Vietas nozīme un piesaiste vietai. 06-12-2023

29.11.2023
Latvijas Arhitektu savienība un RTU Arhitektūras fakultāte aicina studentus un praktizējošus arhitektus apmeklēt profesora Daka Kopeca (Dak Kopec) lekciju, kas norisināsies 6. decembrī, plkst. 16.00, RTU Arhitektūras fakultātē!

Kad: 2023. gada 6. decembris no plkst. 16.00-18.00
Kur: RTU Arhitektūras fakultāte, Ķīpsalas iela 6
KP: Lekcijas apmeklējums sertificētiem arhitektiem dod 1 kompetences paaugstināšanas kredītpunktu formālās izvēles pasākumu sadaļā
* Lekcija norsināsies angļu valodā

Lekcijā Kopecs akcentēs trīs aspektus – vietas identitāti, vietas nozīmi un piesaisti vietai. Dizaina jomā identitātei ir neatņemama loma vietas nozīmes veidošanā. Arhitektiem, pilsētplānotājiem un interjera dizaineriem šajā ziņā ir ievērojama ietekme. Efektīvs dizains var pozitīvi ietekmēt dzīves kvalitāti sabiedrībā, veidojot piesaistes sajūtu. Tomēr izstrādātājiem ir ļoti svarīgi nodrošināt, lai viņu radītā vai uzlabotā identitāte būtu jēgpilna un rezonē ar lietotājiem, nevis ir virspusēja vai nenozīmīga. Kopumā Kopecs uzsver, cik svarīgi ir ņemt vērā vietas identitāti, nozīmi un pieķeršanos kopienu izstrādē un attīstībā. Ja šie elementi ir harmoniski saskaņoti, tie var paaugstināt kopienas vispārējo labklājību, veicinot dziļu piederības un mērķa sajūtu. Tas uzsver mijiedarbību starp dizainu, kopienas identitāti un individuālo pieķeršanos, jo tie kopā veido mūsu kopīgo telpu būtību un vitalitāti.
 
Daks Kopecs (Dak Kopec) ir arhitektūras psihologs ar doktora grādu vides psiholoģijā. Ieguvis arī divus maģistra grādus – vienu kopienas psiholoģijā un otru arhitektūrā, tāpat studējis arī veselības zinātnes. Pašlaik viņš ir profesors Arhitektūras skolā Nevadas Universitātē, Lasvegasā.
 

Programma:

  • 15.45

Ierašanās un reģistrēšanās

  • 16.00

Daka Kopeca lekcija

  •  17.30

Jautājumi un atbildes

  • 18.00

Semināra noslēgums

Partneri