ACE priekšsēdētāja Rūta Šagemane: "Ir laiks rīkoties!"

07.06.2024

Sagaidot Eiropas Parlamenta vēlēšanas, Eiropas Arhitektu padomes (ACE) priekšsēdētāja Rūta Šagemane (Ruth Schagemann) dažādos veidos nenogurstoši un pārliecinoši ir iestājusies par arhitektu kopienas prioritātēm nākamajam Eiropas Parlamenta sasaukumam. Eiropas Parlamenta deputāti aicināti rīkoties, bet arhitekti — doties uz vēlēšanām — arī ACE manifestā.

"Tieši tagad ir laiks rīkoties, lai nodrošinātu augstas kvalitātes arhitektūru un dzīves vidi visiem," viņa sacīja, maijā tiekoties ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Robertu Metsolu, un turpina uzsvērt augstvērtīgas arhitektūras nozīmi mūsdienu izaicinājumu risināšanā un labvēlīgu dzīves apstākļu radīšanā ikvienam. "Lai to panāktu, ir nepieciešamas labas publiskā iepirkuma procedūras un arhitektūras konkursi." Šagemane ir norādījusi, ka diemžēl pašlaik daudzās Eiropas Savienības dalībvalstīs tas tā nav. "ES Parlamenta atbalsts Publiskā iepirkuma direktīvas uzlabošanai ir ļoti svarīgs. Šādiem uzlabojumiem būtu jāuzlabo mazo uzņēmumu un jaunu dalībnieku izredzes, jādod priekšroka kvalitatīvām un inovatīvām pieejām, tostarp arhitektūras projektu konkursiem, un jāparedz jauna nodaļa intelektuālajiem pakalpojumiem," tā Šagemane.

Foto Robertas Metsolas un Rutas Šagemanes tikšanās 2024. gada 3. maijā Valletā, Maltā.

Savukārt Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola vairākkārt atzīmējusi, ka kvalitatīvu pakalpojumu eksports ir ļoti svarīgs Eiropas bloka ekonomikas izaugsmei nākotnē un tā stāvoklim pasaules ekonomikā. "Tāpēc Eiropas arhitektu prakses pieaugošā internacionalizācija ir būtiska virzībā pretim ilgtspējīgākai nākotnei. Pateicoties savām zināšanām un pieredzei cīņā pret klimata pārmaiņu sekām, arhitektiem šobrīd ir vēl nebijusi politiska loma," tā Metsola.

ACE priekšsēdētāja Šagemane uzsver, ka arhitektiem ir nepieciešamās prasmes, lai radikāli pārveidotu mūsu apbūvēto vidi, padarot to mazāk energo– un resursu ietilpīgu, noturīgāku pret klimata pārmaiņām un iekļaujošāku. Tuvojoties vēlēšanām, viņa ir atkārtoti paudusi ACE atbalstu Jaunajam Eiropas Bauhaus un Davosas deklarācijai kā galvenajām politiskajām iniciatīvām, lai atbalstītu pāreju uz skaistāku, ilgtspējīgāku un iekļaujošāku dzīves vidi.

Metsolas video vēstījumu, kas izskanēja ACE profesijas internacionalizācijai un Jaunajam Eiropas Bauhaus veltītajā konferencē aprīlī, iespējams noskatīties šeit.

Savukārt vairāk par ACE uzstādījumiem un īpaši pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām klajā laisto manifestu var aplūkot un lejupielādēt šeit.

Partneri