Jaunā Eiropas Bauhaus festivāls 2024

05.04.2024

Šogad Jaunā Eiropas Bauhaus (JEB) festivāls norisināsies no 9. līdz 13. aprīlim Briseles Mākslas un vēstures muzejā un Piecdesmitgades parkā (Parc du Cinquantenaire) ar satelītpasākumiem dažādās valstīs Eiropā un ārpus tās. Virkni festivāla notikumu būs iespēja vērot arī tiešsaistē.

JEB festivālu, kura šī gada moto ir "Resursi visiem", veido trīs galvenās daļas. Programma "Forums" (Forum) iekļauj galvenās konferences un paneļdiskusijas, "Izstāde" (Fair) izceļ projektus un prototipus, kas atbilst Jaunā Eiropas Bauhaus vērtībām, savukārt "Svētki" (Fest) piedāvā plašu mākslas un kultūras programmu.

Festivāla laikā notiks arī Jaunā Eiropas Bauhaus balvas 2024 (New European Bauhaus Prize 2024) pasniegšanas ceremonija, kurā tiks apbalvoti 20 labākie projekti. No vairāk nekā 530 šogad iesniegtajiem pieteikumiem tika izvelēti 50 finālisti.

Finālistu vidū kategorijā "Atgūt piederības sajūtu" (Regaining a sense of belonging) ir ierindots arī Latvijas arhitektu darbs — arhitektu biroja "MADE arhitekti" veidotā Pitraga Pietura Ziemeļkurzemē.

2024. gada festivālā īpaša uzmanība būs veltīta Ukrainas rekonstrukcijai un atjaunošanai. Fokusā būs arī tie reģioni visā Eiropas Savienībā, kas saskaras ar intensīvākiem sociālekonomiskiem ierobežojumiem, un vietas, kurām grūtības sagādā nepieciešamība pāriet uz oglekļa neitrālu ekonomiku.

Vairāk informācijas par festivālu un festivāla programma — šeit.

Latvijas Arhitektu savienība ir Jaunā Eiropas Bauhaus Latvijas kontaktpunkts, kas izveidots, lai informētu par projekta iniciatīvām, stimulējot Latvijas līdzdalību un starpnozaru sadarbību. Informāciju par tā darbību un iniciatīvām var saņemt LAS mājaslapā un sociālajos tīklos, kā arī rakstot uz e-pastu [email protected].

Partneri