Anitas Rumbiņas personālizstāde "GRAFIKA". 31-10-2023

10.10.2023

Līdz 2023. gada 31. oktobrim, LAS Arhitektu namā, 2. stāva zālē, aicinām aplūkot Anitas Rumbiņas personālizstādi "GRAFIKA"!

Kad: Izstādes atklāšana 12. oktobrī plkst. 17.00; Izstāde aplūkojama līdz 31. oktobrim, otrdienās un ceturtdienās no plkst. 13.00-16.00 vai citā laikā iepriekš piesakoties (+371 20028097)

Kur: LAS Arhitektu nams, 2. stāva zāle

Anitas Rumbiņas personālizstādē "GRAFIKA", tušas zīmējumu tehnikā, ir attēloti ar autores dzīvi saistītu sieviešu portreti. 

"Izstāde ir veltīta manas dzīves un manas dzimtas sievietēm un caur viņām mīļās Latgales un visas Latvijas skaistajām, stiprajām, gudrajām, drosmīgajām un tik ļoti talantīgajām sievietēm. Es vienmēr mēdzu teikt, ka vīriešiem tikai liekas, ka viņi valda pār pasauli, bet patiesībā pār pasauli valda sieviete, jo bez viņas nebūtu šīs pasaules." izceļ izstādes autore Anita Rumbiņa.

Autore stāsta: "Zīmējumus nekrāju, bet tas vienmēr man ir sagādājis īpašu prieku, jo seja vai sejas tas ir Dieva radīts brīnums tieši tāpat, kā pats cilvēks – miljardi mēs esam uz pasaules, bet nav vienādu seju, nav vienādu likteņu un nav vienādu stāstu. Pēdējos gados esmu pievērsusies tušas zīmējumiem nopietnāk un, pateicoties kurzemnieka prāvesta Andra Vasiļevska neatlaidībai, pamudinājumam un iedrošināšanai, esmu saņēmusies un nolēmusi darbus apkopot vienā izstādē."

Starp darbiem, ar īpašu autores veltījumu, redzējumu un pamatojumu, ir attēlotas autores dzimtas sievietes:
 
  • Ināra, māsa, Anspoka;
  • Ināra, māsīca, Ližbovska, dzimusi Brokāne;
  • Dace un Zane, meitas, Rumbiņas, Dace tagad Kelly;
  • Olga, brāļa sieva, Anspoka, dzimusi Kuzmina;
  • Iveta, draudzene, Nurenberga, dzimusi Bērziņa;
  • Hēlēna, mamma, Anspoka, dzimusi Gulbinska;
  • Marija, vecmāmiņa, Gulbinska, dzimusi Džārdāne;
  • Virginija, vecmāmiņa, Anspoka, dzimusi Skutele ("Virginiju diemžēl dzīvē neiepazinu, jo viņa mira, kad manam tētim bija 18 gadu," stāsta autore);
  • Lidija Ella Līna, vīra mamma, Rumbiņa, dzimusi Miņķevica.

Izstādes autore Anita Rumbiņa ir arhitekte, kura pašlaik dzīvo un strādā Vaidavā, Valmieras novadā. Dzimusi Aglonā, skolotāju Jāzepa un Helēnas Anspoku ģimenē. A. Rumbiņa cilvēku profilus uz papīra zīmēja jau no pamatskolas un vidusskolas laika Aglonas internātskolā un to turpināja līdz pat studijām Rīgas Politehniskajā institūtā (Rīgas Tehniskā universitāte) un pēcāk.

Izstādes tapšanas atblastītāji – interjera dizaineris, prāvests Andris Vasiļevskis un Indra Vilistere.

 

Partneri