Atjaunošana, koprade, pētījumi. Jaunā Eiropas Bauhaus sarunu ekspresis

28.09.2022
2285b.jpg

Ceturtdien, 6. oktobrī, plkst. 17:00 Jaunā Eiropas Bauhaus Latvijas kontaktpunkts aicina uz tīklošanās un sarunu ekspreša pieturu Arhitektu namā. Tiksimies klātienē, lai uzzinātu, kā arhitekti, pašvaldības, ēku īpašnieki, iestāžu vadītāji un pētnieki veido pilsētvidi, transformē ēkas, organizāciju darbības un izglītības sistēmas.

Programma (6 x 15 minūšu prezentācijas):

Publiskās ārtelpas pārvaldība
Evelīna Ozola, pilsētas galvenā dizainere un pilsētas galvenā arhitekta p.i., Rīgas Pilsētas arhitekta dienests

Rīgas pirmie soļi apritīgajā būvniecībā
Ieva Kalniņa, projektu vadītāja, Rīgas enerģētikas aģentūra

Pilsēta kā skola
Jānis Ķīnasts, Cēsu Pluriversitāte, Jaunā Eiropas Bauhaus balvas 2022 finālists un vēstnieks

Dabiskā metabolisma cikls pilsētā. Lucavsalas piemērs
Ph.d. Liene Jākobsone, arhitekte un dizainere, Sampling

Laubes nama atdzimšana Pārdaugavā
Lotte Tisenkopfa-Iltnere, AS MADARA Cosmetics dibinātāja

Asinsrites atjaunošana
Brigita Bula, Brigita Bula arhitekti
Kaspars Vanags, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktors

Sarunu organizē Latvijas Arhitektu savienības Jaunā Eiropas Bauhaus Latvijas kontaktpunkts. Sarunu programmas kuratore un vakara moderatore – Ieva Zībārte.

Jaunais Eiropas Bauhaus ir vides, ekonomikas un kultūras stratēģiskā iniciatīva, kas savieno dizainu, ilgtspēju, pieejamību un investīcijas, lai sasniegtu Eiropas zaļā kursa mērķus. Eiropas zaļā kursa tēmas ir tīra enerģija, energoefektivitāte, vieda mobilitāte, piesārņojuma likvidēšana, tīra pārtika un bioloģiskā daudzveidība.

Jaunā Eiropas Bauhaus Latvijas kontaktpunkts ir izveidots ar Kultūras ministrijas atbalstu, lai stimulētu Latvijas līdzdalību iniciatīvā un starpnozaru sadarbību. Latvijas kontaktpunkts ir daļa no kontaktpunktu tīkla visās ES dalībvalstīs.

Ikviens – arhitekti, dizaineri, inženieri, skolas, universitātes, projektu attīstītāji, pašvaldības, organizācijas, kopas, kopienas un indivīdi – aicināti piedalīties Jaunā Eiropas Bauhaus iniciatīvās, lai tīklotos, sadarbotos un apmainītos zināšanām.

Informatīvie resursi

Ikdienas informāciju par Jaunā Eiropas Bauhaus Latvijas kontaktpunkta darbību un aktuālajām iniciatīvām var saņemt Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā un sociālajos tīklos, kā arī rakstot uz LAS e-pastu [email protected].
latarh.lv
Instagram / Facebook / YouTube @latarh 

Prezentācija par Eiropas zaļo kursu 
Jaunais Eiropas Bauhaus

Partneri