Izbraukuma seminārs "Velux dienas gaismas risinājumi izglītības iestādēs"

25.09.2023
Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar “Velux”, Arhitektūras nedēļas ietvaros, 2023. gada 5. oktobrī, aicina uz izbraukuma semināru "Velux dienas gaismas risinājumi izglītības iestādēs"!
  
Kad: 2023. gada 5. oktobrī no plkst. 7.00-15.45
Kur: Tallina, Igaunija
KP: Sertificētiem arhitektiem par dalību seminārā tiks piešķirti kompetences paaugstināšanas kredītpunkti, to skaits un veids tiks precizēts
Transports: Tiks nodrošināts autobuss Rīga – Tallina – Rīga. Vietu skaits autobusā ierobežots!
Pieteikšanās: Dalība seminārā bez maksas. Lai piedalītos seminārā, nepieciešama reģistrācija, vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās!
Kontaktinformācija: seminari_info@latarh.lv
 
Programma:
 
  • 7.00

Izbraukšana no Rīgas centra (adrese tiks precizēta)

  • 11.00 - 12.00

Ierašanās. Lekcija Tallinas mūzikas skolā

  • 12.30-13.30

Pusdienas 

  • 14.30-15.30

Lekcija Mustamē Valsts ģimnāzijā

  • 15.45

Izbraukšana uz Rīgu 

Informējam:
 
Tallinas mūzikas skola (Tallinna Muusikakool) ir kultūras piemineklis, kas atjaunots atbilstoši mantojuma aizsardzības nosacījumiem, vienlaikus paaugstinot ēku energoefektivitāti un ieviešot jaunas mācību telpas. Skolas ēka ar tās vēsturisko fasādi un tai piegulošo ēku celtas 1903. gadā un kopš 1997. gada ir valsts aizsargāts kultūras piemineklis. Ēka tiek uzskatīta par iespaidīgāko neoromānikas paraugu Igaunijā. Mūzikas skola tajā darbojas kopš 1958. gada.
 
Mustamē Valsts ģimnāzija (Mustamäe riigigümnaasium) ir uzbūvēta Tallinas Tehnoloģiju universitātes pilsētiņas malā gar Akadeemia ceļu. Tā ir pirmā valsts vidusskola Tallinā. Skola paredzēta 1080 skolēniem un 120 pedagogiem. Ēkas arhitektūru iespaidoja tehnoloģiju joma un sabiedrībā tā ir pazīstama ar nosaukumu “sudraba bulta”. Galvenā ēka ir izveidota bultas formā un ir līdzīga sudraba kosmosa kuģim. Šāds estētiskais koncepts atsaucas uz tehnoloģiju pamatvērtībām – ātrumu, asumu, precizitāti.
 
Abos šajos projektos ir izmantoti dažādi VELUX risinājumi, kas ēku iemītniekiem nodrošina pietiekamu dienas gaismu, telpu vēdināšanu un rada iespēju izmantot bēniņu telpas. Tallinas mūzikas skolā noritēja renovācija, savukārt Mustamē ģimnāzija ir uzcelta pilnīgi no jauna un ir tik tikko pabeigta. Šīs abas skolas lieliski parāda, kā pietiekams dienas gaismas apjoms pārvērš un uzlabo telpas. Ēkās izmantoti jumta logi slīpiem vai plakaniem jumtiem un speciālās lūkas. Lekcijas vadīs arhitekti, kas piedalījušies ēku projektu izstrādē.
 
 
Vairāk informācijas par Arhitektūras nedēļu

Partneri