Pilsētplānošanas pasākums "MadCity Riga 2024" notiks 26. septembrī

08.07.2024

2024. gada 26. septembrī kinoteātrī "Forum Cinemas" notiks ikgadējais starptautiskais pilsētplānošanas pasākums "MadCity Riga", kura tēma šogad būs "Dzīvesveids pilsētas centrā". Kā ierasts, tā programmā būs prezentācijas, sarunas un hakatons.

Kā pamudināt cilvēkus iziet ārpus mājām un kopīgi pavadīt laiku pilsētas centra publiskajā ārtelpā? Kā pielāgot ēku funkcijas mūsdienu vajadzībām? Kādā veidā pilsētas centrs var apvienot dažādas interešu grupas un var uzlabot iedzīvotāju dzīvi un labsajūtu pilsētā? Kā veicināt datos balstītu lēmumu pieņemšanu pilsētas centra attīstībai? "MadCity Riga" tiks meklētas atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.

Organizatori norāda, ka pasākuma mērķis ir pievērst uzmanību pārmaiņām pilsētas centru funkcijās un to iedzīvotāju dzīvesveidā, kā arī kopīgi rast potenciālos risinājumus pilsētas centru pielāgošanai mūsdienu vajadzībām, balstoties Latvijas un ārvalstu pieredzē un labajā praksē.

Pasākuma trīs sadaļas pievērsīsies būtiskākajiem izaicinājumiem, kas skars pilsētas centru nākotnē.
Ēka un ārtelpa — kā padarīt centru par satikšanas vietu, kas veicina sociālo sadarbību, kā pielāgot ēku funkcijas mūsdienu sabiedrības prasībām, kāda ir telpu ietekme uz cilvēku uzvedību un labsajūtu; praktiski piemēri un pieredze no Latvijas un ārvalstīm.
Cilvēks un dzīvesveids — pilsētas centrs kā dažādu sociālo grupu satikšanās un mijiedarbības vieta, iedzīvotāju sadarbības un tīklošanās veicināšana, iedzīvotāju dzīvesveida ietekme uz pilsētas centra funkcijām un tā attīstību.
Dati un pilsēta — datu vākšana un praktiska pielietošana pilsētās, kā uzlabot iedzīvotāju labsajūtu un ikdienu ar datu palīdzību, konkrēti datu analīzes rīki, kas varētu sekmēt pilsētas centra attīstību.

"MadCity Riga" aicina tos, kuriem ir idejas un priekšlikumi par runātājiem, tēmām vai teritorijām, par kurām diskutēt šī gada pasākumā, sazināties ar organizatoru komandu: [email protected], tel. 27373939.

Partneri