Eiropas Arhitektu padomes (ACE) konference 18. aprīlī

08.04.2024

18. aprīlī Briselē notiks Eiropas Arhitektu padomes (ACE — The Architects' Council of Europe) konference, kurai tiešsaistē varēs pievienoties arī attālināti — ACE YouTube kanālā un Zoom platformā. Konferences galvenā tēma — arhitekta profesijas internacionalizācija un Jaunais Eiropas Bauhaus.

Līdz ar ekonomikas globalizāciju un tehnoloģisko progresu arhitektūras birojiem tagad ir lielākas iespējas sadarboties un strādāt pie pārrobežu projektiem Eiropas Savienībā un visā pasaulē.
Saskaņā ar ACE nozares pētījuma pēdējo izdevumu 2022. gadā 5% Eiropas arhitektu strādāja citā ES dalībvalstī un divi procenti — ārpus ES. Pētījums arī atklāj, ka pēdējā gada laikā 16% respondentu ir nopietni apsvēruši iespēju strādāt citā ES dalībvalstī un 6% — ārpus Eiropas, tomēr vēl nav šo soli aktīvi spēruši. Turklāt aizvien vairāk arhitektu iegūst izglītību citās valstīs, kas liecina par patiesu interesi un pieaugošām iespējām pārcelties pāri robežām. Tāpēc ir pamats uzskatīt, ka pastāv liels potenciāls tālākai profesijas internacionalizācijai, ja vien profesionāļiem būs iespēja rast atbilstošu atbalstu.

Konferences mērķis ir apspriest izaicinājumus, kas saistīti ar pārrobežu darbu un pakalpojumu eksportu, un iepazīstināt ar risinājumiem, kā pārvarēt šķēršļus, ar kuriem saskaras profesionāļi, tostarp ar Eiropas Savienības piedāvātajiem instrumentiem un shēmām, Eiropas Arhitektu padomes izstrādātajām vadlīnijām un profesionālo organizāciju sniegto atbalstu. Ar savu pieredzi dalīsies arī arhitekti, kas veiksmīgi attīstījuši savu uzņēmējdarbību starptautiskā mērogā. ACE stingri atbalsta Eiropas Komisijas ierosināto Jaunā Eiropas Bauhaus kustību. Papildu biznesa un uzņēmējdarbības perspektīvām konference sniegs iespēju apspriest arī Jaunā Eiropas Bauhaus vērtību, tēmu un principu nozīmi citās pasaules daļās un uzsvērt kopīgās vērtības, kas vieno arhitektus visā pasaulē.

ACE konference ir Jaunā Eiropas Bauhaus festivāla satelītpasākums.

Konferencei var reģistrēties šajā saitē. Programma pieejama šeit.
Plašāka informācija — ACE mājaslapā.

Savukārt dienu vēlāk, 19. aprīlī, notiks ACE Ģenerālās asamblejas tikšanās, kurā piedalīsies arī Latvijas Arhitektu savienības valdes locekle Anda Kursiša.

Partneri