Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 svinīgās apbalvošanas ceremonija

30.10.2020

Šonedēļ Rīgā ar dažādu pasākumu sēriju tiek atzīmēta Arhitektūras nedēļa. Nedēļas notikumu mērķis ir izcelt pēdējā gada sasniegumus arhitektūrā un rosināt diskusiju par nozares . Arhitektūras nedēļu noslēgs Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas norisināsies piektdien, 30. oktobrī, kad tiks paziņoti augstākā apbalvojuma Latvijas arhitektūrā laureāti. Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 izvirzītā tēma ir "Neparedzāmās sekas".

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 svinīgās apbalvošanas ceremonijas tiešraide piektdien, 30. oktobrī, plkst. 19.00.

Rūpējoties par cilvēku veselību un drošību, Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 svinīgā apbalvošanas ceremonija norisināsies virtuālajā vidē. Ceremonijas laikā tiks paziņots, kuri ir tie objekti un procesi, kas saņēmuši augstākos apbalvojumus Latvijas arhitektūrā. 

Laureātus izvēlēsies LAGB 2020 Fināla žūrija, kā sastāvā ir arhitekts Andro Mands (Andro Mänd), kurš ir strādājis tādos arhitektu birojos, kā "Kavakava" un "Salto", savukārt šobrīd ir Igaunijas Arhitektu savienības prezidents; arhitektu biroja "Kancas" arhitekte un vadītāja Guste Kančaite (Gustė Kančaitė), kura 2018. gadā tika nominēta Kauņas gada arhitekta titulam; arhitekts un pasniedzējs Oktavio Mestre (Octavio Mestre), kurš ir arī digitālā izdevuma t18 līdzdirektors, kā arī arhitektu biroja "Brigita Bula arhitekti" vadītāja Brigita Bula, kura pagājušajā gadā saņēma Latvijas Arhitektūras lielo gada balvu par projektu Sāls māja Pāvilostā. Ceremonijā tiks pasniegta arī "Delfi" lasītāju balsojuma balva.

Ceremonijas tiešraidi būs iespējams skatīties Delfi.lv, vai arī Latvijas Arhitektu savienības Facebook lapā: ŠEIT. un portālā Delfi.

Partneri