19. Venēcijas biennāles starptautiskā arhitektūras izstāde

08.01.2024
Latvijas Arhitektu savienība aicina arhitektus un nozares pārstāvjus gatavoties Latvijas ekspozīcijas koncepcijas izveidei 19. Venēcijas biennāles starptautiskajā arhitektūras izstādē, kas norisināsies 2025. gadā!
 
Sagaidāms, ka arī šogad tiks izsludināts Latvijas Republikas Kultūras ministrijas konkurss, kura mērķis būs izvēlēties augstvērtīgāko ekspozīcijas koncepciju Venēcijas arhitektūras izstādei, tās arhitektonisko risinājumu un īstenošanas piedāvājumu, kā arī kuratoru un projekta komandu, kas reprezentēs Latvijas laikmetīgo arhitektūru vai arhitektūras mantojumu Venēcijas biennālē.
 
Venēcijas arhitektūras biennāle ir viena no nozīmīgākajām arhitektūras izstādēm Eiropā un pasaulē, un tā tiek rīkota reizi divos gados. Biennāles 19. starptautiskā arhitektūras izstāde norisināsies no 2025. gada 24. maija līdz 23. novembrim un tās kurators būs Karlo Rati (Carlo Ratti). Arhitekts un bienāles kurators par izstādes tēmu min steidzamu nepieciešamību arhitektūrā, izmantot visur esošo inteliģenci, lai novērstu un stātos pretī izaicinājumu, pārmaiņu un plaša mēroga problēmu ielenktajai pasaulei.
Latvija ar nacionālo paviljonu 2025. gadā Venēcijas arhitektūras biennālē būs pārstāvēta vienpadsmito reizi.

Partneri