Baltijas jaunie arhitekti tiksies konkursā “BAUA Awards 2023”

01.11.2023
2023. gada 9. novembrī Lietuvā, Kauņas Tehniskās universitātes bibliotēkā, norisināsies Baltijas Arhitektu savienību asociācijas rīkotais konkurss “BAUA AWARDS 2023”, kurā ikgadēji par atzinību sacenšas jaunie arhitekti, arhitektūras skolu absolventi no trim Baltijas valstīm, prezentējot savus diplomdarbus.

Arhitektūras studentu labāko diplomdarbu izstāde un konkurss katru rudeni notiek kādā no Baltijas valstīm, šoreiz tā ir Lietuva. Absolventu diplomdarbus vērtēs žūrija, kuras sastāvā ir arhitekti un nozares eksperti no Baltijas. Tiks apbalvots viens vai vairāki labākie projekti.
 
Studentu projektus vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs Baltijas valstu pārstāvji, Latvijas Arhitektu savienības valdes locekle, arhitekte, LMA pētniece Dina Suhanova, arhitekts Kristel Niisuke no Igaunijas, arhitekts un zinātnieks Matas Šiupšinskas no Lietuvas un viens uzaicinātais starptautiskais žūrijas viesis.
 
Šogad konkursā piedalās 12 projekti no 7 Baltijas universitātēm – Igaunijas Mākslas akadēmijas (EE); Tallinas Tehnoloģiju universitātes (EE); Kauņas Tehnoloģiju universitātes (LT); Viļņas Mākslas akadēmijas (LT); Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes (LT); Rīgas Tehniskās universitātes (LV)un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA (LV).

Projektu vērtēšanas kritēriji: koncepcija, oriģinalitāte un inovativitāte, vienota arhitektūras un pilsētvides ideja un prezentācijas estētika.

Diplomdarbu izstāde apskatāma pasākuma dienā Kauņas Tehniskās universitātes bibliotēkā 9. novembrī no plkst. 9.30.
 
Pasākuma programma 9. novembrī (Studentų gatvė 48, Kauņa, Lietuva):
 
09.30 – Ierašanās un reģistrācija
10.00 – Pasākuma atklāšana
10.05 – Žūrijas prezentācijas
10.45 – Kafijas pauze
11.00 – Prezentācijas, 1.daļa
13.00 – Kafijas pauze un uzkodas
13.30 – Prezentācijas, 2.daļa
15.30 – Pusdienu pārtraukums
16.00 – Žūrijas sanāksme
19.00 – Apbalvošana un noslēgums
 
Konkursu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Igaunijas Kultūras fonds,Lietuvas Kultūras padome, būvmateriālu ražošanas uzņēmums Knauf, apgaismojuma projektēšanas birojs Gaismas Stils, un jumta logu un to aksesuāru ražotājs Velux.
 
Vairāk informācijas par "BAUA Awards 2023"

Partneri