Kā varam palīdzēt Ukrainas atjaunošanā

21.10.2022

ARHITEKTŪRAS SKOLU PLENĒRS

Septembra beigās norisinājās 17. Latvijas arhitektūras skolu plenērs, kas šoreiz izvērtās starptautisks. Plenērs bija veltīts karā izpostītu Ukrainas apdzīvoto vietu, piemēram, Bučas, Irpiņas, Čerņihivas, atjaunošanai. Desmit starptautiskās arhitektūras studentu komandās strādāja topošie speciālisti no Latvijas, Ukrainas, Polijas, Vācijas, kā arī no tālās Honkongas un Indijas. Jau novembrī studentu idejas uzklausīs Ukrainas Arhitektu savienība, un varbūt daļa no tām tiks īstenotas. Turklāt plenēra rīkotājs arhitektu biroja “Nams” vadītājs Sergejs Ņikiforovs stāsta: “Nesen saņēmu zvanu. Cilvēki, kas bija dzirdējuši manu uzstāšanos Latvijas Radio teica, ka ir gatavi piedāvāt moduļu mājas. Tātad plenērs iegūst aizvien plašāku nozīmi.”

Vairāk informācijas

ZIEDOJUMS MODUĻU MĀJĀM MOŠČUNĀ

Ukrainas Nacionālās arhitektu savienības viceprezidente Olena Olijnika ir izplatījusi aicinājumu ziedot netālu no Kijivas esošā un praktiski pilnībā nopostītā Moščunas ciema atjaunošanai.

   Dārgie kolēģi!
   Vēlos vēlreiz sirsnīgi pateikties Jums un visiem Latvijas kolēģiem par palīdzību, ko sniedzāt ukraiņiem pirmajos kara mēnešos un arī vēlāk. Ticiet man, mēs to ļoti novērtējam. Katrs vārds, katrs darbs, katrs eiro Ukrainas atbalstam ir ļoti svarīgs.
   Taču karš turpinās, un ļaunākais ir tas, ka ienaidnieks iznīcina dzīvojamās ēkas un infrastruktūru.
   Es rakstu šo vēstuli, sēžot patversmē. Katru dienu un nakti mums ir 3–5 gaisa trauksmes. Bet mēs nepadodamies un jau sākam atjaunot Ukrainu. Un es ceru, ka darīsim to kopā ar Jums.
   Kijivas reģionā vien ir iznīcināti 4000 privātmāju. Visvairāk izpostīts ir nelielais Moščunas ciems, kas atrodas 7 km attālumā no Kijivas, – tur nav palikusi neviena vesela māja. Taču iedzīvotāji tur turpina dzīvot – teltīs, šķūnīšos, vienkārši pagalmā.
   Kopā ar brīvprātīgo sabiedrisko organizāciju SaveUkraine Team mēs piedalāmies šī ciema atjaunošanā. Esam atraduši vienkāršu, modulāru, ļoti ātri saliekamu, ekoloģisku un energotaupīgu māju uz saplākšņa bāzes ar celulozes izolāciju, kura atbilst visiem Eiropas standartiem. Būvniecības laiks – divas nedēļas, cena – 50 000 eiro ar iekārtojumu (durvis, logi, jumts, santehnika, elektrība). Šobrīd vācam naudu pirmajām četrām mājām un lūdzam palīdzēt. Pat 10 eiro palīdzēs ātrāk tikt galā ar šo problēmu.

   Privātpersonas var ļoti vienkārši veikt pārskaitījumu vietnē SaveUkraine Team. Ziedojuma mērķī lūgums norādīt – Moshchun

   Pārskaitījumam no juridiskas personas konta:
   Saņēmējs: public organization “Association of Human Rights”
   Saņēmēja adrese: UA 04071 Kyiv, Naberezhno-Luhova street, b. 6B
   Bankas nosaukums: JSC CB “Privatbank”, 1D Hrushevskoho str., Kyiv, 01001, Ukraine
   SWIFT kods: PBANUA2X
   Konti: UA783052990000026003010126565 (EUR)
           UA273052990000026002040121081 (USD)
   Maksājuma mērķis: Charitable donation for renovation of Moshchun village

   Apsolu personīgi uzraudzīt būvniecības procesu un atskaitīties par katru eiro.
   Cilvēki, kas vada vietni SaveUkraine Team, paraksta līgumu ar katru iedzīvotāju. Līgumam tiek pievienots mājas plāns un būvniecības noteikumi. Tāpat mēs parakstām arī līgumu ar Gostomeļas teritoriālās kopienas administrāciju, kurā ietilpst Moščuna.

   Prezentācija par Moščunu un ar māju plāniem

   Ar pateicību –
   Olena Olijnika, Dr. sc., Dr. arch.
   Ukrainas Nacionālās arhitektu savienības viceprezidente

UZSAUKUMS EN

Partneri