ACE aizvadītie notikumi aprīlī — resursi, pārskats, plāni

06.05.2024

Aprīlī Eiropas Arhitektu padome (The Architects' Council of Europe — ACE) aizvadījusi vairākus nozīmīgus notikumus, Ģenerālo asambleju, konferenci, un nākusi klajā ar manifestu. Ģenerālajā asamblejā tā iepazīstināja ar 2023. gada pārskatu un 2024. gada perspektīvām, apkopojot organizācijas darbību iepriekšējā gadā un nākotnes plānus. Latvijas Arhitektu savienību pasākumā pārstāvēja LAS valdes locekle Anda Kursiša.

ACE gada pārskats sniedz lasītājam ieskatu daudzajās nozīmīgajās aktivitātēs, pētījumos, publikācijās un pasākumos, kas īstenoti ar programmas “Radošā Eiropa” atbalstu, lai dažādos veidos veicinātu izpratni par arhitektūras un arhitektu vērtību, interešu pārstāvniecību.

“Eiropā, ko raksturo strauja urbanizācija, klimata pārmaiņas un sociālās pārmaiņas, ACE uzskata sevi par virzītājspēku ilgtspējīgu un dzīvošanai piemērotu pilsētu un reģionu veidošanā. Arhitektūrai jābūt neatņemamai Eiropas darba kārtības sastāvdaļai,” uzsvēra ACE prezidente Rūta Šagemane (Ruth Schagemann).

ACE 2023. gada pārskats veltīts aizvadītajām ACE aktivitātēm, nozares interešu pārstāvniecību, Jaunā Eiropas Bauhaus vērtību popularizēšanu, pasākumiem, darbnīcām un konferencēm, publikācijām. No Latvijas piemēriem pārskatā iekļauts Dailes teātra priekšlaukums.

Ģenerālajā asamblejā 19. aprīlī ACE dalībvalstu pārstāvji piedalījās ar saviem ziņojumiem, kur Anda Kursiša dalījās ar informāciju par topošo Arhitektūras likumu un par iepirkumu procedūras problemātiku Latvijā. 

Savukārt dienu iepriekš, 18. aprīlī, Briselē notika ACE konference, kuras galvenā tēma bija arhitekta profesijas internacionalizācija un Jaunais Eiropas Bauhaus. ACE konferences ieraksti pieejami ACE YouTube kanālā.

Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām 8. jūnijā, ACE publicējusi arī manifestu, kurā aicina Eiropas Parlamenta deputātus rīkoties, lai ikviens varētu īstenot savas tiesības uz kvalitatīvu arhitektūru un dzīves vidi. Vairāk par manifestu — šeit.

Plašāk par Eiropas Arhitektu padomes aktualitātēm var uzzināt tās mājaslapā.

 

LAS dalība diskusijās, konferencēs un cita veida ar iepirkumu jautājumu saistītās aktivitātēs norit projekta “Sabiedrības interešu pārstāvība arhitektūras un vides veidošanas publiskajos iepirkumos” (2024.LV/NVOF/MIC/112/24) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild Latvijas Arhitektu savienība.

Partneri