Izsludināts "Elektrum Drive" uzlādes staciju dizaina konkurss

01.07.2024

Baltijas valstīs strauji aug elektroauto uzlādes staciju skaits, mainot sabiedrisko telpu arī vizuāli. "Elektrum Drive", vadošais uzlādes tīkls, rīko starptautisku dizaina metu konkursu, lai radītu vienotu dizaina koncepciju 90 lieljaudas uzlādes stacijām, uzsverot to ilgtspēju. Projekts ir iespēja arhitektiem un dizaineriem ietekmēt Baltijas ainavu. Konkursa atlīdzību un godalgu fonds ir  15 750 eiro. Meta iesniegšana 1. kārtas piedāvājumam norisinās līdz 2024. gada 11. augustam.

"Elektrum Drive" kā līderis šajā nozarē ir pirmais, kas vēlas piedāvāt kvalitatīvus un ilgtspējīgus risinājumus uzlādes staciju dizainam Baltijas valstīs. Lai veicinātu sabiedriskās ārtelpas kvalitāti, kur funkcionalitāte apvienota ar modernām dizaina prasībām, "Elektrum Drive" rīko uzlādes staciju dizaina metu konkursu. Šis projekts ievērojami ietekmēs Baltijas valstu ainavu, jo tiks realizēts vismaz 90 vietās. Tas nozares profesionāļiem sniedz iespēju ietekmēt ainavu visās valstīs, tādēļ starptautiskajā konkursā "Elektrum Drive uzlādes staciju dizaina koncepta izstrāde" aicināti piedalīties arhitektu biroji, vides arhitekti un dizaineri, kā arī studenti.

"Elektromobilitāte jau ir ilgtspējīga mūsu dzīvesveida sastāvdaļa. Tagad ir pienācis laiks tai nodrošināt mūsdienīgu dizainu un funkcionalitātes risinājumus sabiedriskajā ārtelpā. Elektroauto uzlādes stacija ir principiāli atšķirīga no fosilās degvielas uzpildes vietas, — tajā tiek izmantota zaļā enerģija zaļam transportam. "Elektrum Drive" ir plašākais uzlādes tīkls Baltijā ar vispamanāmāko staciju pārklājumu, tādēļ meklējam radošus un zinošus partnerus, ar kuriem kopā veidot Latvijas un Baltijas ainavu," saka Ansis Valdovskis, AS "Latvenergo" Baltijas elektrotransporta uzlādes direktors.

Konkursa mērķis ir izstrādāt vienota koncepta dizaina programmu lieljaudas uzlādes stacijām. Radot staciju dizaina koncepciju, īpaša uzmanība jāpievērš:
- "Elektrum Drive" staciju redzamības veicināšanai,
- ilgtspējīgiem un elastīgiem dizaina risinājumiem,
- dizaina funkcionalitātei, kas kalpo lietotāja ērtībām, ietverot dažādus ainaviskās vides elementus, piemēram, nojumes, apgaismotus pilonus un soliņus, kas definēti konkursa materiālos.

Kopējais konkursa atlīdzību un godalgu fonds ir 15 750 eiro. Ar konkursa uzvarētāju tiks slēgts sadarbības līgums 10 000 eiro apmērā.
Prēmijas 1. kārtas pieteikumiem:

1. vieta: 3500 eiro;
2. vieta: 1250 eiro;
3. vieta: 1000 eiro.

Meta iesniegšana 1. kārtas piedāvājumam no 2024. gada 27. jūnijam līdz 11. augustam norisinās elektroniskajā iepirkumu sistēmā LEIS ar numuru "CA-7010/LE".
Saite uz konkursu: https://eis2.latvenergo.lv/price_polls/6997

Elektrum Drive, publiskā uzlādes tirgus līderis Baltijas valstīs, šogad plāno sasniegt 800 publisko pieslēgvietu skaitu Baltijā. Šis skaits ietver arī pirmos lieljaudas laukumus ar 300 kW uzlādes jaudu. Līdz 2025. gada nogalei Latvijā un Igaunijā plānots izbūvēt 90 lieljaudas uzlādes stacijas ar 4 pieslēgvietām katrā, kam tiek rīkots metu konkurss.

Partneri