Jaunais Eiropas Bauhaus pilsētās un reģionos

28.06.2023

No 2023. gada 21. līdz 22. jūnijam, Jaunā Eiropas Bauhaus kopiena pulcējās Briselē, lai kopīgās diskusijās un darbnīcās ar nosaukumu New European Bauhaus in Cities and Regions pārrunātu ES kohēzijas politiku, kā arī stimulētu sarunas starp pilsētu un reģionu, ministriju, NVO un radošo industriju pārstāvjiem.

Programmas oficiālo daļu papildināja neformāli tīklošanās pasākumi, JEB balvas pasniegšanas ceremonija un European Urban Initiative pirmajā uzsaukumā atbalstīto projektu nosaukšana. No Latvijas finālā iekļuva un balvai tika nominēts projekts “Viskaļi. Dzīves kvalitātes dizaina institūts”, ko īsteno biedrība “Free Riga”. Sarīkojumos Briselē piedalījās arī pārstāvji no citiem JEB projektiem Latvijā, tai skaitā Latvijas Arhitektu savienības, Cēsu radošā un digitālā kvartāla “Rainis”, Alūksnes pašvaldības, Kultūras ministrijas, Finanšu ministrijas un VARAM.

Atgādinām, ka līdz 2023. gada 5. oktobrim ir atvērta pieteikšanās European Urban Initiative otrajam uzaicinājumam iesniegt inovatīvus, eksperimentālus, taču reālus projektus ar izmērāmiem rezultātiem pilsētvides zaļināšanai, ilgtspējīga tūrisma veidošanai un talantu izmantošanai sarūkošajās pilsētās. 

JEB pilsētu un reģionu pasākuma tiešraides arhīvs

Visi JEB balvu saņēmušie projekti

Partneri