudzdzstāvu ēku būvniecībā un valstis savstarpēji sacenšas par augstāko koka ēku. Koks kā būvmateriāls piedzīvo renesansi un XXI gadsimtu dēvē par Koksnes gadsimtu. Tiek izstrādāti jauni koksnes materiāli un izmantotas inovatīvas tehnoloģijas. Mūsu koka ēku ražotāji savu produkciju eksportē un montē pat augstceltnes, bet Latvijā top koka privātmājas un tikai dažas lielākas ēkas. Latvijas piemēri – no studentu diplomdarbiem līdz septiņu stāvu ēkai Liverpūlē. Par Zviedrijas pieredzi  Växjö stāstīs pašvaldības pārstāvis un organizācijas «Nordic wooden cities» pārstāvis Hanss Andrens.

Semināra programma:

11.30 reģistrācija pasākumam

12.00 atklāšanas uzruna

12.05 Koks Latvijas arhitektūrā

12.15 Hilda Treija, diplomprojekts Jauniešu centrs Ādažos

12.25 Miķelis Putrams, Saldus mūzikas un mākslas skola un citi objekti

12.40 Ervīns Krauklis, Pasīvās ēkas Latvijā

12.55 kafijas pauze

13.15 Nordic Homes pieredze, daudzstāvu ēkas Lielbritānijā

13.30 WWL pieredze, biroja ēka Dzelzavas ielā un citi objekti

13.45 Hans Andren, Växjö (Zviedrija) pieredze

14.15 Jautājumi, diskusija, noslēgums

 Pieteikšanās uz semināru ir noslēgusies.

 

Sertificētiem arhitektiem piedalīšanās seminārā dod 1 KP formālās izglītības izvēles pasākumu sadaļas tēmās «Tehniskās zināšanas» un «Arhitektūras teorija, vēsture un filosofija».

 

Sīkāka informācija par semināru iegūstama, sazinoties ar Antru Viļumu pa tālruni: 29464411 vai epastu:buvetnokoka@gmail.comPartneri