"MADE arhitektu" veidotā "Pitraga Pietura" nominēta JEB balvai

18.03.2024

"MADE arhitektu" veidotā "Pitraga Pietura" nominēta Jaunā Eiropas Bauhaus balvai starp 50 finālistiem, kas atlasīti no vairāk nekā 530 pieteikumiem no visas Eiropas. Ziemeļkurzemes piejūrā atrodamā kafejnīca nominēta kategorijā 'Atgūt piederības sajūtu" ("Regaining a sense of belonging").

"Pitraga Pietura" ir kafejnīca, vietējās kopienas un ceļotāju satikšanās punkts, kas 2023. gadā izveidots Pitraga zivju kūpināšanas fabrikas caurlaides ēkā, saglabājot esošo estētiku un pievienojot laikmetīgus dizaina un funkcionalitātes elementus. Arhitektūras kvalitāte, ilgtspējīgi un apritīgas būvniecības risinājumi, kā arī pasūtītāju — trīs ģimeņu komūnas — daudzdimensionālais dialogs ar apkārtnes iedzīvotājiem "Pitraga Pieturu" ierindo kā vienu no "Jaunā Eiropas Bauhausa" piemēriem tepat Latvijā.

Kopā konkursā tiks pasniegtas 20 balvas, divas no tām noteiks skatītāju balsojums. Iespēja atbalstīt iniciatīvu, ir, balsojot par projektu konkursa mājaslapā. Atdot balsi par kādu no finālistiem iespējams no 6. marta plkst. 13.00 (12.00 CET) līdz 20. marta plkst. 19.00 (18.00 CET).

Projekta autori ir "MADE arhitekti", kuri saņēmuši vairākas nacionālā līmeņa arhitektūras balvas tieši par sociāli iekļaujošu un ilgtspējīgu arhitektūru. Vairāki viņu darbi ir arī nominēti Eiropas Savienības balvai mūsdienu arhitektūrā "Mies van der Rohe Award".

Savukārt vairāk par "Pitraga Pieturas" aktivitātēm jaunajā vasaras sezonā var uzzināt instagram kontā.

"Jaunais Eiropas Bauhaus" ir vides, ekonomikas un kultūras stratēģiskā iniciatīva, kas savieno dizainu, ilgtspēju, pieejamību un investīcijas, lai sasniegtu Eiropas zaļā kursa mērķus.

Uzvarētāji tiks paziņoti apbalvošanas ceremonijā, kas notiks «Jaunais Eiropas Bauhaus» otrā festivāla laikā no 2024. gada 9. līdz 14. aprīlim Briselē.

Partneri