Vladimira Volkova jubilejas personālizstāde

Gleznas un projekti

2016. gada 15. janvārī plkst. 17:00 Latvijas Arhitektu savienībā, Rīgā, Torņa ielā 11, tiks atklāta arhitekta Vladimira Volkova jubilejas personālizstāde. Tā ne vien sniegs ieskatu arhitekta profesionālajā darbībā, bet caur akvareļu un portretu gleznojumiem demonstrēs arī arhitekta patieso aizraušanos ar mākslu.

Izstāde būs atvērta apmeklētājiem līdz 2016. gada 12. februārim, darba dienās no plkst. 11:00 – 17:00.

Arhitekta Vladimira Volkova projektētās mājas esot oriģinālas un ērtas, atzīst pasūtītāji. Daudzi jau sen ievērojuši māksliniecisko rokrakstu viņa projektētajos un rekonstruētajos objektos, kuros bieži redzami oriģināli dizaina un interjera risinājumi. To Vladimirs Volkovs apliecinājis jau savas profesionālās darbības sākumā, kad pēc Celtniecības fakultātes arhitektūras nodaļas absolvēšanas 1969. gadā bija Rīgas arhitektūras pārvaldes galvenā mākslinieka vietnieks. 70. gados arhitekts projektēja sabiedriskās ēdināšanas un tirdzniecības kompleksus (viens no tiem – t/c  "Dole"), vēlāk bija "Kūrortprojekta" galvenais arhitekts (Jaundubultu pansionāts, sanatorijas Jūrmalā, Tallinā, Ļeņingradā, Kaļiņingradā). Pēc Latvijas valsts neatkarības atgūšanas V. Volkovs izveidoja savu projektēšanas firmu "Iteks", starp kuras pasūtījumiem bija, piemēram, joprojām Rīgā lielākais boulinga centrs "Toss-Bouling" Ķengaragā, "Suzuki" autosalons u. c. 

Arhitekts savas idejas pieteicis un guvis atzinību vairākos konkursos, tā "Kompānijas Vitrum" tirdzniecības iekārtu izstāžu komplekss atzīts par 1999. gada labāko arhitektūras objektu Rīgā. Pēc uzvaras Baltkrievijā izsludinātajā konkursā izveidojās ilga sadarbība ar Grodņas apgabalu, kur pēc arhitekta projekta uz pussalas starp diviem ezeriem tapusi jauna kūrortpilsēta Ozeri 500000 iedzīvotājiem. Pilsētas administratīvajai ēkai ir putna konfigurācija, interesanti projektēta arī skola, kur audzēkņi botānikas stundas mācās stiklotā oranžērijā, tāpat oriģināls risinājums rindu mājām un sanatorijai, par ko saņemta Baltkrievijas valsts prēmija. Arī Ukrainā pēc arhitekta Vladimira Volkova projektiem uzcelti sabiedriskie un tirdzniecības centri (Čerņigovā un Čerkasos). Latvijā pēdējos gados īpašu uzmanību piesaistījuši arhitekta projektētie dzīvojamie kompleksi un sabiedriskās ēkas.

 Partneri