Apakšsadaļas

Izsludināts konkurss "Vēstures un nākotnes muzeja dizaina izstrāde"

Izsludināts starptautisks arhitektūras konkurss par Vēstures un nākotnes muzeja dizaina izstrādi Somijas dienvidrietumu pilsētā Turku. Priekšlikumus konkursam var iesniegt līdz 2024. gada 16. janvārim.

Turku, vecākā pilsēta Somijā, svinēs savu 800. gadadienu 2029. gadā, līdz ar to jaunais muzejs stāstīs pilsētas un tās iedzīvotāju stāstus, atspoguļojot vēstures stāstus un nākotnes iespējas. 

No kultūras vēstures un pilsētvides viedokļa, muzeja vieta ir unikāla – kultūras piemineklis šajā reģionā. Konkursa teritorijas apkārtnē atrodas Turku pils, Auras upe, Baltijas jūra un jaunattīstības Linnanniemi rajons, kas piedāvā izaicinošu, bet tajā pašā laikā prasīgu ietvaru jaunas ēkas izveidei kā nacionālās kultūras ainavas sastāvdaļu.

Konkursa programma:

Konkurss norisināsies līdz 2024. gada 16. janvārim, plkst. 14.00 (UTC+2). Informējam, ka Somija ievēro vasaras laika pārejas laiku.

Konkursa rezultāti tiks publicēti 2024. gada jūnijā.

Vairāk informācijas par muzeju

Vairāk informācijas par konkursu

Jaunais muzejs atradīsies Turku pussalas galā. Attēls: After Party & SHY.
 

Izsludināts starptautisks metu konkurss Bīrsas akropoles pārveidei un Kartāgas Nacionālā muzeja atjaunošanai Tunisijā

Izsludināts starptautisks metu konkurss Bīrsas akropoles pārveidei un Kartāgas Nacionālā muzeja atjaunošanai Tunisijā. Kartāga ir vēsturiska vieta, kas atrodas kalnā ar skatu uz Tunisas līci un līdzenumu. Tā ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, savukārt Bīrsas akropole ir viena no ievērojamākajām Kartāgas vietām. Konkursa mērķis – iegūt labāko šīs senās vietas revitalizācijas koncepciju arhitektūras, ainavas un pilsētplānošanas jomā.

Balvu fonds – 200 000 eiro:
1. vieta: 50 000 eiro
2. vieta: 45 000 eiro
3. vieta: 40 000 eiro
4. vieta: 35 000 eiro
5. vieta: 30 000 eiro 

Reģistrācija: līdz 2022. gada 2. decembra 12:00 (GMT+1)
Priekšlikumu iesniegšana: 2023. gada 5. janvāris
Rezultātu paziņošana: 2023. gada marts

Vairāk informācijas

Izsludināts studentu ideju konkurss Next Generation of Stroke Rehabilitation Centers

Tā kā 2022. gads ir Starptautiskās Arhitektu savienības Veselīga dizaina gadu, UIA izsludinājusi studentu ideju konkursu Next Generation of Stroke Rehabilitation Centers, kurā studenti aicināti izveidot rehabilitācijas centru 30 insultu pārcietušiem cilvēkiem. Konkursa mērķis ir mudināt arhitektūras un dizaina studentus uz ideju un futūristisku koncepciju radīšanu, lai novērstu problēmas, ar kurām saskaras insulta pacienti, viņu ģimenes un mediķi.

Konkursā var piedalīties pilna laika universitātes arhitektūras studenti no visas pasaules, tiek veicinātas arī daudznozaru komandas. Katrā komandā var būt no 1 līdz 5 universitātes studentiem ar 1 vai 2 konsultanti; konsultanti nav obligāti.

Balvu fonds: 12 500 EUR

Nolikums

Konkursa dokumentu saņemšanai nepieciešams reģistrēties (reģistrācija bez maksas).
Reģistrēties

Jautājumu iesniegšanas termiņš: 2022. gada 15. novembris
Atbilžu sniegšanas termiņš: 2022. gada 15. decembris
Reģistrēšanās termiņš: 2023. gada 15. marts
Darbu iesniegšanas termiņš: 2023. gada 15. aprīlis
Rezultātu paziņošana: 2023. gada 15. maijā

Vairāk informācijas

Izsludināts Vabaduse ielas konkurss Valgā

Igaunijas Arhitektu savienība un Valgas pašvaldība ir izsludinājušas konkursu, kura mērķis ir padarīt Vabaduse ielas publisko telpu pievilcīgāku un ērtāku visiem satiksmes dalībniekiem, kā arī apkārtnes uzņēmumiem un sabiedriskajām iestādēm. Konkursa teritorija atrodas kultūras pieminekļu aizsardzības zonā, platība – 1,6 ha.

