Pieteikšanās LINA stipendiātu konkursā

08.04.2024

Līdz 13. maijam atvērts arhitektūras platformas LINA stipendiātu konkurss, kurā pieteikties aicināti radoši telpisko prakšu pārstāvji, teorētiķi un domātāji. LINA aicina jaunos teorētiķus un praktiķus projektēšanas un būvniecības procesos arvien vairāk pievērsties atjaunošanas praksēm un neaugsmes (de-growth) principiem. Tiek gaidīti gan individuāli, gan komandu pieteikumi ar radikālām idejām, praktiskiem risinājumiem, teorētiskām atziņām vai pārdomas rosinošām praksēm, kas akcentē vides krīzes problemātiku.

Konkursa rezultātā 25 izvēlētie stipendiāti tiks uzaicināti uz 2024. gada LINA konferenci Sarajevā (3.–4. oktobrī), kā arī varēs piedalīties LINA arhitektūras programmas — pasākumu sērijas, ko organizē platformas dalībnieki visā Eiropā, — veidošanā. LINA platformu līdzfinansē Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa".

Par LINA kopienas asociēto partneri Latvijā kļuvis Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA). LINA ir Eiropas mēroga platforma, 34 institūciju tīkls, kas darbojas arhitektūras un citu ar telpas veidošanu saistīto jomu krustpunktā. Kopš šī gada februāra LMDA institūts ir viens no muzeju, universitāšu, pētniecības institūciju, fondu, triennāļu, biennāļu un citu Eiropas un Vidusjūras reģiona organizāciju apvienības LINA biedriem, kas sadarbojas organizējot virkni dažādu pasākumu visā Eiropā. LINA platformu koordinē Ļubļanas Universitātes Arhitektūras fakultāte, vadošā izglītības iestāde arhitektūras un urbānisma jomā Slovēnijā.

Plašāka informācija par stipendiātu konkursu — LINA mājaslapā.

Jautājumu gadījumā par konkursa norisi un pieteikšanos iespējams sazināties arī ar LMDA institūtu: [email protected].

Partneri