Sadarbojoties Latvijas Arhitektu savienībai un Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūtam, 2024./2025. gada akadēmiskajā gadā uzsākta Mentoringa programmu topošajiem profesionāļiem arhitektūrā. Studentu interese saņemt praktizējoša arhitekta atbalstu un iepazīt darba ikdienu ir liela, tāpēc aicinām arhitektus būt atsaucīgiem, dalīties pieredzē un zināšanās, tā sniedzot nozīmīgu ieguldījumu nozares nākotnē!
Pieteikšanās pagarināta! Arhitekti – potenciālie mentori aicināti pieteikties dalībai programmā līdz 11. oktobrim, aizpildot anketu.
Kādi ir mentora ieguvumi?
• Mentora pozīcija var palīdzēt atrast jaunus izaicinājumus un sadarbības veidus, lai atbalstītu studējošo.
• Mentoram ir iespēja nodot savu profesionālo pieredzi un atbalstīt studējošo, vienlaikus attīstot savas vadības un komunikācijas prasmes.
• Mentoringa process var sekmēt jaunu, noderīgu biznesa kontaktu dibināšanu, kam varētu būt potenciāls pāraugt iespējamos sadarbības projektos, un piekļūt jaunām idejām un redzējumam.
Kas ir labs mentors?
• Labs mentors atzīst, ka profesionālās attiecības ar studējošo ir vienlīdzīgas.
• Mentoram ir jābūt labam klausītājiem un komunikatoram, kā arī atvērtam mācīties no studējošā, vienlaikus sniedzot vadlīnijas un palīdzību.
• Mentoram jāapņemas aktīvi piedalīties programmā un jārod laiks un kapacitāte darbam ar studējošo.
Kādas prasmes ir nepieciešamas?
• Mentoram jābūt atvērtam, godīgam, pacietīgam un gatavam veltīt savu laiku studējošā attīstībai.
• Mentoram jārēķinās ar nepieciešamību strādāt ar cilvēkiem, ar kuriem nav bijis iepriekšējas saistības.
• Mentoringa process tiktu bagātināts, ja mentoram būtu piekļuve dažādiem kontaktiem, interesantām vidēm u.c. pieredzēm, kas palīdzētu attīstīt studējošā potenciālu.
Kas nav sagaidāms no mentora?
• Starp mentoru un studējošo valda profesionālas attiecības.
• No mentoriem netiek sagaidīts atbalsts un padomi personiska rakstura jautājumos.
Mentoringa programmas mērķis ir veicināt jauniešu profesionālo attīstību un karjeras izaugsmi arhitektūras nozarē, piedāvājot viņiem iespēju studiju laikā būt ciešā sadarbībā ar pieredzējušiem arhitektiem, sniedzot gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas, kā arī palīdzēt jaunajiem speciālistiem orientēties darba tirgū. Programma sākotnēji tiek īstenota kā pilotprojekts ar ierobežotu dalībnieku skaitu. To veidos regulāras mentoru un studentu tikšanās, programmas dalībniekiem būs iespēja piedalīties meistarklasēs, semināros un nozares pasākumos, lai paplašinātu dalībnieku zināšanas un kontaktu tīklu.
Tuvākais Latvijas Arhitektu savienības un Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta mentoringa programmas pasākums plānots 16. oktobrī LAS Arhitektu namā, Torņa ielā 11, Rīgā.
Plašāka informācija par mentoringa programmu pieejama tās aprakstā.