Uzvarējušais plāna projekts kalpos par pamatu teritorijas detālplānojumam un attiecīgo objektu projektiem šajā teritorijā.

Piedāvājumu iesniegšanas termiņš: 2022. gada 6. septembra 12:00
Dokumenti jāiesniedz EE vai EN
Balvu fonds – 20 000 eiro

Reģistrēties

Vairāk informācijas

Izsludināts konkurss “Starptautiskās konteksta arhitektūras balva arhitekta Turguta Kansevera piemiņai”

Kepezas pašvaldība Antālijā sadarbībā ar Turcijas Arhitektu savienību organizē konkursu “Starptautiskās konteksta arhitektūras balva arhitekta Turguta Kansevera piemiņai”. Konkursa mērķis – uzsvērt vietējās identitātes nozīmi globalizētā pasaulē. Tajā tiek gaidīti priekšlikumi ar oriģināli interpretētu Turguta Kansevera darbības principu, respektīvi – dizaina pielāgošanu reģionālajām īpatnībām, tādējādi veicinot kultūras nepārtrauktību, saglabājot reģionālās vērtības un lokālās atšķirības.

Nolikums
Pieteikšanās termiņš: 2022. gada 20. janvāris

Vairāk informācijas

* Turguts Kansevers (1921–2009) ir turku arhitekts, kas pazīstams ar savu kontekstuālo pieeju arhitektūrai un pilsētplānošanai. Par prioritāti savos darbos viņš izvirzīja reģionālus izteiksmes līdzekļus un formas, kontekstam atbilstošu dizainu un arhitektūras kvalitāti.

Ideju konkurss par antīka teātra apkārtni Grieķijā

Grieķijas pilsētas Larisas pašvaldība izsludinājusi starptautisku ideju konkursu pilsētas antīkā teātra apkārtnes projektēšanai. Tajā var piedalīties arhitekti vai daudznozaru komandas, kurās ir vismaz viens arhitekts. Antīkais brīvdabas teātris atrodas Larisā jeb ceturtajā lielākajā Grieķijas pilsētā. Tas ir datēts ar 3. gadsimtu pirms mūsu ēras, un skatītāju ietilpība ir 10 000. Arhitekti tiek aicināti iesniegt priekšlikumus, kā šo vietu pārveidot par mūsdienu Larisas pilsētas vietzīmi.
Konkurss notiks saskaņā ar UNESCO noteikumiem un UIA ieteikumiem.

Reģistrācija: līdz 2021. gada 19. novembrim
Reģistrēties
Piedāvājumu iesniegšana: 2022. gada 24. februāris
Konkursa mājaslapa

Architectural competition for the National Concert Hall „Tautos namai“ in Vilnius

Viļņa ir Lietuvas galvaspilsēta, taču tai nav savas simfoniskās mūzikas koncertzāles. Tāpēc tiek izsludināts starptautisks konkurss, kura mērķis ir iegūt piedāvājumus:

- kas atbilstu šādu būvju pasaules standartiem
- kas piedāvā izcilu klasisko koncertzāli ar dabisko akustiku
- kur ietilpība ir vismaz 1500 sēdvietas
- kas nodrošina nepieciešamo funkcionalitāti, kādu pieprasa atvērts daudzfunkcionāls mākslas centrs
- kas ir izcili, oriģināli mākslinieciskās izteiksmes un arhitektūras koncepcijas ziņā
- kas risina transporta, gājēju un velosipēdistu plūsmu apkārtnē.

Nolikums EN
Darbu iesniegšanas termiņš: 25. jūnijs
Vairāk informācijas

Konkurss: Trieste – kultūras osta

“Trieste Contemporanea” izsludinājis konkursu, kurā aicina izstrādāt dizaina projektus, kuru pamatā ir cilvēku vajadzība pēc attiecībām un sociālais konteksts. Mērķis – piedāvāt veidus, kā ekskluzīvajā Tiestes vecajā ostā radīt objektu vai pagaidu struktūru, kas atbilstu vienam vai vairākiem no šiem apzīmējumiem: oriģināls, interaktīvs, iekļaujošs, balstīts kolektīvajās interesēs, cilvēkus apvienojošs, pulcējošs un iesaistošs.

Termiņš: 2018. gada 15. jūlijs
Par veco ostu
Rules
Pieteikšanās forma
Vairāk informācijas

Jautājumu gadījumā informāciju var iegūt, rakstot uz e-pastu info@triestecontemporanea.it

Partneri