SALONS. Epizode #5: Miro Romāns & Zane Priede

19.01.2024

Turpinot pasākumu sēriju, trešdien, 24. janvārī kultūrtelpā “Smilga” plkst. 19.00 notiks SALONS #5, otrā no divām plānotajām ziemas epizodēm. SALONA viesi būs arhitekts Miro Romāns (Miro Roman) un fotogrāfe Zane Priede. Epizodē tiks apskatīta IT un arhitektūras izteiksmes līdzekļu pārklāšanās, spēlēšanās ar reāliem, digitāliem un imagināriem objektiem, iztēles provokācijas un fantastiski sirreālas telpas radīšanas iespējas.

Kad: 2024. gada 24. janvārī plkst. 19.00

Kur: Kultūrtelpa galerija “Smilga”, E. Smiļģa iela 34A, Rīga

Salona piektās epizodes viesi:

Dr. Miro Romāns ir arhitekts un pētnieks, un viņu interesē informācijas tehnoloģiju un arhitektūras radīšanai lietoto izteiksmes līdzekļu mijiedarbība. Viņš pēta, projektē, kodē un raksta par arhitektūru un pasauli, spēlējoties ar ēkām, grāmatām, attēliem, mākoņiem, avatariem, plūsmām, sarakstiem, indeksiem un pikseļiem. Šobrīd Miro ir docents Innsbrukas Universitātes studijā "House of Coded Objects", kā arī vecākais pasniedzējs un pētnieks studijā "Meteora" Šveices Federālā tehnoloģiju institūta Cīrihē (ETH Zürich) Digitālās arhitektonikas katedrā. Viņš ir bijis vieslektors Vīnes Tehniskajā universitātē un pētnieks Singapūras ETH centra starpdisciplinārās pētniecības programmā "Future Cities Laboratory" un līdzredaktors grāmatai "A Quantum City". Miro ir izstrādājis skaitļošanas bibliotēku Xenotheka un tās meklēšanas instrumentu Ask Alice. Alice_ch3n81 un Miro kopā ir sarakstījuši "A Play Among Books", savukārt, Alice_ch3n81 sadarbībā ar Silvio Vujčiču radies viņu pēcnācējs SOLL.  www.miro.romanvlahovic.com

Fotogrāfe Zane Priede savu profesiju apguvusi pašmācības ceļā. Zane absolvējusi Eindhovenas dizaina akadēmiju Nīderlandē, un viņas darbos apvienojas iegūtā dizaina izglītība, aizraušanās ar fotogrāfiju un arhitektūru. Caur saviem vizuālajiem meklējumiem fotogrāfijā viņa tiecas pēc fantastiskā ikdienišķajā. Izmantojot dažādus priekšmetus, nelielu objektu kombinācijas un dažādas faktūras, Zane rada iedomātas un sirreālas ainas, savos darbos pielietojot rotaļīgu stāstīšanas pieeju un spēlējoties ar uztveres mainīgo dabu. Pagājušā gada rudenī galvaspilsētas pilsētvidē īpaši pamanāmas bija Zanes ēdienu fotogrāfijas Rīgas restorānu nedēļas kampaņai. www.zanepriede.lv

Informējam:
 
SALONS ir pulcēšanās, lekciju un neformālu sarunu pasākumi, ko organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA), LMAA AGENCY (komunikācijas un aktīvisma platforma jaunveidojamās LMA Arhitektūras skolas ietvaros) un ĒTER arhitektūras studija. Pasākumi plānoti regulāri ar mērķi papildināt vietējās arhitektūras scēnu, aktualizēt daudzveidīgo laikmetīgās arhitektūras kultūru, iesaistot un runājoties ar dažādu jomu pētniekiem, domātājiem, dizaineriem, radošajiem profesionāļiem, interesentiem un plašāku sabiedrību. 

Pasākums ir bez maksas. Tas notiks angļu un latviešu valodās. Tiešraide nav plānota. Tiekamies klātienē. Neformālu sarunu rosināšanai būs pieejams “Smilga” bārs.
 
SALONA epizodes organizē un veido Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA), ĒTER arhitekti, kultūrtelpa-galerija “Smilga”.
 
Epizodi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
 
SALONA kuratores: Dagnija Smilga (ĒTER, LMAA) un Dina Suhanova (LMDA, LMAA).

Facebook pasākums

Partneri