Maijā apbalvos Mīsa van der Roes balvas 2024 ieguvējus

06.05.2024

Noslēdzies Mīsa van der Roes vārdā nosauktās Eiropas Savienības Laikmetīgās arhitektūras balvas konkurss. Uzvarētāji tiks sumināti apbalvošanas ceremonijā 14. maijā — pasākumā Mīsa van der Roes paviljonā Barselonā, kas ievadīs Barselonas arhitektūras nedēļu.

Kopš 2001. gada Eiropas Komisijas un Mīsa van der Roes fonda organizēto balvu piešķir par izcilību arhitektūrā visā Eiropā. Balva apliecina kvalitatīvas arhitektūras ieguldījumu ilgtspējīgā attīstībā un iedzīvotāju labklājībā. Laureāti saņem galveno balvu (60 000 eiro), kā arī jaunā arhitekta balvu (20 000 eiro).

Lai iepazīstinātu ar izvirzītajiem, atlasītajiem un apbalvotajiem projektiem katrā kategorijā, tiek veidots katalogs un ceļojošā izstāde. Ir pieejama arī lietotne, kurā var gan aplūkot izvirzītos darbus, gan izpētīt to atrašanās vietu. Starp balvai nominētajiem 362 darbiem no 38 Eiropas valstīm bija arī septiņi no Latvijas.

Mīsa van der Roes balvas arhitektūras balvas 2024. gada laureāts ir Studiju paviljons Braunšveigas Tehniskās universitātes studentu pilsētiņā, Vācijā, ko veidojuši arhitekti no Berlīnes Gustavs Dīsings (Gustav Düsing) un Makss Hāke (Max Hacke).

Uzvarētājs jaunās arhitektūras kategorijā — Gabriela Garsijas Markesa bibliotēka Barselonā, Spānijā. Autors: "SUMA Arquitectura".

Plašāka informācija par uzvarētājiem un Mīsa van der Roes balvu.

Partneri