Diskusija par ainavu arhitektūras konkursiem

25.10.2022

Iepirkumu konkursu nolikumi par publisko ārtelpu, kuru mērķis ir uzlabot tās kvalitāti, bieži satur laika, uzdevumu izpildes, finansiālus un arī simboliskus riskus. Tie apdraud gan izvirzīto mērķi, gan labo projektēšanas praksi, gan par publisko ārtelpu atbildīgās profesionālās ierēdniecības un arī politiskākās vadības reputāciju. Atbildīgajām iestādēm, aktīvi strādājot ar lieliem un visai būvniecības nozarei svarīgiem jautājumiem par iepirkumu kritērijiem, nolikumi par publisko ārtelpu, to mērķi, uzdevumi, izstrādes un izpildes process paliek ārpus profesionāļu un atbildīgo ierēdņu kopējās publiskās apspriešanas.

Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar ALPS ainavu darbnīcu organizē sarunu par ainavu arhitektūras iepirkumu nolikumu praksi – to izstrādes un realizācijas izaicinājumiem. Diskusijas mērķis – nosaukt un apkopt nolikumu “trigera punktus” un aktualizēt nepieciešamību sadarboties pašvaldībām un profesionālām nevaldības organizācijām, uzlabojot publisko iepirkumu praksi.

Dalībnieki:
- Anda Kursiša Saimnieciski izdevīgākā iepirkuma kritēriji no 2023. gada
- Dace Kalvāne Metu konkurss kā publiskais iepirkums
- Natālija Ņitavska Sadarbība-Atbildība-Sadarbība
- Neils Balgalis Iepirkšanās
- Ilze Rukšāne / Helēna Gūtmane Labiem nolikumiem bruģēts ceļš uz...? Vecrīgas publiskās ārtelpas iepirkuma analīze

Moderē Helēna Gūtmane.

Ievadot IUB semināra tēmu par projektēšanas iepirkumiem pēc saimnieciski izdevīgākajiem kritērijiem, kas notiks 2022. gada 11. novembrī, sarunas dalībnieki diskutēs par ainavu arhitektūras nolikumu anatomiju, par to tehniskās specifikācijas ietekmi uz publiskās ārtelpas kvalitāti, sadarbības nozīmi un kopējo atbildību par vidi, kurā dzīvojam.

Diskusija ir pirmā publisko notikumu sērijā Likums un prakse.

Kad: 2022. gada 1. novembrī, otrdien, 17:00–19:00
Kur: klātienē – Arhitektu namā Torņa ielā 11, attālināti – ZOOM vietnē
       Meeting ID: 847 0888 1544
       Passcode: 795304

Diskusiju informatīvi atbalsta Latvijas Ainavu arhitektu asociācija.

Partneri