Apakšsadaļas

Par konkursu

Latvijas Arhitektūras gada balva ir prestižs apbalvojums, kas ne tikai akcentē izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un rūpējas par nozares attīstību, bet arī veicina sabiedrības izpratni par arhitektūru. Šogad balva tiks pasniegta 28. reizi un, tā ir atzīta par valstiski nozīmīgu pasākumu, bet pati balva ir augstākais novērtējums Latvijas arhitektūrā.
 
Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteikto darbu klāsts labi atspoguļo pašreizējo Latvijas arhitektūras vidi, galvenās tendences un nozīmīgākos procesus. Arhitektu darbi rāda, ka mēs cienām savu mantojumu un protam to ne tikai godprātīgi sargāt, bet arī atjaunot. Mēs esam pazīstami ne tikai ar tradicionāliem materiāliem, bet arvien vairāk darbos izvēlamies iekļaut gudras inovācijas. Būtiski ir tas, ka katrs konkursam iesniegtais darbs tiek vērtēts kā vienlīdz nozīmīgs.
 
Latvijas Arhitektūras gada balva ir aicinājums ikvienam domāt par labu arhitektūru, piedalīties, vērtēt to un arī – svinēt.
 
Latvijas Arhitektūras gada balvu arī 2023. gadā organizē Latvijas Arhitektu savienība ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Partneri