Pasākumu sērija "LAS 99+ DEJU VAKARS"

14.12.2023
LAS 99+ DEJU VAKARS & ĒNĀ
Ieskandinot biedrības “Latvijas Arhitektu savienība” simtgadi 2024. gadā, aicinām profesionālo kopienu, arhitektūras draugus un entuziastus uz deju vakaru, lai atskatītos uz paveikto pēdējos 100 gados un svinētu ceļu uz nākamajiem – laikmetīgākiem, atvērtākiem, atbildīgākiem un ilgtspējīgākiem nākamajiem simts gadiem.

KUR: Arhitektu nams, Torņa iela 11, Rīga
KAD: 2023. gada 28. decembris
SĀKAM: 19:00. Beidzam ap 02:00
RĪKO: biedrība “Latvijas Arhitektu savienība” un apvienība “Ēna”
Plakāta dizains: Ivars Veinbergs
 
LINE-UP:
Reinis Semēvics,
Trīne un Inga,
Platons Buravickis,
Michael Holland,
Ģirts Reiniks,
Semjons Haņins,
Seimurs Guseinovs,
Jurijs Santalovs
Thinner

IEEJA: par ziedojumiem.
 
EKSPOZĪCIJA: LATVIJAS ARHITEKTU SAVIENĪBA. 100
KUR: Ārtelpā pie Arhitektu nama Torņa ielā 11, Rīgā
KAD: 2023. gada 21. decembris - 2024. gada marts

Caur vēsturiskām fotogrāfijām, arhīva materiāliem un rasējumiem izstāstot Latvijas Arhitektu savienības 100 gadu vēsturi, attīstību un lomu Latvijas arhitektūras un arhitektu kopienas attīstībā - kopš tās dibināšanas 1924. gadā. Ekspozīcijas dizains atkal izmanto metāla stendus, kas izstrādāti šī gada Latvijas Arhitektūras gada balvai. Ārtelpas ekspozīcija garāmgājējus koncentrētā, īsā un atraktīvā veidā iepazīstina ar stāstu par Latvijas Arhitektu savienību un aicina interesentus turpināt apmeklējumu iekštelpās. Ekspozīcijas ideja ir notikumiem plašo stāstu par Latvijas Arhitektu savienības vēsturi un attīstību izstāstīt pieejamā, laikmetīgā un atraktīvā veidā.
 
EKSKURSIJAS: ARHITEKTU NAMĀ
KUR: Arhitektu nams, Torņa iela 11, Rīga
KAD: 2023. gada 27. decembrī, plkst. 12:00, 14:00, 16:00

Ekskursijas Arhitektu namā Torņa ielā 11 - atklājot acīm plašo Latvijas Arhitektu savienības mītnes vietu un plašai sabiedrībai ikdienā tikai daļēji pieejamās, taču vēsturiski un arhitektoniski krāšņās telpas, kuras Savienība izmanto jau kopš 1926. gada. tiks akcentētas Arhitektu nama būvvēsture un arhitektoniski mākslinieciskie elementi. Arhitektu nams Vecrīgā, Torņa ielā 11 ietver daļu viduslaiku Rīgas nocietinājumu mūra un vienu no tā daudzajiem torņiem – Sv. Jura torni. 1926.–1928. gadā pēc arhitekta Aleksandra Trofimova projekta ēka pirmo reizi tika pielāgota jaunā saimnieka, toreizējās Latvijas Arhitektu biedrības, vajadzībām. Veidojot interjeru, arhitekts izmantoja senas arhitektoniskās detaļas no vēsturiskajām Rīgas celtnēm.

NOTIKUMUS RĪKO: biedrība “Latvijas Arhitektu savienība”
ATBALSTA: Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departaments

Partneri