Izbraukuma seminārs IGAUNIJĀ, 1.-4. maijs

Latvijas Arhitektu savienība aicina pieteikties izbraukuma semināram Igaunijā par renovāciju 2019.gada 1. – 4. maijā.

Jaunais vs. vecais — renovācijas (pārizmantošanas, atjaunošanas, pārbūves) arhitektūra Igaunijā

PIETEIKŠANĀS līdz 27. martam ŠEIT.

Ir pieņemts uzskatīt, ka Latvijas arhitekti, salīdzinājumā ar igauņiem, ir daudz spēcīgāki tieši dažādās renovācijas arhitektūras jomās. Tam ir savs pamats, tomēr pēdējos gados arī Tallinā un citās Igaunijas pilsētās ir īstenoti pietiekami interesanti un augstas  kvalitātes projekti šajā sfērā, kaut vai minot daudzus KOKO biroja darbus. Plānotajā ekskursijā iecerēts klātienē iepazīties ne tikai ar KOKO, bet arī ar KAVAKAVA, SALTO, KAOS, HGA un citu darbiem, kas attiecas uz pārizmantošanas, atjaunošanas un pārbūvju arhitektūru, ietverot arī vērienīgas piebūves vēsturiskām ēkām, kā arī — pilsētbūvnieciska mēroga atjaunošanas projektus — laukumus un kvartālus.  

Papildus tam, seminārā, kas notiks jaunatvērtajā Igaunijas Mākslas akadēmijas ēkā (kādreizējā šūšanas fabrika), sīkāk tiks aplūkota šīs arhitektūras jomas izaicinājumi, problemātika un projekti:

  • Triin Ojari, Igaunijas Arhitektūras muzeja vadītāja — par nesenākajiem atjaunošanas un pārbūvju projektiem Igaunijas arhitektūrā, ietverot arī Igaunijas arhitektu savienības iniciēto apriņķu pilsētu centru publisko ārtelpu atjaunošanas programmu, kas bija veltīta valsts simtgadei.
  • Andrus Kõresaar, biroja KOKO līdzdibinātājs un vadītājs — par pieejām, metodēm, problēmām un risinājumiem biroja atjaunošanas un pārbūvju projektos.
  • Tüüne-Kristin Vaikla, interjera arhitekte — pār pārizmantoto ēku telpas teorētiskajiem, konceptuālajiem un filosofiskajiem aspektiem — tēma, par kuru viņa nesen aizstāvēja savu doktora darbu.

Izbraukuma programmu izstrādāja un vada A4D redaktors Artis Zvirgzdiņš. Programma pdf formātā apskatāma šeit.

Maksa par izbraukuma semināru 330 EUR (+PVN 69,30).

Cenā ietilpst seminārs, ekskursijas, naktsmītnes ar brokastīm divvietīgā numurā, ceļa izdevumi un veselības apdrošināšana uz izbraukuma laiku. Par papildus piemaksu pieejams rezervēt 1-vietīgu numuru viesnīcā.

 

Dalība arhitektiem dod 9 kompetences paaugstināšanas kredītpunktus:

  • 8 formālās izvēles pasākumu sadaļā
  • 1 neformālās izvēles pasākumu sadaļā

 

Kontaktpersona: Ieva Štegmane;  e-pasts: seminari@latarh.lvPartneri