Pasaules arhitektūras diena Siguldas novadā

Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Siguldas novadu aicina 2022. gada 3. oktobrī Pasaules arhitektūras dienu svinēt krāšņajā Siguldas novadā! Tā kā 2022. gads ir pasludināts par UIA veselīgā dizaina gadu, tad šī gada Pasaules arhitektūras dienas tēma ir labklājības arhitektūra.

Siguldas novads un pilsēta pēdējo gadu laikā piedzīvojis pārmaiņas, kas nepaliek nepamanītas. Degradētās teritorijas pārtapušas radošo industriju kvartālā, padomju ēras kultūras nama vietā slejas kultūras centrs Devons, uz kura skatuves nu koncertē Latvijā un pasaulē atzīti mākslinieki. Tūrisma objekti vilina ne tikai ar elpu aizraujošiem skatiem, bet arī ar senām un jaunām arhitektūras pērlēm. Pilsētvide – ielu infrastruktūra, skolas un atpūtas vietas un centri, iet vienā ritmā ar Eiropas elpu, radot dzīves telpu, kas ļauj Siguldai būt par vienu no iekārojamākajām dzīves vietām Latvijā.

Lai iepazītu novadu, kas nu nav vien vieta, kuru atpazīst pēc krāšņajiem dabas skatiem, aicinām Pasaules arhitektūras dienu pavadīt Siguldas novadā iepazīstot objektus kopā ar arhitektiem un gūstot jaunas zināšanas un iedvesmu lekcijās, kas noritēs katrā no apskates objektiem!

2022. gada 3. oktobrī, pirmdienā:

8:00 Izbraukšana no Strēlnieku laukuma, Rīgā

8:50 Ierašanās Siguldā (Pils ielā 10)

  • Arhitektu dienu atklāšana kultūras centrā Devons
  • Siguldas pilsētas ģimnāzijas un Sporta centra apskate
  • Siguldas pils kvartāla un Siguldas Jaunās pils apskate

12.50 Ierašanās Krimuldā

  • Krimuldas muižas apskate
  • Sanatorijas un ciemata teritorijas apskate
  • Arhitekta M. Putrāma lekcija par labklājības arhitektūru

15:00 Viesu nama Ziedlejas apskate

18:00 Arhitektūras dienas noslēgums 80. gados modernākajā kultūras namā Gauja

Dalība pasākumos tikai ar iepriekšēju pieteikšanos (vietu skaits ierobežots). Reģistrācijas anketa šeit.

LAS nodrošina autobusu Rīga–Sigulda–Rīga, maksa tiks precizēta, ņemot vērā pieteikušos skaitu.

Arhitektūras dienas pasākumu apmeklējums arhitektiem dos arī kompetences paaugstināšanas kredītpunktus, to skaits tiks precizēts.

Pasākumā laikā notiks gan fotografēšana, gan filmēšana, iegūtie materiāli tiks izmantoti organizatoru sociālajos tīklos, preses publikācijās, mājaslapās.

Info: seminari_info@latarh.lv, m.200 280 97

Partneri