Jaunā Eiropas Bauhaus kopienas pēcpusdiena 13. jūnijā

07.06.2024

Jaunā Eiropas Bauhaus (JEB) kontaktpunkts Latvijā — Latvijas Arhitektu savienība — sadarbībā ar Kultūras ministriju rīko kopienas pēcpusdienu, kas notiks 13. jūnijā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Apmeklēt pasākumu aicināts ikviens, kurš vēlas vairāk uzzināt par Jaunā Eiropas Bauhaus aktualitātēm un iecerēm.

Pasākuma gaitā dalībnieki uzzinās:
• par JEB veltītā inovācijas sprinta "JEB Latvijā — kopā radīta ilgtspēja" rezultātiem un 2024. gadā ieplānoto;
• par JEB labās prakses piemēriem Latvijā. Ar plašāku stāstījumu par savu pieredzi uzstāsies "MADE arhitekti", kuru darbs "Pitraga pietura", piejūras kafejnīca Ziemeļkurzemē, šogad iekļuva JEB starptautiskās balvas finālā, savukārt Dailes teātra priekšlaukums saņēma Latvijas Arhitektūras gada balvas Grand Prix 2023.

Pasākuma otrajā daļā būs iespēja baudīt atspirdzinājumus zaļajā muzeja pagalmā, kā arī neformālā gaisotnē pārrunāt ar Jauno Eiropas Bauhaus saistītus un citus jautājumus. Iepriekš piesakoties, apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja aktuālo izstādi "Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs" tās līdzkuratora, muzeja direktora Kaspara Vanaga vadībā.

Plašāka informācija par izstādi — muzeja mājaslapā.

Pasākums norisināsies no plkst. 15.00 līdz 18.00. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt savu dalību līdz 11. jūnija plkst. 18.00, rakstot uz [email protected]. Lūgums norādīt, ja vēlaties apmeklēt arī ekskursiju izstādē, lai labāk plānotu dalībnieku plūsmas.

Uz tikšanos!

 

Foto: Pitraga pietura, "MADE arhitekti"

Eiropas Bauhaus Latvijas kontaktpunkts Latvijas Arhitektu savienībā darbojas kopš 2022. gada, un ar Kultūras ministrijas atbalstu tika izveidots, lai informētu par projekta iniciatīvām, stimulējot Latvijas līdzdalību un starpnozaru sadarbību. Latvijas kontaktpunkts ir daļa kontaktpunktu tīkla visās ES dalībvalstīs.
Jaunais Eiropas Bauhaus ir vides, ekonomikas un kultūras projekts, kas savieno dizainu, ilgtspējību, pieejamību un investīcijas, lai sasniegtu Eiropas zaļā kursa mērķus. Projektu 2020. gadā izsludināja Eiropas Savienības prezidente Urzula van der Leiena.

Partneri