RTU Arhitektūras un dizaina institūts ielūdz uz arhitektu izlaidumu

08.03.2024

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūts aicina uz RTU Arhitektūras un dizaina institūta gaidāmo jauno arhitektu izlaidumu, diplomprojektu izstādes atklāšanu un institūta ēkas jaunās desmitgades svinībām, kas notiks 8. martā plkst. 18 Ķīpsalas ielā 6, 4. stāvā, zīmētavā.

"Radīt vietas, ko cilvēki iepriekš nav piedzīvojuši, tādas, kas paliek atmiņā un dod sapni par nākotni," tā, citējot japāņu autodidaktu arhitektu Tadao Ando, savu pasaules redzējumu un sajūtu raksturo 33 jaunie arhitekti, kuri šonedēļ saņems Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) diplomus par profesionālo maģistra grādu arhitektūrā iegūšanu. Jauno arhitektu izlaidums notiks 8. martā plkst. 18 RTU Arhitektūras un dizaina institūtā (ADI), Ķīpsalas ielā 6, 4. stāvā, zīmētavā, savukārt plkst. 19 tiks atklāta diplomprojektu izstāde "Sapņu struktūras" un no plkst. 20.00 svinēts Arhitektūras un dizaina institūta mājvietas otrās desmitgades sākums. Inovatīvu un ilgtspējīgu pieeju meklēšana kultūrvēsturisku objektu un pilsētvides atdzīvināšanai, sabiedrībai aktuāli sociālie jautājumi, iedzīvotāju aktīvāka iesaiste apkaimju un dzīvestelpas pilnveidošanā, ir temati, kurus savos pētījumos un diplomprojektos risina šā gada RTU ADI absolventi.

Piemēram, Laura Bidzāne meklējusi iespējas paplašināt Dzelzceļa muzeju, veidojot to kā atvērtu sociālās komunikācijas vidi ar iekļaujošu publisko ārtelpu. Jaunā muzeja ēka ir kā savienojumu starp vēsturiskajiem apjomiem.

Danna Degle pētījusi dažādus arhitektūrā balstītus pilsētvides dzīvināšanas principus un izstrādājusi vadlīnijas Vidzemes tirgus kvartāla dzīvināšanai.

Veidojot vīziju Bērzes dzirnavu teritorijas attīstībai, Anna Tihanova apbūvē integrējusi atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas un iecerējusi, ka nākotnē šis kultūrvēsturiskais piemineklis būs Vides skola, kur ikviens varēs izglītoties, kā mazināt savu ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Iepazīstoties ar dažādām pieejām spēkstaciju projektēšanā, Tils Zigmunds Ozoliņš savā diplomprojektā radījis multifunkcionālu pētniecības centru, kas spētu mijiedarboties ar augstas drošības valsts mēroga kodolreaktoru.

Savukārt Daniils Klekers analizējis jauno tehnoloģiju nozīmi pilsētu atjaunošanā pēc katastrofām un kā iespējamo risinājumu dzīvojamās vides revitalizācijai Borodjankā, Ukrainā, piedāvā izmantot modernas moduļu mājas.

Visus jauno arhitektu diplomprojektus izstādē "Sapņu struktūras" būs iespējams aplūkot līdz 5. aprīlim ADI ātrijā darbdienās no plkst. 9.00 līdz 20.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja izstādē – bez maksas.

Šis jauno arhitektu izlaidums un diplomprojektu izstādes atklāšana iezīmē jaunu desmitgadi ēkai, kuru kā pirmo renovēto ēku RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā atklāja 2013. gadā un kurā mājvietu rada toreizējā RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts. Desmit gadus arhitekti, dizaineri un tekstilnieki ir bijuši draudzīgi kaimiņi, bet kopš 2024. gada janvāra, kad, apvienojot Arhitektūras fakultāti un MLĶF Dizaina tehnoloģiju institūtu, tika izveidots ADI, ir kļuvuši par uzticamiem sabiedrotajiem. ADI direktore Māra Liepa- Zemeša ir pārliecināta, ka ciešāka arhitektu, dizaineru un tekstilnieku sadarbība rezultēties starpdisciplināros projektos, kuru īstenošanā varēs piedalīsies arī inženieri un citu nozaru pārstāvji. Studējošajiem būs pieejamas plašākas radošo izpausmju iespējas un savstarpējā sinerģijā radīsies jaunas idejas labākai un laimīgākai nākotnei.

Uz ADI ēkas desmitgades svinībām "Jaunā dekāde", kas sāksies 8. martā plkst. 20.00 ar levitējoša kuba performanci "Ēkas sinerģija" 1. stāva ātrijā, turpināsies visos ēkas stāvos un noslēgsies ar dejām un ballīti zīmētavā, ir aicināti visi ADI studējošie un strādājošie, kā arī RTU beigušie arhitekti, dizaineri un tekstilnieki. Pasākuma viesus priecēs DJ Dāvids Pikša, par atspirdzinājumiem un uzkodām rūpēsies dzērienu un austeru bārs "Buržujs" un šefpavārs Renārs Purmalis. Ieeja bez maksas. Reģistrācija pasākumam! 

Partneri