Labai praksei neatbilstošs konkurss

07.12.2018

Godājamie kolēģi!

Latvijas Arhitektu savienība ir atzinusi par labai konkursu praksei neatbilstošu Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras izsludināto metu konkursu “Latvijas ekspozīcijas idejas koncepcijas izstrāde dalībai starptautiskajā izstādē “EXPO 2020 Dubai” un aicina arhitektus tajā nepiedalīties.

Nedz konkursa darba sagatavošanai paredzētais laiks, nedz arī projekta izstrādei noteiktais termiņš nav atbilstošs konkursa priekšmetam un ir nepietiekams izstrādei profesionālā līmenī. Darbu vērtēšanai laiks nav paredzēts vispār, pēc nolikuma nav skaidrs, vai, kad un kādā veidā notiek uzvarētāja noteikšana pēc otrās kārtas. Nav pievienots pakalpojuma līguma projekts.
LAS konkrēto metu konkursu uzskata par spilgtu neizpratnes un necieņas izpausmi, vēlmi uz radošo profesiju pārstāvju rēķina labot citu personu nekompetences un neizdarības rezultātu.

LAS informē, ka šī konkursa rezultātā izstrādātais projekts netiks ieskaitīts arhitekta prakses apjomā, kas nepieciešams tālākizglītības punktu skaita noteikšanai, kā arī objekts netiks pieņemts LAS Arhitektūras gada balvas konkursam. Tiks veiktas sarunas arī ar citu būvniecības nozares konkursu rīkotājiem par tādu objektu pieteikumu nepieņemšanu, kuri tapuši neatbilstošu konkursu rezultātā.

Ar cieņu –
Latvijas Arhitektu savienība

 

Partneri