"Izcilības balva kultūrā" pasniegta „Sidraba birzs” arhitektiem

12.12.2023
 
Noslēgusies šā gada "Izcilības balvas kultūrā" svinīgā ceremonija, atklājot trīs 2023. gada laureātus – vijolnieci Vinetu Sareiku, Austri Mailīti un arhitektu biroja „Mailitis Architects” komandu, Juri Pogu un arhitektu biroja „Arhitekta J.Pogas birojs” komandu, un Latvijas Laikmetīgās mākslas centru.
 
Prestižais apbalvojums Austrim Mailītim un arhitektu biroja „Mailitis Architects” komandai, Jurim Pogam un arhitektu biroja „Arhitekta J.Pogas birojs” komandai piešķirts par Mežaparka Lielās estrādes „Sidraba birzs” – augstas kvalitātes unikālās akustikas arhitektūras objekta, kas novērtēts ar Starptautisko arhitektūras balvu 2022 kategorijā „Publiskā telpa” – izveidi. „Sidraba birzs” kļuvusi par kultūrtelpu, kas palīdz pilnvērtīgi īstenot Latvijas un pasaules nemateriālā kultūras mantojuma fenomenu, Dziesmu un deju svētku tradīciju, kā arī vēstīt par šo tradīciju pasaulē.
 
Izcilības balvas kultūrā piešķiršanas mērķis ir izteikt Latvijas valsts atzinību par izciliem starptautiska mēroga sasniegumiem kultūrā, kas devuši būtisku ieguldījumu Latvijas kultūras vērtību popularizēšanā, veicinājuši pozitīvu Latvijas tēlu, cēluši Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtību Latvijas sabiedrībā.

Partneri