Seminārs par kultūrvēsturiskā mantojuma pieejamību 19. jūnijā

14.06.2024

Sabiedriskā organizācija "Apeirons" un "Accessible EU" sadarbībā ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi aicina uz semināru "Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti", kas notiks 19. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 13.15 apvienības telpās un tiešsaistē.

Apvienība "Apeirons" norāda, ka 12% Latvijas iedzīvotāju ir noteikta invaliditāte, kas nereti ietver arī kādus no funkcionēšanas traucējumiem, piemēram, grūtības pārvietoties, dzirdēt, redzēt vai saprast, tomēr nemazina vēlmi gūt jaunus iespaidus, apceļot pilis, muižas, apmeklēt muzejus un citas kultūrvietas.
Par informācijas un pašu objektu fiziskās un digitālās pieejamības jautājumiem seminārā runās "Accessible EU" nacionālā eksperte Daina Podziņa, par kultūrvēsturiskajām ēkām un to pieejamību stāstīs Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes pārstāvji un "Apeirons" vides pieejamības eksperts Jurģis Briedis. Semināra otrajā daļā zināšanās dalīsies "Exceed" valdes loceklis Gatis Grintāls un digitālās piekļūstamības eksperts, "Turn Digital" vadītājs Pēteris Jurčenko.

Piedalīties seminārā var klātienē Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" telpās K. Valdemāra ielā 38 k.1 vai attālināti. Reģistrēšanās forma — šeit.

Partneri