Berija Šīana lekcija "Džeimss Džoiss un cilvēki viņa romānos"

07.02.2024
Īrijas vēstniecība un Latvijas Antropologu biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina uz Dublinas Tehniskās universitātes (Technical University Dublin) pārstāvja Barija Šīena (Barry Sheehan) lekciju "Džeimss Džoiss un cilvēki viņa darbos". Lekcija norisināsies 7. februārī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Austrumāzijas studiju (AsiaRes) lasītavā.
 
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Barija Šīena lekcijā "Džeimss Džoiss un cilvēki viņa darbos" tiks pētīta vietu un cilvēku nozīme Džeimsa Džoisa literārajos darbos. Cilvēki ir Džoisa daiļrades centrā. Daudzi varoņi ir balstīti uz reāliem cilvēkiem, kas vairākkārt sastopami viņa darbos, no kuriem ievērojamākais ir Stīvens Dedalus, kura tēls ir balstīts uz pašu Džoisu. Šajā lekcijā Barijs Šīens runās par cilvēkiem, kurus Džoiss jaunībā satika Īrijā, piemēram, Noru Bārnāklu (Nora Barnacle), un par tiem, kurus viņš satika ceļojumos pa Eiropu.
 
Pasākumu vadīs Stradiņa universitātes asoc. profesors, Latvijas Antropologu biedrības valdes loceklis Mārtiņš Daugulis. Lekcija notiks angļu valodā.
 
Barijs Šīens (Barry Sheehan) šobrīd strādā par arhitektu un Dizaina nodaļas vadītāju Tehnoloģiskajā universitātē Dublinā. Viņš ir saņēmis vairākus profesionālus apbalvojumus dizaina izglītības un pētniecības jomā un kā priekšsēdētājs un kurators piedalījies mākslas un dizaina izstādēs. Kopš 2014. gada Barijs strādā kā ārštata pētnieks par Džeimsu Džoisu un Dublinu, publicē rakstus, konferenču referātus un prezentācijas savā tīmekļa vietnē un Īrijas medijos. Viņš bieži piedalās Džoisa pasākumos Īrijā.
 
Vairāk par Barija Šīena projektu "Atklāj Dublinu, lasot un skrienot" var uzzināt viņa mājaslapā www.jj21k.com, kā arī Youtube kanālā "jj21k".
 
Reģistrācija pasākumam

Partneri