Industriālā mantojuma dienas 2024: mākslinieka Kaspara Lielgalvja lekcija

03.07.2024

Aicinām apmeklēt Industriālā mantojuma dienu (IMD) trešās sezonas trešo lekciju, kas notiks 10. jūlijā no plkst. 19.00 līdz 20.30 alus darītavā–restorānā "Brūzis Manufaktūra". Tajā uzstāsies mākslinieks Kaspars Lielgalvis, kurš stāstīs par kultūrvietu izveidi Rīgā, Liepājā un Mostē (Igaunijā), darbojoties "Totaldobže" mākslas centrā, kā arī par tukšo ēku pagaidu lietošanas organizācijas "Free Riga" darbību.

Kaspars Lielgalvis uzsāka veidot kultūrvietas tukšajos īpašumos 2010. gadā pēc vairāku pasākumu organizēšanas, iesaistot tajos VEF teritorijā darbnīcas īrējošos māksliniekus. Pēc pirmās kultūrvietas "Totaldobže mākslas centra" izveidošanas VEF teritorijā Kaspars Lielgalvis atvēra īstermiņa jeb pop-up mākslas centrus bijušajā "Preses namā" 2014. gadā, bijušajā Muitas mājā Liepājā 2015. gadā, Karostas ūdenstornī Liepājā 2016. gadā.
Lielgalvis izveidoja Tallinas ielas kvartālu, uzsāka veidot "Dzīves kvalitātes dizaina institūtu" Viskaļu ielā 36 un trīs aizvadītās vasaras organizēja tur pasākumus. Šogad Kaspars Lielgalvis strādā pie sabiedrības saliedētības pētījuma un vasarā palīdz bagātināt kultūrdzīvi Pāvilostā — kultūrvietā "Wonderland".

Kad: 2024. gada 10. jūlijā no plkst. 19.00 līdz 20.30. Ierašanās un reģistrēšanās no plkst. 18.45.
Kur: "Manufaktūra Brūzis" Brīvības ielā 401c, Rīgā.
Cik: bez maksas.
KP: Lekcijas apmeklējums sertificētiem arhitektiem dod 1 kompetences paaugstināšanas kredītpunktu formālās izvēles pasākumu sadaļā. Aicinām ierasties laicīgi, lai reģistrētos!

Reģistrēšanās lekcijai

 

Industriālā mantojuma dienas 2024 rīko Latvijas Arhitektu savienība, radošais kvartāls "Provodņiks" un "Brūzis Manufaktūra". Iepriekšējos divus gadus tās notika radošajā kvartālā Sarkandaugavā, bet nu uz nenoteiktu laiku rīkot publiskus pasākumus rūpnīcas iekštelpās ir aizliegts. Šis aspekts vēl jo vairāk aktualizē tēmu par to, kā rīkoties ar mantojumu mūsdienās un mudina uzklausīt pieredzes stāstus no radošo nozaru profesionāļiem.

Pasākuma atbalstītāji: nekustamo īpašumu attīstītājs "Realto", biedrība "Attīstībai un nākotnei", biedrība "Plēšas", Latvijas Nacionālā bibliotēka. Finansiālais atbalsts: LR Kultūras ministrija.

IMD 2024 norises vieta, "Brūzis Manufaktūra" ir 2022. gada Latvijas Arhitektūras gada balvas Gada balvas ieguvējs (autori: SIA Sampling, Manten Devriendt, Liene Jākobsone). Brūzis atrodas vēsturiskā ražošanas ēkā, kas pielāgota alus darītavas un bāra vajadzībām. Projekta koncepcijas pamatā ir arhitektu vēlme izcelt šīs necilās ēkas ilgo mūžu un vairākkārt dažādos laika periodos piedzīvoto pārbūvi. Rezultāts estetizē atšķirīgās būvniecības pieejas un paņēmienus, papildinot tos ar jaunu, laikmetīgu uzslāņojumu, kas kārtējo reizi piemēro ēku citai funkcijai. Ēkas vizuālais tēls iecerēts kā ilgtspējas un atkārtotas izmantošanas manifestācija. Arī iekštelpu dizains ietver gan iepriekš lietotas, gan no ēkas teritorijā atrodamiem materiāliem izgatavotas mēbeles.

Partneri