Seminārs: Industriālā mantojuma dienas – Artūrs Tols, Kristiāna Erta, Kārlis Jaunromāns

19.08.2022

Industriālā mantojuma dienās radošajā kvartālā “Provodņiks”, Ganību dambī 63, ir iespēja iesaistīties un būt līdzdalībniekiem diskusijās un radošās aktivitātēs par industriālo mantojumu, mūsdienu izaicinājumiem un nākotnes iespējām. Lekcijas sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību norisināsies vasaras sezonas garumā.

2022. gada 24. augustā lekciju "Progresa arheoloģija" vadīs trīs arhitekti: Artūrs Tols, Kristiāna Erta un Kārlis Jaunromāns.

Padomju Latvijas laika industriālās būvniecības metodes un to blakusprodukti veido milzīgu daļu no vides mums apkārt, tomēr šī perioda būves ir arī pielādētas ar politiku, dažādām dogmām un bērnības atmiņām, kas mums traucē tās vērot brīvi. Projekts “Progresa arheoloģija” aicina paskatīties uz Latvijas 20. gadsimta arhitektūru caur kritisku prizmu, cenšoties no jauna atklāt šī perioda būvniecības īpatnības un metodes, ar kurām sadzīvojam arī šodien.

Industriālā mantojuma dienu ietvarā atrādīsim iemūžināto un apskatīsim šī perioda 3 iezīmes:
- modularitāte un prefabricēti standartelementi
- apdares materiāli
- brikolāža un amatierbūvniecība.

Par piedalīšanos klātienē sertificētajiem arhitektiem ir iespēja saņemt 1 KP formālās izvēles pasākumu sadaļā.

PROGRAMMA:
18:45 Ierašanās (reģistrācija sertificētiem arhitektiem)
19:00 Lekcija “Progresa arheoloģija”

REĢISTRĒTIES

Lekcija notiks radošā kvartāla “Provodņiks” 2. stāvā, piekļūšana no Tvaika ielas, no ziemeļu puses.
Pasākuma laikā iespējams iegādāties uzkodas un dzērienus bārā “Auss”.
Ieeja par ziedojumiem.
Autostāvvieta bez maksas.

Pasākuma rīkotāji: radošais kvartāls “Provodņiks”, Latvijas Arhitektu savienība
Atbalstītāji: nekustamā īpašuma attīstītājs “Realto”, biedrība “Attīstībai un nākotnei”, biedrība “Plēšas”, Latvijas Nacionālā bibliotēka

PAR LEKTORIEM: 

Artūrs Tols
Arhitekts, strādājis “Sarma&Norde Arhitekti”, “Sampling”, kā arī praktizējis Londonā. Izglītību ieguvis Liverpūles un Londonas universitātē. Iesaistījies Latvijas Paviljona realizācijā 17. Venēcijas arhitektūras biennālē, kā arī izstādījies “Kilogramam kultūras” rudens posmā nominētajā arhitektu izstādē “Mana gara nams”, nodarbojas ar mēbeļu dizainu.

Kristiāna Erta
Arhitekte, piedalījusies Eiropas Arhitektūras studentu asamblejas (EASA) rīkotajos pasākumos un to organizēšanā. Strādājusi pie starptautiskā pilsētas un lauksaimniecības mijiedarbības izpētes projekta “Urbanising in place”, ir līdzautore “Sampling” 1. vietu ieguvušajam arhitektūras priekšlikumam RCK attīstībai un Juglas “Brūzis Manufaktūra” projektam.

Kārlis Jaunromāns
Arhitekts, studijas “T13” dibinātājs, ieguvis izglītību Dundee un Oslo universitātē, aktīvi iesaistījies Freeriga projektu “Lastādija” un “Viskaļi” attīstībā, izstādījies arhitektu izstādē “Mana gara nams”. 2021. gada pop-up skvēra projekta “Pilsētas kabata” līdzautors.

Partneri