Izstāde un lekciju cikls "Modernisms Latvijā"

26.09.2023
Arhitektūras birojs “OUTOFBOX”, Arhitektūras nedēļas ietvaros, 2023. gada 3. oktobrī, no plkst. 13.00-17.00, Dailes teātrī, Brīvības ielā 75, Rīgā, aicina uz lekciju ciklu "Modernisms Latvijā"! Savukārt, no 2. oktobra līdz 15. novembrim, Dailes teātra 2. stāva foajē, norisināsies pēckara modernisma tēmai veltīta arhitektūras izstāde “Modernisms Latvijā. Maketu sērija”.
  
Kad: Lekciju cikls – 3. oktobrī, no plkst. 13.00-17.00; Izstāde – no 2. oktobra līdz 15. novembrim, no plkst. 12.00 – 18.00, Dailes teātra 2. stāva foajē
Kur: Dailes teātris, Brīvības iela 75, Rīga
KP: Lekcijas apmeklējums sertificētiem arhitektiem dod 1 kompetences paaugstināšanas kredītpunktu formālās izvēles pasākumu sadaļā
Pieteikšanās: Dalība seminārā bez maksas. Lai piedalītos seminārā, nepieciešama reģistrācija, vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās!
Kontaktinformācija: seminari_info@latarh.lv
Ieeja izstādē un uz lekciju cikla pasākumu bez maksas! 
 
Padomju laika arhitektūru, kuru vairums saista ar neizteiksmīgu, standartizētu, zemas kvalitātes būvniecību, nevar vērtēt tikai pēc tā perioda masu ražošanas viduvējībām. Tāpat kā senāku laiku arhitektūras vēsturē mēs izceļam tā brīža spilgtākos objektus, tā arī pēckara modernisms ir jāvērtē pēc tā perioda labākajiem sniegumiem.
 
Izstāde “Modernisms Latvijā. Maketu sērija” caur desmit mēroga modeļu prizmu stāsta vairākas desmitgades garu vēstures posmu, parādot tā laika revolucionārākos, spilgtākos arhitektūras meklējumus. Maketos atspoguļotas gan pirmās no Skandināvijas nākušās modernisma vēsmas, parādīts būvtehnoloģiju uzvaras gājiens, gan apdraudētais un jau zudušais arhitektūras mantojums, kā arī modernisma lēnais noriets un pāreja postmodernisma zīmē.
 
Arhitektūras nedēļas ietvaros izstādi pavadīs arhitektūras atvērto durvju dienas pasākums, kad 3. oktobrī no 13.00 – 16.00 Dailes teātra telpās ar modernisma tēmai veltītām lekcijām uzstāsies arhitekti un pētnieki. Pēc lekciju cikla, plkst. 16.00, Dailes teātra skvērā – ekskursija kopā ar biroja “MADE arhitekti” pārstāvjiem.
 
Programma:
 
  • 12.45

Ierašanās un reģistrēšanās

  • 13.00-16.00
Lekcijas:

Ieva Zībārte "Marta Staņa. Jaunatklātie darbi";
Karīna Horsta "Ernests Štālbergs. Modernisma sākotne";
Marta Kotello "Modernisms ar iekšām. Dubultu stacija";
Artis Zvirgzdiņš "Visuresošais gaistošais. Pēckara modernisma arhitektūras mantojums Latvijas laukos";
Gustavs Grasis "Rīgas postmodernie tipveida kioski - dzīvesgājumu, procesu un strāvojumu koncentrāts";
Uldis Lukševics "Elizabetes 2. Atdzimšana";
Pēteris Bajārs "Izstāstīt modernismu. Ceļš pie maketiem";
Linda Krūmiņa, Miķelis Putrāms "Modernisma dāvana mūru pilsētai".
 
  • 16.00-17.00

Ekskursija Dailes teātra skvērā ar “MADE arhitekti”

Informējam:
 
Pasākuma rīkotāji: arhitektūras birojs “OUTOFBOX”
Pasākuma atbalstītāji: Latvijas Arhitektu savienība, Dailes teātris, Valsts kultūrkapitāla fonds
 
Vairāk informācijas par Arhitektūras nedēļu

Partneri