ES Laikmetīgās arhitektūras balva – Mies van der Rohe Awards 2024

16.10.2023

Fundació Mies van der Rohe izziņo Eiropas Savienības Laikmetīgās arhitektūras balvas – Mies van der Rohe Awards 2024 pieteiktos darbus.

Šogad balva tiek rīkota 18 reizi un tai ir pieteikti 362 darbi, kas ir realizēti 38 dažādās Eiropas valstīs. No pieteiktajiem darbiem, žūrija tālāk izvirzīs 40 projektus, kurus apmeklēs klātienē. No Latvijas šogad ir pieteikti 7 projekti – Atbalsta centrs "Pērle" (SIA "Ēter", sadarbības partneris SIA "Rīgers"),"AVOTI" koka biroju ēka Lizumā (SIA "MADE arhitekti"),"Brūzis Manufaktūra" (SIA "Sampling"), Mācību centrs Mārupē (SIA "GoodPattern"), Ogres Centrālā bibliotēka (projektēšānas birojs "PBR"), Ola Foundation ēku komplekss (AS "UPB" ) un Zinatnes centrs "Vizium" (Audrius Ambrasas, Vilma Adomonyte, Jonas Motiejunas, Viktorija Rimkute, Juris Poga, Astra Poga).

Žūrijas vērtēšanas procesā ir iesaistītas arhitektūras asociācijas un eksperti no visas Eiropas. Šogad žūriju vada – Frédéric Druot (Paris/Bordeaux), Martin Braathen (Oslo), Pippo Ciorra (Rome), Tinatin Gurgenidze (Tbilisi/Berlin), Adriana Krnáčová (Prague), Sala Makumbundu (Luxembourg) un Hrvoje Njiric (Zagreb).

2024. gadā ES Laikmetīgās arhitektūras balva atzinīgi novērtēs labākās ēkas Eiropā, kas ir pabeigtas no 2021. gada aprīļa līdz 2023. gada maijam. Balvas tēma koncentrēsies uz pašreizējiem izaicinājumiem, ar kuriem saskaras iedzīvotāji, arhitekti, klienti, attīstītāji, politikas veidotāji un citi profesionāļi Eiropas zaļā kursa kontekstā. Galvenie mērķi ir pilnībā izprast Eiropas būvētās vides transformāciju, atzīt un apbalvot izcilību un inovācijas arhitektūras jomā, apmainīties ar idejām un pieredzi, lai radīt ilgtspējīgāku vidi nākotnē, un veicināt vides, sociālo un ekonomisko apziņu caur arhitektūru, ainavu arhitektūru, pilsētplanēšanu un dizainu, kā arī sadarbību ar citām kultūras jomām.

Plāns:

Janvāris – paziņojums par 40 atlasītajiem darbiem;
Februāris – finālistu darbu izziņošana;
Aprīlis – uzvarētāju paziņošana;
Maijs – Mies van der Rohe Awards 2024 atvērto durvju diena ar konferencēm, debatēm, izstādi un balvu pasniegšana ceremonijā Mies van der Rohe paviljonā Barselonā,Spānijā;
Maijs un turpmāk – Mies van der Rohe Awards 2024 programma, lai apmeklētu 40 atlasītos darbus, kā arī norisnāsies ceļojošās izstādes un debates.
 
ES Laikmetīgās arhitektūras balvu reizi divos gados piešķir par izcilību arhitektūrā visā Eiropā. Kopš 2001. gada šo konkursu kopīgi organizē Eiropas Komisija un Mīsa van der Roes fonds. No 1988. gada, kad balvu izveidoja, līdz 1998. gadam to dēvēja par Mīsa van der Roes balvu, otrs nosaukums – ES Mīsa balva. Apbalvošanas ceremonija notiek maijā Mīsa van der Roes paviljonā Barselonā, Spānijā. Lai iepazīstinātu ar izvirzītajiem, atlasītajiem un apbalvotajiem projektiem katrā kategorijā, katu gadtu tiek veidots katalogs un ceļojošā izstāde. 
 

Vairāk informācijas

Partneri