Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biroja atklāšana

29.11.2023

Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas birojs 2023. gada 7. decembrī plkst. 14.00 aicina uz kultūras telpu “Koka Rīga”, lai atzīmētu Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biroja atklāšanu!

Kad: 7. decembris plkst. 14.00
Kur: "Koka Rīga", Krāsotāju iela 12, Rīga
 
Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas birojs ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta ietvaros 2023. gadā izveidota struktūrvienība, kas atbild par materiālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstību Rīgā. Birojs izveidots, lai ieviestu vienotu pilsētas politiku materiālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības jomā, tostarp nodrošinot kultūrvēsturiski nozīmīgu objektu un teritoriju izpēti, sistematizēšanu un monitoringu, kultūrvēsturiski vērtīgu teritoriju un objektu projektu attīstības priekšlikumu izstrādi, kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanu un izglītošanu par tā saglabāšanu.
 

Atklāšanas pasākumā būs iespēja iepazīties gan ar jaunā Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biroja darbību un vīziju, gan ar materiālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības plāna 2026.-2030. gadam izstrādes koncepciju un tā pamatojumu. Plānu paredzēts izstrādāt tuvāko divu gadu laikā, iesaistot plašu interesentu loku, kuru darbība un ikdiena saskaras ar materiālā mantojuma tēmu pilsētā. Tostarp programmā paredzētas vairākas prezentācijas – stāsti no ieinteresētajām pusēm, kas iezīmēs kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības izaicinājumus savā nozarē un ieteikumus kultūrvēsturiskā mantojuma politikai un biroja darbībai.

Atklāšanas pasākums ar nolūku norisināsies kultūras telpā “Koka Rīga”, kas jau zināma kā vieta mantojuma saglabāšanas aktivitātēm. Uz notikumu aicināti gan pilsētas darbinieki, gan attīstītāji, mantojuma un arhitektūras jomas praktiķi, gan nevalstisko organizāciju, namu īpašnieku pārstāvji un citi interesenti!

Reģistrācija pasākumam līdz 30. novembra plkst. 18.00!

Sīkāk par atklāšanas notikumu un Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biroju sazinieties ar Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biroja eksperti kultūras mantojuma jomā Lieni Ošiņu tel. 67105461, epasts: liene.osina@riga.lv.

Partneri