Seminārs "Būvējam kokā". 15-11-2023

09.11.2223
ar logo.jpg
Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar biedrību "Zaļās mājas" organizē semināru "Būvējam kokā", kurā ar lekcijām piedalīsies koka arhitektūras pētniece un RTU Zinātniskā asistente Antra Viļuma un arhitekts un LAS prezidents Juris Poga.
 
Kad: 2023. gada 15. novembris
Kur: LAS Arhitektu nams, Torņa iela 11, Rīga
KP: 2 kompetences paaugstināšanas kredītpunkti formālās izvēles pasākumu sadaļā
Lektori: Juris Poga, arhitekts, “Arhitekta J. Pogas birojs” valdes loceklis, LAS prezidents; Antra Viļuma, Dr. arch. Zinātniskā asistente RTU, specializējas koka arhitektūras pētniecībā
Maksa par semināru: LAS biedriem (bez biedra maksas parāda) – 20.00 EUR (ieskaitot PVN), studentiem – 10.00 EUR (ieskaitot PVN)
 
 
Par semināru:
 
Koks ir sens būvmateriāls, bet ilgu laiku tas saistījās ar “novecojušo” būvniecības praksi. Šodien koka izmantošana būvnbiecībā ir aktuāla, domājot par laikmetīgu arhitektūru, kas ir vairāk draudzīga apkārtējai videi. Šajā gadismtā koka būvniecības tehnoloģija ir būtiski attīstījusies, tādejādi izvirzot koku par laikmetīgu būvniecības strukturālo materiālu. Tajā pat laikā koks saglabā savas specifiskās estētiskās kvalitātes.

Seminārā Antra Viļuma detalizētāk skatīs mūsdienīgus koka būvmateriālus (CLT, GLT, LVL) un to izmantošanas iespējas, koka konstrukciju veidus (paneļi, moduļi), kā arī aktualizēs mūsdienīgas koka būvniecības priekšrocības.

Juris Poga pievērsīsies praktiskajai pieredzei strādājot pie dažādām koka būvēm - sākot no pagājušā gadsimta beigām ar vienkāršotu (pat ideālistisku) priekšstatu par koka būvniecību līdz mūsdienām, kad koks iegūst gudras, ilgtspējīgas, videi draudzīgas un laikmetīgas būvniecības pozīcijas. Sīkāk apskatīs tādus piemērus kā Ķīpsalas rindu mājas, Ventspils centrālā bibliotēka, Vidzemes koncertzāle “Cēsis”, Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā un citus mazāk zināmus projektus un konkursu darbus.
 
Seminārs tapis sadarbībā ar biedrību “Zaļās mājas”.
 
Programma: 
 
  • 10.45
Ierašanās, reģistrācija
 
  • 11.00
Antras Viļumas lekcija
 
  • 12.00
Jura Pogas lekcija
 
  • 13.00
Kafijas pauze
 
  • 13.30
Jura Pogas lekcija
 
  • 14.30
Semināra noslēgums
 
 

Partneri