Arhitekts un būvkultūra. Pirmā meistarklase!

06.05.2021

“Kā to dabūt gatavu?” ir jautājums ne tikai par saturu, bet arī par formu. Ar VKKF atbalstu, Arhitektu savienībā top saturs unikālam tālākizglītības projektam “Arhitekts un būvkultūra. Meistarklases” (A&Bm). Projekta mērķis izgaismot profesionālās darba vides aspektus, skatot ikdienas prasmes kā rūpīgi kopjamu instrumentu koferīti. Īs-lekciju sērijās soli pa solim tiks atklāta ikdienā praktizējošu arhitektu pieredze un arīdzan meklēta atbilde uz jautājumu, – vai šajā izcilības tēmā uzkrāto kompetenci, kļūdas un noslēpumus ir iespējams pārizmantot paaudzēs.

SATURS:

Pirmais realizētais modulis Problēma un risinājums”, ko var noskatīties PKPP.lv, sniedz skatītājam priekšstatu par “problēmas” ideju, minot reālus piemērus no prakses. Arhitekts Arnis Kleinbergs dalās pieredzē par Rīgas Motormuzeja pārbūvi un Skatu torni Dzintaru Mežaparkā. Stāstījums skar atziņas par duālo arhitekta ikdienas vārdnīcā, kā birojs un būvlaukums, kompromiss un robežas, jaunais un pārbaudītais. Atvērts, saprotams, ar lielisku humora izjūtu un kritiskās domāšanas talantu, Arnis objektus pēc nozīmības joprojām nedala. Kā savas paaudzes (un laikmeta) dūzi Arnis min cilvēcisko faktoru, kas analīzei un paredzamībai nepakļaujas. Arhitekts Reinis Prēdelis stāsta par stresu, pārliecību un izvēlēm. Arhitekte Liena Šiliņa raksturo problēmu mērogu, darba stilu un nepieciešamību izkāpt no komforta zonas.

LEKTORI:

Arhitekts Arnis Kleinbergs, ARHIS arhitekti/ Biroja ARHIS vārds komentārus neprasa, tas ir Latvijas arhitektu biroja etalons ar 30 darbiniekiem. Kopš 1988. gada, pārdzīvojot dažādus politiskos un sociālekonomiskos periodus, biroja praksē ir izstrādāti vairāk nekā 900 projekti jaunbūvēm, rekonstrukcijām un interjeriem, kā arī pilsētplānošanas un konkursu darbiem.  Arnis Kleinbergs ir viens no biroja vadošajiem arhitektiem ar vairāk nekā 30 gadu neatkārtojamu pieredzi. Biroja pieredze un darba kvalitāte, – askētiski, precīzi un pamatīgi, no skices līdz pabeigtai ēkai ilustrēta “ARHIS” divdesmitajai pastāvēšanas gadadienai veltītā izdevumā (2008) un birojs turpina saņemt augstākos valsts mēroga apbalvojumus (2020).

Arhitekts Reinis Prēdelis/ Studējis Rīgas Tehniskajā universitātē un Valensijas Politehniskās universitātes arhitektūras fakultātēs, papildu kompetences apguvis Latvijas Mākslas akadēmijā. Vairāk nekā desmit gadu profesionāla pieredze arhitektūras jomā, līdzdibinātājs un vadītājs multidisciplinārai arhitektu komandai. Dažādu ievērojamu projektu un konkursu darbu autors un līdzautors. Vērienīgākie projekti – Biroju komplekss VERDE, t/c “Akropole” arhitektoniskais tēls un risinājumi, viesnīcu komplekss Vecrīgā, Grēcinieku ielā 23/27, konkursu darbi – sociālo dzīvokļu komplekss Nīderlandē, Vikingu muzejs Oslo, Norvēģijā, biroju ēka Rīgā, Valdemāra ielā 47 u.c. Arhitektūras radīšanā novērtē asprātību, nopietnu attieksmi pret detaļām kā arī spēju saskatīt kopainu un procesus novadīt līdz rezultātam.

Arhitekte Liena Šiliņa, MADE arhitekti, NOONSOON/ Studējusi Rīgas Tehniskajā universitātē un Lundas universitātē Zviedrijā. Ar Fulbraita stipendijas atbalstu ieguvusi maģistra grādu Ilinoisas Universitātē Čikāgā Arhitektūras skolā (UIC School of Architecture). Sertificēta Pasīvo ēku projektētāja. Zināšanas papildinājusi vasaras skolās un kursos Vācijā, Somijā, Slovākijā un Latvijā. Kopš 2010. gada MADE arhitektu sastāvā strādājusi pie Saldus mūzikas un mākslas skolas, Latvijas paviljona EXPO Milānā, Salaspils bērnudārza, Dailes teātra priekšlaukuma un citiem projektiem un godalgotiem konkursu priekšlikumiem. Dibinājusi arhitektu biroju NOONSOON, kas šobrīd strādā pie Grupu mājas jauniešiem ar smagiem attīstības traucējumiem Imantā un vairākiem privātmāju projektiem. Arhitekta praksē meklē intelektuāli izaicinošus uzdevumus un atjautīgus risinājumus.

Latvijas Arhitektu savienības projekta darba grupa: Judīte Skujiņa, Ilze Miķelsone, Ieva Štegmane.

Meistarklase bez maksas skatāma PKPP.lv.

Seminārs sertificētiem arhitektiem dod 1,5 kompetences paaugstināšanas kredītpunktus:

  • 0,5 KP formālās izvēles pasākumu sadaļā;
  • 1 KP neformālās izvēles pasākumu sadaļā.

Kontaktpersona: Ieva Štegmane, e-pasts: [email protected]

Pirmās meistarklases treileris:

Partneri